Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. července 2020 12:08

U nas vyhlaska zadna neni a stezovat si nikdo nebude uz jen protoze ma manzel doma skoro maly hobbymarket a vsichni sousedi si pujcuji pily, krovinak, prives nebo stipacku . A my sekame spis vecer po sedme ve vsedni dny, kdy prijde muz z prace...Chapy, ze rekonstrukce ostatni stve, ale ono se opravdu neda nic delat a nekdy to proste trva i dlouho. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 10. července 2020 12:11

viktorka_od splavu Hele, zní to nelogicky, ale fakt to má logický důvod. Sambo je na tom s časem dost blbě a tohle bylo jediné časové okno. A posekat se to muselo, protože jsem tam x dní na to jela na týden sama s malým. A s ním to fakt nezvládnu, má to 1700 m2 a krovinak asi sto kilo  (sekali jsme teda jen nutnou část, ale ani to bych s tím deckem na krku nedala). Když jsem tam s nim sama, tak to sjizdim maximálně kosou+srpem, ten krovinak se fakt nedá. 
A jak říkám, vím, ze byli v právu.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. července 2020 12:20

MP Meri Ja vas treba chapu, co ma delat clovek, ktery pres tyden pracuje a treba soboty k tomu...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 10. července 2020 12:45

žluťásek moje kamarádka měla pošahanou sousedku, která si stěžovala když malovali, že hlasitě šourají štětkou po zdi

​Nene

Me jednou prisel mlatit do dveri soused (resp. bydlici o dve patra nad nama!!!) na Stedrej den - ze odpoledne drze naklepavam rizky

Ale vcera tady nekomu zrovna rvalo mimino, docela dlouho a docela nestastne, ze mi ho bylo uplne lito! Me to nerusi, ale chudak mala... 

Jinak u nas v baraku je to zjevne samej kutil, furt vrtacky, kladiva... a zasadne o vikendu nebo po praci k veceru. Nechapu, proc to nenechaj na remeslnikovi, kterej ma pracovni dobu stejnou jako ostatni slusny lidi!

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 10. července 2020 12:50

MP Meri a tak ono to je prudive, ne ze ne, ale at hodi kamenem kdo to nekdy neudelal:)

Me uplne toci jak se tu cely bozi den v ulici nepohne ani mys, a ve chvili kdy jdu uspavat haranty tak vsichni svorně vytahnou co nejhlasitejsi strojekdyby to byl aspon jednolity hluk ale ne:D

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:11

A od teď už to bude pořád tak, že mě bude příšerka strašně vytáčet tím, že se chová zcela normálně a adekvátně svému věku, což není moc kompatibilní s potřebami malého a že malý bude řvát pokaždé,  když potřebuji něco udělat?

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:14

A náhodou nemáte prosím některá tip na kojící podprsenku,  která nebude mít kostici, ale bude nějak jinak šikovně vystužená aby i větší prsa udržela od sebe a nenalepená na hrudníku?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:22

barbucha Nechapu, proc to nenechaj na remeslnikovi, kterej ma pracovni dobu stejnou jako ostatni slusny lidi! 

ano a to je odpoved i pro MP Meri proste kdyz to nezvladnu vlastnima silama, tak to zajistim jinak..

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:29

viktorka_od splavu 

Mne leze na nervy tenhle narod Premka Podlahy - udelej si sam! (a hlavne proboha neplat remeslnikovi)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:32

barbucha a sest dni makej jak dement v hokne a sedmy aspon mlat doma do neceho hlava nehlava.. to chozeni do kostela (a pak do hospody:-)) melo neco do sebe btw na venkove chodily v nedeli do hospody i zenske!:P

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. července 2020 14:32

Sairon teď nevím, jestli jsem něco neprošvihla, pro jistotu gratuluji.

Neboj, usadí se to. Možná to pár týdnů potrvá, ale usadí. U nás panuje celkem pohoda, sice se teď z pokoje často ozývá Né, T. né, to je moje!, ale i přesto ho starší do pokoje chce a překvapivě si docela vyhrají i spolu.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. července 2020 14:36

barbucha když jsme my rekonstruovali byt, všechny práce probíhaly mezi 9 a 16, stejně spousta lidí remcala. Jako proč vůbec rekonstruujeme, vždyť 30 let to bylo dobrý. A taky je zajímalo, kdo to povolil. Na tom je vtipné, že jsme potřebovali stavební povolení. Abysme ho získali, potřebovali jsme teď nevím, jestli víc než 50% nebo 75% podpisů sousedů. Ano, kdo to povolil chtěli vědět i ti, kteří to podepsali;)

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. července 2020 15:03

barbucha Hele meho muze to proste BAVI, rad stipe drivi, seka nebo i truhlari a je fakt sikovnej. Nevidim duvod si nekoho najimat. Jasne ze na rekonstrukci jsme remeslniky meli...Ale sekat zahradu klidne v sedm vecer budu, proc by to proboha melo nekomu vadit. A dokonce jsou v planu slepice s hlucnym kohoutem v cele! Akorat my oba nemusime lidi , tak zijeme docela odlehle...

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:04

barbucha viktorka_od splavu Přesně tohle vždycky říkám, každý má vlastnit či spravovat jen takovou nemovitost, na kterou stačí fyzicky, finančně a časově. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:13

viktorka_od splavu Jo, taky už mě napadlo někoho si na to zaplatit. Ale nevím, jestli se mi tam někdo potahne kvůli dvěma hodinam práce. 
Navic jak píše Jos, sambo to udělá rad, bere to jako ze to udělá pro nás, když už tam nemůže s nama být, tak nám to alespoň zpříjemní, abych to měla s malým jednodušší. A stejně jsme si tam potřebovali nutně vyzvednout věci, tak to holt tak blbě vyšlo. 

Na tyhle konkrétní situaci asi není moc co rozebírat, ten point je podle mě v tom, ze mne osobně třeba vytaci jen dlouhotrvající nebo opakující se hluk (stěžovala bych si teda asi jen kdyby to trvalo do noci). Jestli jede nárazové hodinu někdo s cirkularkou fakt neřeším, i kdyby to bylo v neděli v pravý poledne. Přitom já sama jsem až na výjimky docela poctivka, nahlasuju i každej oheň, větší než na buřty.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:23

Pinot Noir Když někdo pracuje na domě/zahradě v neděli, tak to znamená, že na ni nestačí? Já znám dost lidí, co mají zahradu jako koníček /včetně mě, proto jsem si ji pořizovala/. My v neděli hlučné práce neděláme, ale nechápu mě lidi, co si stěžují, když soused v neděli nastartuje před bouřkou traktor, aby rychle dojel posbírat seno na louku. Nebo stížnost na kokrhajícího kohouta na venkově je taky zcela mimo moje chápání. 

Tady dost lidí má ještě hospodářství a několik dalších zase chovají koně. Většinou je v neděli klid. Ale občas se nějaký stroj ozve. Nedávno se tu likvidovala kalamita v lese. To jely motorovky i v neděli a byla jsem teda naopak ráda, že obec sehnala někoho, kdo to udělá a rychle.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:25

MP Meri Ve vaší situaci by podle mě stačilo k sousedům zajít před sekáním a říct, že se omlouváte, jindy nestíháte a bude to trvat tak cca hodinu.

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:35

notna myslím, že nastartovaný traktor před bouřkou je úplně jiná situace, než soused sekající trávu každou neděli, když to vyhláška zakazuje, s argumentem, že jindy nemá čas.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 10. července 2020 16:20

viktorka_od splavu Nevim no, jednorazovy sekani travy v nedeli, navic do hodiny hotovy, mi neprijde moc prudivy. Vzdycky si reknu, co asi ty lidi chtej delat, ze jim to vadi. My jsme byli tuhle na oslave, kde oslavenkyne porad resila, ze poprosila sousedy at si posekaji dopoledne, uz bude 11 a oni furt secou...jako to by mi museli sekat u hlavy aby mi to vadilo.

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 10. července 2020 16:23

Sairon Tahle podprsenka z lindexu je vyztuzena, ale bez kostic. Ale nevim ja bude velikostne sedet, ja nosila pred tehotenstvim 70D a tuhle mam 75E. https://www.lindex.com/cz/p/7464072-80-cerna-kojici-podprsenka