Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 22:29

DruI Já bych se s tím i patlala, ale muž je nemá rád. A dělej si knedle se zelím pro sebe! Tak na ně jezdím k mamince

Online DruI
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 22:53

Pinot Noir Muž je taky nemusí, ale dcera se pomamila a taky jí chutnají, tak až trochu doroste, tak se těším, až je budeme plácat spolu :o)

I když samozřejmě, maminčiny jsou nejlepší :o)

Offline Malenge
Avatar
4286 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 09:33

Prosím, čím mažete děti na horách? Proti slunci a mrazu? 

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 09:39

Malenge ja mazu bud proti chladu Weledou, to kdyz je fakt hnusne, zatazeno, fouka vitr... Kdyz je slunicko, tak mazu jen detskou Biodermou. Nikdy jsem to nekombinovala. 

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 09:53

Malenge

Když je sluníčko, tak opalovacím krémem s dostatečným časovým předstihem. Na velký mráz (pod -10) je prý dobrá vazelína, osobně jsem to nezkoušela, ale příbuzná si to pochvalovala.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:01
Reakce na Malenge:

Prosím, čím mažete děti na horách? Proti slunci a mrazu? 

​Já nad tím zrovna včera přemejšlela, jako zatím jsem nemazala nikdy ničím, ale v březnu jedeme do Alp, tak tam by to asi chtělo ... Myslela jsem, že bych to vyřešila Weledou Skin Food a přes to trochu opalovacího krému. Ale já vlastně nevím, co má ten krém proti mrazu dělat, sama to nepoužívám, tak nevím, jestli je na to ta weledí konzistence dobrá. Ale možná se na to vykašlu úplně, v případnejch mínus deseti stejně nevytrčím nos. 

Online rasaNori
Avatar
7747 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:03

MP Meri ocekavas v breznu v Alpach minus deset? :D

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:07

rasaNori Tak teoreticky je mozny vsechno, jedem prvni tejden v březnu do lyžařskýho střediska ... ale samozřejmě víc doufám v tradiční jarní počasí, azuro, odtávající sníh a já na terase s bombardinem

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:10

Malenge co mi pride pod ruku. Ak je po ruke, tak modrou indulonou.

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:18

MP Meri nase deti, hlavne dcera, maji hodne citlivou pokozku, u dcery mame dokonce podezreni na lehkou formu chladove alergie, delaji se ji fleky ze zimy a ruce miva v hroznem stavu, kdyz si jednou nevezme rukavice. Ten krem na chlad ji dost pomaha, to pak nema na obleceji zadny flek. Predtim jsme meli Niveu, dobra byla, ale ta Weleda ma takovou tekutejsi konzistenci, hezky se roztira, prijde mi celkove prijemnejsi a ucinnejsi. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:21

MP Meri Krém proti mrazu by neměl obsahovat vodu. Je jich na trhu docela málo, teda aspoň v běžných drogeriích. Indulona má vodu ve složení na prvním místě, takže ačkoliv ji používám na kde co, do mrazu není vhodná. Našla jsem bez vody krém Wind&Weather Cream od Nivea Baby, takže "používám" ten (v uvozovkách, protože v Praze to zatím nebylo moc potřeba a obvykle si vzpomenu až venku, že jsem mohla.... ).

Offline Malenge
Avatar
4286 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:35

Díky všem, jedeme příští týden a to alpské slunce umí pěkně pálit, nechci kluky nechat sežehnout. Opalovací krém je jasný, doufala jsem v nějaký tajný krém 2v1, co ochrání proti slunci i mrazu ono stačí ten mazací boj jednou, ve dvou vrstvách už vypustím duši!

MP Meri hele, připravenost je potřeba, jednou jsem zažila týden od 15.3., kdy přes den bylo minus 15, jako modro a nádherně, ovšem na sjezdovce ve stínu se být nedalo. Uaaa, tu strašnou kosu si pamatuju stále! Ale letos to asi nehrozí.

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:38

Prosim vas, mate nektera zkusenost s tim, ze se vam podarilo rehabilitovat u novorozence sani krmenim po prstu nebo cevkou prilepenou k prsu? Vcera jsem tu mela laktacni poradkyni a jsem z toho nejak rozpacita, proste mi to neprijde uplne realne vyhodit lahvicky a pytlikovat to takto 8x denneDelaly jsme to vcera dve, ctyrma rukama, a ani tak nam to extra neslo. Jako do vcera jsem jsem z nas mela radost, jak se doma pekne zajizdime a ze mam dost nasazeni a diky medele jsme se po tydnech posunuli z temer nuly na viditelne mnozstvi, ale teda toto mi prijde uplne neudrzitelne? 

Offline Emi
Avatar
1051 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:45

Gatita Nemám, ale nezní to jako reálná možnost, jak nakrmit dítě. Proč bys měla vyhazovat lahvičky? Mám zkušenost s krmením malého miminka střídavě z lahvičky a kojením a bez problémů to fungovalo. Zavedli to už v porodnici, po sekci jsem nemohla hned kojit. Ale možná jsem špatně pochopila, v čem je problém.

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:50

Gatita ony ty laktacni v tomhle maji tendenci kapku prehanet....tou cevkou by se dokrmovalo umelym? Jestli jo, tak bych na to kaslala. Asi mas nejakou tu prirodnejsi savicku, ne? Avent natural/Medela calma nebo tak? To by melo stacit....ono by ti teoreticky mohlo stacit udrzet kojeni a cim bude dite vetsi, tim lip se bude prisavat a vic sat. Ja takhle mohla prestat kojit pres kloboucky tak po 2-3 mesicich, ackoliv laktacni v sestinedeli tvrdila ze je mam okamzite zahodit a strasila ze prestanu kojit atd.

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:55

Emi ne vyhodit (vyjadrila jsem se nepresne), ale prestat pouzivat - protoze mechanizmus sani je uplne jiny nez pri kojeni, takze novorozenec zapomene, jak na to, a uz se pri prikladani ani neprisaje (stalo se u nas, jak mi trvalo dlouho to mleko aspon trochu spustit -tak ho to prestalo bavit). Co mi LP rikala, melo logiku, o tom zadna, jen se mi zda, ze se to moc neda. Resp.da, ale asi bych nemela cas to nebohy dite ani pochovat (nebo se trochu vyspat, mam-li byt prizemni)

Offline Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:55

Gatita taky moc nerozumím. Jako že kvůli lahvičce se nechce kojit z prsu? Moje zkušenost je taková, že pokud se dítě kojit chce, tak mu ani střídání s lahví nevadí (dělali jsme to tak pět měsíců, neměl problém se napít jednou tak, jednou tak). Pokud má s přisáváním potíže, tak nepomůže ani svěcená, resp. jo, kejkle s cévkou asi zabrat můžou, ale upřímně, neumím si představit to podstupovat při starosti o domácnost, další dítě a snaze se z toho neposrat.

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:56

711990 jo, umelym pres cevku.

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:57

Gatita jestli to je tak, jak pise 711990 tak nejdriv jsem nakojila a pak dokrmila z lahvicky. Postupne jsem kojila vic a vic, takze stacila 1 lahvicka denne na noc. Kojila jsem takhle pul roku, pak uz jsem kojit nechtela. Mne prijde, ze se lahvickami zbytecne strasi. 

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:58

Gatita Jako matka, která dělala 2x v životě kotrmelce a rituální tance, aby dokázala nakojit své děti ti říkám, vyser se na to.

Pokud utáhneš, zkoušet krmit odstříkaným, uvidíš jak dlouho to dáš. V létě, kdy je to kojení takové nejpohodlnější už bude stejně na příkrmech.