Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 09:23

Catherinne nene Praha dítě Kubajz 

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 09:31
Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 09:34
Reakce na Jennyfor:

Tak nás kdysi k šití dohnalo to, že se nedalo nic sehnat. První veritasku jsem dostala po tetě ve 14ti, nikdo nikdy u nás doma nešil, moje maminka na tohle naprosto levá, začala jsem šít s veškerou drzostí neumětela. Třeba límec ke košili jsem si ušila celej zvlášť, a pak ho jen tak přistehovala shora. Nebo první dírky na knoflíky, neměla jsem zdání, jak to udělat a vytvářela něco jako výpustkové, prostě začisťované  dírky látkou dokola, vznikaly teda spíš ďoury. Radši jsem na všechno používala obyčejné černé kohinor patentky. Strihy jsem dělala od voka, nebo rozpárala něco staršího. No hrozný výtvory, ale hrdě jsem to nosila do školy.

Nejdřív se mi doma smáli, ale já to nevzdala a nakonec jsem šila i na mámu a povlečení a potahy na gauč, kabáty. Pak mi teda k osmnáctinám koupili Ladu a ta šila, panečku, tlustou jehlou i kůži, šila jsem si boty, kabelky, džíny. Pozdějc se mi to s dětma dost vyplatilo. Látky byly za hubičku a třeba Řempo, to byl ráj.

Ty mikiny z hadrů na podlahu a prachovek byly boží.

Jennyfor Já taky dostala veritasku ve 14ti. Šít mě učila teta. Bylo to cca v roce 1988. Pak jsem měla dlouhou šicí pauzu. Občas jsem ušila záclony, nebo povlečení a zkrátila tátovy kalhoty. Veritasku jsem znouv vytáhla a oprášila až teď. Na roušky. A už taky plánuji, jak si to šití zopakuji. Už jsem slíbila dceři sukni. Dcera má 9 let, tak to snad nebude moc kritizovat. Bude jí stačit, že to bude z hezké látky.

Online Kokoska
Avatar
28318 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:12

Lamicka Potrefenáhusa strasne nerada menim jehly, takze je jasny, co rupne.

Rousky uz nespendlim, sezehlim to a prejedu rovnou na stroji. Ted jsem sila par tech a la 1.republika, no vysla mi z toho tak trochu morova maska. Ale aspon to tolik neprileha na cenich.

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:22
Reakce na letfenixa:

Mrakoplas ja sa snažím tieto drahšie bytelne veci kupovať z druhej ruky, doma aj u babky má syn rastúcu stoličku hauck, sú úplne super, a podrucky nepotrebuješ

​take si myslim, ze podrucky nejsou potreba, my je nemeli.jinak teda kdyby me nebolela zada a nedesilo me krouceni se se lzickou s ditetem na kline, dokud se nenauci sedet, tak bych se na  krmitka vykaslala a koupila obycejnou "hospodskou" ikea zidlicku za petikilo a pak presla na neco jako je jitro. jenze prvni dite se naucilo sedet az v roce a ja uz ty krecovite pozice pri krmeni znova nedam. Tak uz mam objednano, doba dodani tri tydny...tak to nam vyjde akorat na prvni prikrm.

Taky vas tak boli zada? Se nemuzu dat po porodu dohromady, belham se tu s bolavou kostrci uz od konce tehotenstvi a nemuzu se toho zbavit - zadne plavani, zadne dlouhe prochazky. Zato 1000x denne hluboky predklon a natazenyma rukama a petikilovou zatezi, au! Jsem si jen odlozila.

Offline Pinot Noir
Avatar
24493 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:28

rasaNori ségry

Offline Pinot Noir
Avatar
24493 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:31

letfenixa to je krásná zahrada! Šikovný zahradníček . Náš teprve začíná, trochu se těch přírodnin zatím štítí, tak jen jedním prstíčkem

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:31

Gatita me bolely silene zada prvni 3 mesice. Pak to nejak preslo samo...ale myslela sem ze umru. A ruce, z toho neustalyho zvedani.

Offline dzizisketa
Avatar
7464 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:35

Láska jeho života mu stále uniká 

Offline dzizisketa
Avatar
7464 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:36

Pinot Noir

OOch bože, to je roztomilé! A navíc kapuce s ouškama, miluju je. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:39

711990 stroj si to bere sám, tahat právě nesmíš

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:43
Reakce na Potrefenáhusa:

jinak u toho siti mi přijde, ze tak 80% dela ta práce vedle, projet to strojem už je taková třešnička na dortu. Mne na tom nejvíc vadí ten binec (rozdělat stroj, vykopirovat střih, roztaženej strihovej papír (nejpozději v této fázi odstranit z místnosti kočku), roztáhnout zehlici prkno a zehlicku, všude spendliky, nitě, odstrizky.....

ale stejně už asi půl roku přemýšlím, že si zase pořídím stroj:-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:51

Pinot Noir krasna fotka.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 11:05

viktorka_od splavu já jsem teď chtěla něco usit a byla jsem trochu znechucena, starý burdy mám v Praze, městská knihovna, kde se daj půjčit, bude asi zavřena a zjistila jsem, ze burda prodává starý čísla jen aktuální poslední 4 čísla a střihy má asi už jen elektronicky v PDF, což je super, ale teď to nikde nevytisknu

tak tu listuju nejakyma ottobre, ale zas bych rada, aby tam ta ty prachy těch použitelných střihu bylo víc 

a dobrý jsou střihy simplicity, tam se rovnou počítá se švovym přídavkem, s tím se sije jedna báseň

Offline shark
Avatar
45 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 11:50

Catherinne Ale Plzeň uz se těší a s termínem na konci dubna naivně počítá 

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 12:01

Pinot Noir ten vyrostl

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 12:01

shark a já se těším na Plzeň

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 12:02

Potrefenáhusa Nějaký starý Burdy (ale jsou fakt starý a nemám tu jen Burdy) bych našla anebo bych Ti to mohla vytisknout.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 12:43

Gatita Me nic neboli, ale brnim mezi lopatkama. Kdyz je toho vic tak mi to brneni prechazi i do pazi. Ted jsem si ale naordinovala nejaky pohyb, bud prochazka nebo aspon 15 minut jogy a nebo i treba dve jogovy pozice s dcerou (ji bavi cvicit na karimatce, ale chce predcvicovat, to je trochu blby, i kdyz ty jeji pozice jsou docela narocny). Je to jak prd, ale lepsi nez nic! Ja zas kdyz vic cvicim tak jsem zas dost unavena no, takze zadna rysovacka postavy letos probihat fakt nebude:-/

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 12:46

Gatita Ze siti mam nekolik projektu, ale v ruce. Jedna guma do mikiny, jedna do gati a kojici podprsenka, tu bych rada dala do konce karanteny. Ja chci totiz vystuzenou hodne a bezovou barvu, no to nekoupis jen tak, tak to vyrobim ze svoji nejake starsi;-)