Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:01
Reakce na Garfie:

Gatita Jako matka, která dělala 2x v životě kotrmelce a rituální tance, aby dokázala nakojit své děti ti říkám, vyser se na to.

to je tak presne!

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:01

Gatita tak na to bych se vyprdla. On ted stejne ji nejaky mini davky, ne? Desitky ml maximalne? Jeste se dokrmuje jakoby z kelimku? Ale stejne mi to prijde zbytecny. Taky jsem stridala od zacatku oboji a Tonda se nakonec sat naucil, proste to trvalo. A ted si kojeni nemuzu vynachvalit a kojila bych klidne do maturity

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:02

Gatita 

Oni všechny tyhle věci chtějí praxi. Dala bych tomu několik dní. Zkušenost s tím nemám, zkoušela jsem to s tou "cévkou" při bojkotu a vím, že to nebylo jednoduchý, ale neměla jsem pořádný vybavení. Jestli máš mlíko, asi je škoda kojení zahodit. A co vím, mohou se rozkojit i děti, které po narození dlouho sát nemohly - takže třeba nechat to tak, jak to teď funguje a zkoušet kojení jednou za čas, až syn zesílí?

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:10

Gatita Tou cevkou se naji stejně dobře jako z láhve? Pokud ano, zkusila bych to. UM stejně musíš udělat a ještě u toho dítě bude stimulovat tvorbu mléka. Pokud mu to cevkou nejde, asi bych to nedělala.

Já měla cévku jen nachystanou, nakonec na ni nedošlo. Měli jsme trochu podobnou situaci, dcera byla celé těhotenství o dost menší, nevěděli jsme, jak na tom po porodu bude. Jak byla malá, neměla sílu se najíst pořádně, ztrácela váhu, dokrmovala jsem stříkačkou. Ale jen prvni týden.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:12

Gatita Já skončila krátce po porodu v nemocnici, sambo v tu dobu doma krmil dítě stříkačkou přes prst (stejně jsem dokrmovala i v porodnici). Chce to trochu praxi, ale jde to nakonec docela snadno. S lahvičkama je to risk, buďto jí může začít dávat přednost nebo taky ne. Jako já na kojení nedám dopustit, ale v tomhle případě je to fakt o tom, kolik času a energie je tomu člověk ochoten věnovat. Týden bych to zkusila a ono se uvidí. 

Offline Emi
Avatar
1046 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:13

GatitaMám stejnou zkušenost jako Pinot Noir U dcery jsme od narození střídali kojení a krmení z lahvičky. I v porodnici hned po nakojení dostala ještě lahvičku a problém s rozdílným mechanizmem sání rozhodně nebyl. Vím, že se často tvrdí, že to kombinovat nejde a že se musí krmit cévkou nebo přes lžičku, ale u nás to střídaní lahvičky a kojení v pohodě fungovalo od narození do ukončení kojení cca v roce.

Není problém spíš v tom, že je miminko ještě moc malé a sání z lahvičky je pro něj méně namáhavé? To by mohla pomoct odsávačka, použít ji na chviličku těsně před kojením. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:20

Gatita Nevim no, ja mela tu Medela Calmu lahev, co ma byt jak prso - deti se vic nadrou a nezlenivej. Tak uvidis, treba chytnes nejakeh grif a pujde ti to. Ale takhle no, deti mas dve, abys pres samej vopruz s mlikem se o obe dve vubec dokazala starat a uzit si je. On by ti jen na umelym prosperoval pekne a byl by spokojenej, tak uvidis po par dnech. A laktacni poradkyne jsou divny!

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:24

Pinot Noir Tak ten Skin Food má překvapivě taky na prvním místě ve složení vodu, tak to asi nebude ta nejlepší volba teda. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:25

Mam jeden technickej kojici dotaz. Jsem objednana na kontrolu do nemocnice, mimino jede se sambem se mnou, ale mozna mi budou delat revizi nebo proste nejaka kratka narkoza probehne, pro tyto pripady si mam vzit mliko odstrikany s sebou. Ale tady koncim uz a nevim! Kdy to mam odsat, jak to mam uchovat aby to proste bylo dopoledne ready to eat od samba? a mam ji tu lahev cvicne zkusit nebo to nechat proste nahode, ze to nejak dopadne a kdyz bude mit hlad, tak se proste naji? On zas sambo neni moc bezradnej a klidne ji doveze na novorozenecke sestram, ze je v prdeli:-D:-D

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:27

MP Meri myslim, ze i Pinot pise o tomhle kremu chranicim pred chladem

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:30

Diky vsem, vidim to na nejaky kompromis. U nas se to tak seslo z obou stran - na strane matky i ditete nejakej problem. Pozitivni je, ze u me se to s tim mlikem trochu zlepsuje, tak mame vyhlidku, ze ode me bude mit aspon neco, byť z flasky. I tak je to o 100% vic nez s prvnim ditetem.obdivujuMP Meri , ze ustali ty alternativni zpusoby krmeni, ale to neni cesta pro nas. No uz se tesim ven, od zitra mame povolene prochazky. Tady doma clovek resi fakt jen ty kozy...

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:34

Karja 

Odsáté mlíko může být 24 hodin v lednici, dýl se nedoporučuje, muselo by do mrazáku. Odsaje se ti asi nejlíp ráno, když jsou prsa nalitý. Jako jedna věc je udělat zásobu a úplně jiná věc je, aby ti ty prsa nepraskly, že...Řekni v nemocnici, že máš sklony k mastitidě, ať se fakt hodně snažej ti to kojení co nejlíp umožnit a nevykašlou se na to.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:38

Karja vydrzi to v lednici, par hodin urcite, ale radsi si dohledej, kolik presne. Transportovat treba v nejake termonadobe - ja to do porodnice vozila na ledu. A zavolala bych si do td nemocnice a zeptala se, jestli budou ochotni vam to tam ohrat, to by bylo asi nejlepsi. S lahvi neporadim

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:38

Lamicka MP Meri 

Ten balzám Weleda si nemůžu vynachválit. Syn byl ze zimy v obličeji vždycky volezlej, tohle mu to dokázalo zhojit a už nikdy problém nenastal. Má to trochu zvláštní konzistenci a vůni, ale u nás fakt funguje. Mažu hezky silně, nechává to trochu film.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:49

Lamicka Jojo, vím, o tom Skin foodu jsem právě psala na začátku já. 

Gatita Jako my zas alternativně nekrmili nijak dlouho, abych se nějak nepřechválila. Pak jsem hodně odsávala do zásoby, aby mohl krmit sambo a jako živě si pamatuju, že to byl občas dost boj. Pak jsem dokonce nějaké pytlíky z mrazáku vyhazovala, už jsme je nevyužili, prostě dostal místo té jedné dávky sunar, nějak mi přišlo, že na tom zas tak nesejde. Když jsem to vyhazovala, tak jsem fakt měla takovej ten pocit, že zahazuju "krev, pot a slzy", úplně chápu, že se na to někdo vykašle a jde raši do UM. 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:52

MP Meri vznesla jsem dotaz na kamarádku zkušenou matku tří dětí a ta mi řekla, že úplně nejlepší zkušenosti má s bambuckým máslem. Vzhledem k tomu, že ho mám doma a pro sebe ráda používám, mám co s sebou na hory vybráno.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:52

MP Meri 

A já takhle z mrazáku postupně povyhazovala asi 4 litry, všechny via kelímky, co jsem doma měla, protože to dítě se z lahvičky nenapilo... Nebylo to nijak zvlášť vypocený, ale práce s tím bylo dost.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:54

Karja ja sla po sestinedeli na revizi taky a dite jsem nechala doma rovnou s mlikem a lahvickama. Idealni bys mela.odstrikavat postupne, muze ti byt 24h v lednici a slejes to. Pak to muzes i na nekolik mesicu mit v mrazaku. V te lednici by mely byt 4°C, mrazak -18°. Rozmrazovat muzes v lednici pres noc nebo ve vodni lazni. Pak pred pouzitim to ohrejes na 37 a podavas. Pokud byste to brali s sebou, tak je to dost voser - chladici taska idealne, kde to pak ohrejete? 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 11:55

Karja jo a prvni mliko cca 4h po narkoze bys prej mela odstrikat a vylejt....

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 12:23

dynda proc jsi jim to nedala normalne do kase? Nebo je nejedli?