Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 09. dubna 2018 22:47

Karja Tak to pardon   Já se tu před několika stránkami dočetla, že když je první dítě hodné, tak je to návnada. A druhý tak hodný dítě podle mě v jedné rodině být nemůže, leda by to byla statistická chyba. Takže to první chci nechat přece jen malinko odrůst, i když už jsem skoro stará  

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 09. dubna 2018 23:00

Mohučanka První děti jsou takový prototypy, směřuje se ku dokonalosti. Já jsem se taky vyvedla až jako třetí v řadě, ty dvě předtim, jako dobrý, ale ne tolik!:-D :-D. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 09:37

Mohučanka Můj brácha má první holku zlatou, druhá je malinko čert, trochu akčnější, ale pořád je zlatá. Obě jim v noci spí a jsou takové hodné a nebrečící. Takže je to možné. 

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 10:05

Mohučanka No jo, když ono je to pro ty chlapy celé takové trochu jednodušší....hlavně těhotenství, že jo 

Ale můžu tě uklidnit, u nás to s těmi hororovými scénáři (první dítě zlaté, druhé vám to vrátí i s úroky) nevyšlo. Starší generace teď vykládá, že jsme unikát, mladší remcá, že je to nespravedlnost. Druhé dítě první rok prakticky prospalo a oba jsou klidní pohodáři. Jako pravda je, že je to především klidnou a vyrovnanou matkou, co si budeme nalhávat 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 10:14

Garfie S tím zase nemůžu souhlasit . Ta moje švagrová, co má dvě klidné holky ...není ani klidná ani vyrovnaná a dvě děti nikdy nechtěla a ani je moc nezvládá .

Já mám problémové první dítě...kde nebyl problém v těhotenství, celé jsem ho prospala, byla jsem doma a jako dětská sestra, pracující v porodnici jsem neviděla žádný problém, manžel ve 3 denně doma. Porod za hodinu bez jakékoliv komplikace. I přesto syn prořval tak 20 hodin ze 24. Druhé dítě problémové těhotenství, problémový porod, doma jsem byla pořád sama, starší byl stále neskutečně akční, nespal, strašně zlobil a žádný klid nebyl, rodinná situace na dvě věci, vypadalo to na rozvod..a mladší dítě klidné, zlaté a bezproblémové.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 10:24

Renusatko No ne, tak pokud je to tvoje švagrová, je jasné, že dobré geny předal otec!!! 

Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 12:04

Garfie No právě, hlavně těhotenství. Já mu říkala, ať si představí, že rok nemůže dělat nic, na co byl zvyklý. A zopakovat si to po roce, to se mi zrovna nechce, ještě když to celé skončilo ledvinovym zachvatem  když jsem narazila na článek Těhotenství - nejkrásnější období vašeho života, mohla jsem se jen srdečně zasmát. 

Jinak díky, jestli/až dojde na druhé, budu věřit, že bude taky hodné. 

Offline letfenixa
Avatar
8053 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 13:05

Maly ma kiahne :(

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 13:13

letfenixa Tak to jsem si musela vygooglit, co to vlastně má ;) U nás taky řádí, nemůžu chodit na angličtinu, protože tam, kde mi syna mezitím hlídali, jsou neštovice. Tak ať to dobře zvládnete! Oba.

Offline letfenixa
Avatar
8053 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 13:16

Pinot Noir 

Dakujem. Okrem ineho ma to mrzi, lebo konecne je pekne.

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 13:16

Vůbec nevím, jak mám to dítě oblékat! Sama mám při změně ročního období vždycky problém odhadnout, jak teple se obléct, natož s tím prďolou  Naše pobyty venku teď probíhají tak, že se buď stresuju, že je mu určitě vedro, nebo strachuju, aby se nenachladil.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 13:48

Pinot Noir Uživejte si, že o tom můžete ještě rozhodovat  Já už druhej týden trpím, jak syn chodí v kraťasech, každej den debata půl hodiny, stejně si je propašuje do školy nebo prostě zdrhne, no nemá to cenu. Tak jsem vám neporadila...

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 13:59

Pinot Noir Obléknout víc a sundávat. To je taková univerzální rada. Jinak jsem včera byla venku s neteří a s malou 9 měsíců. Měla jsem pocit, že ji pořád oblékala, slékala a zakrývala, tak mají asi všichni podobný problém. 

moonlight Tak tomu rozumím.  Starší syn mě rozčiluje celou zimu teniskama a mikinou. Jak je venku 0 +, tak si bundu neoblékne. Kolikrát mají praxi celý den venku. No už jsem to vzdala, nemocný není, tak ať chodí třeba nahý. 

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 14:09
Reakce na Pinot Noir:

Vůbec nevím, jak mám to dítě oblékat! Sama mám při změně ročního období vždycky problém odhadnout, jak teple se obléct, natož s tím prďolou  Naše pobyty venku teď probíhají tak, že se buď stresuju, že je mu určitě vedro, nebo strachuju, aby se nenachladil.

​Přesně, tuhle jsme si říkala, jak to bylo v zimě super, že jsem to vůbec neřešila. Teď vyleze slunce, vedro, zaleze a začne foukat...sundáváním a nandáváním bych to ráda řešila, ale ten můj synáček má oblíbenou bundu a venku ji prostě odmítá sundat. Pokud ji před vypravováním schovám do skříně a dám jen mikinu, je to v pořádku. Ale pokud ji jednou oblíkne, už prostě nemám šanci mu ji sundat. První syn je byl salámista a nějaké hadry vůbec neřešil, takže jsem občas překvapená...no on si nechce sundávat ani čepici, když přijdeme někam dovnitř. Jako šlo by to silou, ale za ty scény mi to nestojí.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 14:19

Renusatko Taky není nemocný naštěstí. Asi jsem nebyla jiná, to je pravda, ale stejně mě to rozčiluje 

Offline 711990
Avatar
17177 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 14:56

moonlight ja teda nejsem expert na oblekani deti, ale pokud je mu teplo a venku je momentalne 20°C, v cem je problem ze nosi kratasy? Pokud sama nosim sukni bez puncoch, proc by kluk.nemohl mit kratasy?

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 15:01

711990 No tak když se jde ráno do školy, tak je stupňů tak pět. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 15:15

711990 jestli kluk ráno v 5°C čtvrt hodiny čeká před školou v kraťasech a tričku, než otevřou, tak nicmoc teda. taky už jsem pár takových včera a dnes ráno potkala. já mám takových dárečků doma víc mám dojem že kluci jsou na to experti. a bohužel ne každý je zdravý jak řípa:-(

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 15:21

711990 Podle mě to na kraťasy a holý nohy prostě ještě není. Já s holýma nohama taky ještě nechodím. Navíc je ve věku 1. stupeň základka, žádná střední. Možná kdybysme spolu šli na hodinku odpoledne ven, když je těch 20 tak proč ne, ale to on je chce od rána do večera. Prostě mi Pinot přišla do noty, protože si teď často říkám, kde jsou ty časy, kdy jsem ho navlíkla a bylo to  I když vím, že malý děti dokážou být taky pěkně umanutý!

Offline 711990
Avatar
17177 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 16:00

Pinot Noir tak ja nevim, proste kazdej ma tu termoregulaci jinde - tou dobou chodim do prace a taky s holejma nohama, ono je 5 stupnu na jare a 5 stupnu uprostred prosince, to je taky rozdil...