Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:20
Offline JankaM
Avatar
2379 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:21

mnum pardon, ještě taková technická. Má na průběh, obtížnost porodu vliv když dítě nežije? Jakože "nespolupracuje" ? A porod se musí vyvolat nebo přijde sám? 

Jinak všem .

Offline Candance
Avatar
5335 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:24

JankaM

Ja vim jen o vyvolani, ale nekdy se na to, ze je mrtve prijde pri spusteni porodu po prichodu do porodnice.

Pokud se to vi, tak se neceka na spusteni -asi hrozi otrava? Nevim, nekdo zkusenejsi?

Offline Pinot Noir
Avatar
24387 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:25

Candance ale u polohy koncem pánevním si rodička vybrat může, a že bude rodit znovu se taky dá předpokládat, a že se bude sekce opakovat, vlastně taky. Tak proč není možnost volby i tady?

Offline Candance
Avatar
5335 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:27

Pinot Noir nevim, volba asi je. Ale kolikrat se bezne povoluje sekce? 2- 3x. 

Pokud uz se to jednou stalo, existuje pravdepodobnost, ze se to muze zopakovat. 

Oni to uprednostnuji i kvuli rychlejsi  moznosti dalsiho porodu

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:28

JankaM uf, tak to presne nevim, nejsem porodnik. Rekla bych ze jak se nemusi brat ohled na bezpecnost ditete, tak muzou matku vic nadopovat leky proti bolesti anebo se pouzije vakuumextraktor na zaverecnou fazi aby to trvalo kratsi dobu... Kdyz nejsou znamky pocinajiciho porodu, tak se vyvolava aby matka nedostala jeste infekci k tomu vsemu...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. července 2020 23:29

Pinot Noir předpokládám, že proto, že u porodu koncem pánevním hrozí větší poranění. Porod mrtvého dítěte je z tohoto pohledu považován za normální. Čímž teda nechci říct, že by neměla být možnost výběru, na to nejsem schopná si udělat názor. Já osobně bych se sekci spíš snažila vyhnout.

Offline Kokoska
Avatar
28172 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:30

Candance rychlejší možnost, to je taky individuální. Jedna známá přišla o miminko dík nějaké novorozenecké infekci ještě v porodnici a trvalo 10 let, než si troufla na další.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. července 2020 23:31

Candance pokud vím, tak po sekci také nejsou porodníci pokaždé nakloněni přirozenému porodu.

Offline Candance
Avatar
5335 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:31

Kokoska to ano, ale pokud by zena chtela otehnotnet hned, tak muze.

Ale ja zas tolik informaci nemam.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:32

Pinot Noir to ze je neco doporucene, neznamena, ze neni moznost volby. Jen ze kdyz si das rizika jedne i druhe volby vedle sebe, tak ta jedna se objektivne jevi jako bezpecnejsi a vyhodnejsi i s ohledem do budoucna. 

Offline Candance
Avatar
5335 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:32

Evaeva ano, protoze se boji a jdou do toho jen nekteri. Proto tez uprednostnuji ten prirozeny porod pri tom potratu.

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:34

Já si pamatuji svoje vlastní zděšení z dob, kdy jsem s oborem ARO začínala a poprvé se setkala se situací, kdy nějakou ženu potkalo úmrtí dítěte na/ke konci těhotenství a ona ho bude rodit vaginálně, že nebude mít sekci!!  Nakonec jsem pochopila negativa takové zbytečné sekce a i v praxi viděla, že přirozené vypuzení je nejlepší alternativa. Personál má s takovou rodičkou opravdu soucit, snaží se vše vysvětlit, poskytnout podmínky, dává se epidurál, někdy se dává indukce porodu, vše je individuální.

Offline JankaM
Avatar
2379 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:35

mnum Candance děkuju 

Offline dzizisketa
Avatar
7424 příspěvků moje polička 31. července 2020 23:43

Pinot Noir

AAle ta možnost volby tady je. Jen prostě si většina žen i tak nakonec "vybere" vaginální porod. Asi jako si jej většina žen přeje třeba i po předešlé sekci. Celkově je to pro organismus přirozenější. Těžko říct, jak bych se rozhodla třeba já, protože v rozhodování určitě nehraje roli jen fakt, že je dítě mrtvé a je potřeba ho co nejrychleji přivést na svět. Co jsem četla pár takových příběhu na mateřských webech, ženy tam třeba ocenily možnost si dítě pochovat, vyfotit, rozloučit se s ním, což se tady taky nesetkalo úplně s kladnou odezvou. 

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 02:15
Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 02:18

Inak teda, mám kamarátku v Čechách, ktorá bola v situácii, že mŕtve bábätko porodiť chcela a bolo strašne ťažké nájsť miesto, kde by jej to umožnili.

Ako ono to bude strašne individálne, výskumy-nevýskumy, asi prvý a hlavný zreteľ by mal byť na želanie matky.

Offline letfenixa
Avatar
7917 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 02:50

Mám kolegyňu, ktorá musela porodiť mŕtve dieťa, v cca polovicke tehotenstva a keď sa z PN vracala, tak sme boli 'instruovani', že o tom vôbec nechce hovoriť, sedí v zborovni oproti mne a vždy, keď na ňu pozriem, mi to napadne, dlho som pred ňou ani nehovorila o mojom synovi, aby som nejatrila rany, ale sama sa vie naňho spýtať, tak snáď to má v sebe zrovnané. Sú to ťažké veci.

Offline letfenixa
Avatar
7917 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 02:51

Akras úžasné! 

Offline letfenixa
Avatar
7917 příspěvků moje polička 01. srpna 2020 02:52

Kamarátka má za sebou 5 sekcií za 12 rokov, po 4. jej už naozaj dieťa nedoporucovali, ale teda majú ešte piate.