Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 12:52

Potrefenáhusa Hele, ale víš, že v první třídě se prakticky jen sčítá a odečítá do deseti, že jo?

Ovšem teda když můj syn v první třídě zahlásil, že 6 krát 3 je totéž jako 2x9, takže 18, tak jsem musela přemýšlet asi půl hodiny, jak k tomu dospěl...(násobilku neuměl). 

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 12:56

viktorka_od splavu co na tom nerozumis?

0. Funkce je vzorec.

1. Nakreslis osi x a y kolmé na sebe

2. za x postupně dosadis všechny body z osy x ( pro zjednodušení všechna celá čísla) a pomoci té funkce (vzorce) vypočítas y.

3. ty souřadnice x a y zakreslis na plochu podle hodnotu těch osi.

4. Až ty body pospojujes, tak dostaneš tu křivku, která je dána tou funkcií.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 12:59

Lamicka prosim tě, mohla bys trochu rozvést, že je syn dětský? Náš bude mít taky 6 v srpnu, ale ějak nevim, co znamená moc dětský na školu. Přiznávám, že kvůli dovoleným a nemocem jsme ještě nebyli na pětiletý preventivce, tak názor pediatra nemám, ale dle učitelky v MŠ je ok. Učit se číst nechce, ale třeba umí hrát šachy, tak nevim jestli je to ukazatel nějaký zralosti pro první třídu...

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:00

Garfie moje mladší dítě počítá přes desítku na prstech ještě ve treti třídě 

Ta nemůže být moje.

Zas ta starší měla na písemce jako jediná za plny pocet bodů slovní úkol i geometrii, ale zato úplně doprasila písemně dělení. Tak ta je moje určitě

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:10
Reakce na Potrefenáhusa:

Garfie Někomu nejde ta matematika už v 1.tride, i když v 5 letech přečetl babičku a pod junackou vlajkou

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:13

ice Pediatr to úplně neposoudí, spíš se k tomu vyjádří na zápisu (=určitě s ním běž) a v podstatě hlavní je názor učitelky ve školce, ta nejčastěji podchytí, že něco není v pořádku, protože dítě denně vidí v kolektivu ostatních stejně starých dětí. Kdybys měla pochybnosti, zajdi k psychologovi nebo nějakému speciálnímu pedagogovi, ti obvykle školní zralost posuzují. Inteligence (vycházím ze šachů) nemá se školní zralostí moc společného, jak se teď ukázalo i u našeho syna, možná spíš naopak, často se tím ta nezralost spíš zakryje. 

Srpen je dost pozdě, navíc kluci bývají v tomto věku trochu pozadu, ale není to pochopitelně pravidlo, takže to raději zkonzultuj. Důležitá je hlavně jemná motorika (kvůli psaní) a schopnost soustředění (ale tu my třeba neodhadli, jako malý se soustředil dobře, to spíš teď má potíž, hlavně u věci, co ho nebaví nebo jsou pod jeho úroveň). 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:13

711990 Devadesátka pokračuje.

Alvarez potřebuje statečné a silné!

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:15
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu co na tom nerozumis?

0. Funkce je vzorec.

1. Nakreslis osi x a y kolmé na sebe

2. za x postupně dosadis všechny body z osy x ( pro zjednodušení všechna celá čísla) a pomoci té funkce (vzorce) vypočítas y.

3. ty souřadnice x a y zakreslis na plochu podle hodnotu těch osi.

4. Až ty body pospojujes, tak dostaneš tu křivku, která je dána tou funkcií.

​Proč nám nadáváš?!

No a pro některé děti je stejně neuchopitelné i jednoduché sčítání.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:20

ice snad to dobre popisu. Nekdy je plactivy a ja rikam, ze "tragédí". Kdyz mu neco nejde, tak propadne zoufalatvi, nejde utisit. spatne spi, ma stale velkou potrebu spanku pres den. Nekdy je "hyper" ( to uvidime, co nam reknou v poradne) a nejde to zastavit. Chodi tancit, ale je ve skupince mensich deti, protoze tem v jeho vekove kategorii nestaci. Navic je hodne maly, sice je urostly, ale vyskou na spodni hranici.

Kolem nas melo hodne kluku odklad a vsichni se shoduji, ze jim to jen prospelo. Kdyz si vezmu, ze u dcery je vic nez ctvrtina deti s odkladem, tak u nas neni moc co resit. 

Trochu resim, ze je opravdu chytry a ma tahouna ve starsi segre, tak se bojim, aby se ve skolce nenudil. Kdyby u nas na ZS byla pripravna 1.trida, tak bych ho tam dala.

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:20

ice Syn je červencovej, nejdřív to vypadalo na jasnej odklad, pak ten předškolní rok udělal velkej skok, četl, scital i odcital do deseti sám (nikdo ho to neučil), takže ukolebani jsme ho do ty školy poslali bez odkladu a ve škole se teda ukázal dost velkej problém s pozornosti a bojoval s tím celej první stupeň hodně, druhej pak už trochu lepsi

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:22

Garfie jsem hrozne rada, ze tu pises, ze inteligence muze zakryt nezralost. To bude presne nas pripad. Me totiz hodne lidi z rodiny presvedcuje, at jde do skoly, ale mne moje intuice rika neco uplne jineho.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:23

continuity srry ale nejsi prvni kdo se mi to pokousi vysvetlit:-) hluchyho taky nenaucis noty:P

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:30

moora  Tak my jsme právě v tom, máme se asi na co těšit. 

Lamicka Tohle je fakt problém, to že na školu není zralý, ale ve školce už se nudí. A je už teď v předškolácích? Protože tam přece jen už nějak pracují a pokud tam loni nechodil, mohla by to pro něj být příjemná změna. Jinak nám teda teď ta psycholožka poradila (syn je ve druhé), že ho máme co nejvíc rozvíjet mimo školu, ne mu nakládat víc učení (dokonce byla dost zdrženlivá i v pracovních sešitech navíc, co dostávají ty nadanější děti v hodinách), ale spíš se soustředit na typické mimoškolní činnosti, hrát s ním hry, vyrábět a tvořit, tak aby se posílilo to soustředění a jemná motorika, různé kroužky a tak, aby se cvičil v pozornosti a komunikaci s vrstevníky. 

Jinak u kluků ten odklad asi nezaškodí nikdy, ani nevadí, když budou nejstarší ve třídě. Někdo mi říkal, že dokonce v Německu prý mají kluci nástup o něco posunutý (např. že v září nastupují holky narozené do konce června a kluci narození do konce dubna, ale přesně to nevím). 

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:34

Lamicka  A vy už jste objednaní do poradny, že jo? Tam vám pomůžou, já na ně nedám dopustit :-) Třeba pro syna jsem dostala i pár tipů jak k němu přistupovat doma a musím říct, že to pomohlo prakticky okamžitě. Pokud by se ti chtělo, tak mi napiš, co vám řekli, klidně soukromě, pokud bys nechtěla sem. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:35

Všem děkuju, já to ještě proberu s učitelkou (hlavně ohledně toho soustředění), ona je přísná, ale je rozumná a ty děti zná už tři roky. Já se právě bojím, že se ve školce bude další rok nudit. Na druhou stranu se taky bojim, abych ho nepřecenila. K zápisu půjdem a vyslechnem si i jejich názor.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:35

Lamicka Nenech se překecat. Není kam spěchat. Nejsem příznivce odkladů en block, ale když se podívám kolem sebe, tak všichni rodiče obzvlášť chlapečků, kteří váhali a přesto poslali, zpětně říkají to, co moora 

Starší je 1.9. Takže jsme řešili, jestli nemá jít o rok dřív, kdyby šla ze školky se svou partou. V jedné poradně mi řekli "jen ať jde, bude to sice mít těžší, ale ona to zvládne". Proboha, proč bych měla něco svému dítěti dělat těžší, když nemusím. Za ten rok navíc ohromně vyzrála soviálně a volně. Šla v rovných sedmi a zdaleka nebyla nejstarší.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:46

Garfie nene, on je prvni rok v predskolacich a bavi ho to, ale ja se bojim toho dalsiho roku. Mozna zbytecne, treba mu to naopak pomuze.

Rozvijeni mimo mi prijde jako dobry napad. On je stastny, kdyz hrajeme hry, kdyz muze tvorit, pomahat tatovi na chalupe, u prarodicu na zahrade... obcas chve ukol, tak ho necham "psat" na siroke radky cary, vlnky, kolecka, ctverecky....

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:47

Sweet Potato nenecham

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:48

Garfie nejsme objednani, ted to teprve budu resit.

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 13:55

Sweet Potato Lol, taky jsem 1.9. a šla jsem v rovných sedmi. Nemyslim si, že by u nás bylo ve hře jít o rok dřív, ale je pravda, že jsem teda byla skoro nejstarší. Když se mě někdo ptal, jestli mám odklad, tak jsem jim to odkývala, protože jsem nevěděla co to je :)

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale byla jsem na základce celkem napřed před ostaníma, třeba to nebylo genialitou, ale prostě věkem, sakra :D