Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:26

Já malému mažu ksichtík bambuckým máslem. Jinak on je typ, co chce jen prso, láhev s řevem odmítá. Ale on chtěl pít hned v porodnici, akorát se neuměl pořádně přisát, a na to, jak se v Krči honosí podporou kojení, žádná ze sester tam mi nebyla s ním schopná pomoct. Dokrmovala jsem stříkačkou a vůbec mi to nešlo, zkrátka v porodnici bylo krmení velký stres a nerada na to vzpomínám. Zato laktační byla skvělá, hned problém identifikovala a po její návštěvě malý začal spokojeně pít, a od té doby se prsa odmítá vzdát

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:30

Malengedělají se opalovací krémy určené přímo na zimu, ale nejsou určené přímo pro děti, nevím, jak máš staré děti. K dostání v lékárně, ale značku neporadím, do Alp jsem se už několik let nedostala a už žádný nemám.. Já je začala používat poté, co jsem já i ségra měla na horách nějakou asi alergii? z kombinace silného mrazu a sluníčka/klasického opalovacího krému. To byl ale opravdu silný mráz, ráno i víc než -15, přes den okolo -10.

Offline Malenge
Avatar
4263 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:35

Ty revize a spol., ženy, všem držím pěsti! Fakt jsem šťastná, že tohle se mi vyhnulo!

k té vodě v krémech, studovat to nebudu, ale prý se vstřebá do pokožky, tam stále existuje a v mrazu může zmrznout, stanou se z ní normální maličké krystaly ledu, které pokožku potom poškozují zevnitř. A to se pak projevuje tím začervenáním, pnutím, hrubostí. Jestli je to už překonané, nevím, ale zní mi to celkem smysluplně.

Offline Malenge
Avatar
4263 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:38

Evaeva Díky, klukům jsou 3,5 a 10 měsíců. Zkusím se kdyžtak kouknout, ale upřímně, pokud by byly nějaké obří mrazy (jakoze nebudou , zákaz!), tak to stejně na ven moc nevidím, já jsem strašný zmrzlík.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:50

Karjajá byla na revizi po prvním porodu ještě v porodnici. Max do hodiny jsem byla zpátky na pokoji. Pokud teda odsaješ/nakojiš nějak těsně před, tak v pohodě zvládneš potom odsát, myslím s ohledem na prsa. Jak to nejlíp udělat s dítětem neporadím.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:56

Malenge jo v tomhle věku je to jasný, to bych taky chodila ven tak do těch -5. Nám bylo už třeba 12. Ona právě pocitově zima nebyla, jak bylo sluníčko a celkem bezvětří, to bylo trošku zrádné, lyžovali jsme v pohodě celý den. Kolikrát mi byla mnohem větší zima při -3. 

Offline Malenge
Avatar
4263 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:58

Evaeva Souhlas, ta pocitová teplota je někdy teploměru na hony vzdálená.

Online žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 14:05

Gatita nevím, jak moc jsi nakloněna různým kejklím a dalším pokusům. Ale mně asi nejvíc pomáhalo k rozjetí kojení nošení v šátku. Jak si tam to miminko lebedilo a já si ho mohla pořád hladit a očuchávat a olíbávat, vždycky jsem cítila, jak už se to nalívá. Proběhly i odsávačky a krmení po prstu, cévku jsme koupili. Muž už se na to nemohl dívat, tak jel koupit i láhev, ale prcek z ní stejně neuměl pít. Trvalo tak myslím tři týdny, než se to začalo lepšit. A dobře že tak, o moc déle bych to už asi nevydržela a sekla s tím.

Ale nevím tedy, jak je malinký malinký, jestli by sis na nošení troufla?

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 14:06
Reakce na Malenge:

k té vodě v krémech, studovat to nebudu, ale prý se vstřebá do pokožky, tam stále existuje a v mrazu může zmrznout, stanou se z ní normální maličké krystaly ledu, které pokožku potom poškozují zevnitř. A to se pak projevuje tím začervenáním, pnutím, hrubostí. Jestli je to už překonané, nevím, ale zní mi to celkem smysluplně.

​Ale tak voda je v pokožce přece furt ne? A taky tam nezmrzne, vždyť ani na povrchu nemá kůže bod mrazu...

Online Gatita
Avatar
7155 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 15:05

žluťásek malej je hodne malej, napr. ze skin to skin je mi vylozene uzko, kdyz vidim ty nozicky jako hulcicky. Na noseni bych si zatim netroufla.LP jsem se sverila, ze bych ho nejradeji prikladala nejak pevne zavinuteho, to mi prijde kompaktnejsi a nelita mi tak sem a tam po predlokti. No, nezdalo se ji to

Jinak ale zadnej chudak to rozhodne neni, za tech par dnu uz jsme vyradili par minioblecku, pac z nich vyrostl!

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 15:09

Karja Já měla nejíst od půlnoci a napít se vody naposled v 6 ráno. To se myslím dá. Ale držím palce, abys hladověla zbytečně

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 15:17

Gatita mam tu mei tai od love&carry, satkove nositko kdybys chtela:) ja v tom nosila saru od narozeni (jenze ta mela 3600 :D)

Online žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 15:20

Gatita Oni se prej daj nosit v šátku i malinký nedonošenci, ale taky nevím, jestli bych si troufla. Možná u druhého, s prvním miminkem určitě ne.

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem brala na podporu laktace nejdřív homeopatika ricinus communis (ale už nevím jaké ředění, to mi nadiktovala LP, může se brát jen krátkodobě a měla jsem k tomu nějaký návod) a pak nějaké bylinky v tabletách - pískavice řecké seno a benedikt lékařský.

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 15:39

žluťásek a ty homeopatikum veris?

Online žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 15:49

rasaNori ano, jinak bych to nebrala :) 

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 15:54

rasaNori ja jim neverim, ale ty na podporu kojeni a pak na zastaveni kojeni mi zabraly. asi jsem jim chtela verit.

Online 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 16:03

Karja hele radsi se preptej, mne pri akutni revizi po potratu nechali cekat jen kvuli napiti, aby to bylo alespon 8 hodin, tak at si to nepokazis nejak....

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 16:04

711990 jako kvuli narkozy? Já totiž pila jeste pul hodiny pred operaci...

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 16:05

žluťásek me to prijde jak predrazeny cukr:D ale ja jsem stary skeptik v tomhlr

Online 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 16:06

rasaNori tak zalezi, jak akutni to je, samozrejme. A kdyz te privezou z ulice v bezvedomi, taky se nikdo nepta kdy a co jsi jedla, ale meli by to vedet, kvuli pripadnymu zvraceni a duseni se tim....a prislo by mi riskantni se napit a pak jim rict ze holky na internetu ale rikaly ze muzu....a oni by misto toho Karja vyexpedovali domu.