Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 20:53

žluťásek Už jsem se té zásilky nemohla dočkat. Pavouk Čenda tu jede každý večer, už mě to moc nebaví číst, a Ríša to umí nazpaměť, takže mi do toho kecá, předbíhá, je netrpělivý, abych už četla jeho oblíbené věty... Tak jsme to dnes vybalili, všechny knížky jsem mu ukázala, řekla, o čem to tak bude, mrkli jsme na obrázky, no a večer si vybral ... pavouka Čendu

Offline 711990
Avatar
17101 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 21:03
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 21:12

@spočiatku som kojila a k večeru dokrmovala z fľaše (medela) umelým, keď sa syn odmietal prisať. Nemyslím, že by mu to nejak vadilo, striedať kojenie a fľašu. A tak ako ti radil niekto predo mnou, ak tak, dokrmuj z fľaše materským mliekom. Fakt sa zbytočne stresovať s cievkou a popri tom sa starať o staršie a domácnosť...tie laktačné bývajú občas dosť psycho...

Offline žluťásek
Avatar
7594 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 21:13

Pinot Noir u nás Jak si pejsek roztrhnul kalhoty končí větou slepice: "makarony, ty já znám a zrovna jsem měla na makaron chuť" konec příběhu ho nezajímá, ale tu scénku se slepicí si musíme dát nejmíň pětkrát"

Soucitim

Offline rasaNori
Avatar
7694 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 21:21

Pinot Noir :D 

Online Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 21:23
Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 22:03

letfenixa no já právě čierny čaj nemôžem na prázdny žalúdok ani zdravá. vobec nechápem, kde sa to vzalo, že je to lepšie ako čistá voda. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 00:46

continuity 

Přesně já, to bych vrhla taky. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 08:03
Reakce na Tabea:

eless Ty nažehlovací jmenovky jdou sundat, když se nahřejí žehličkou.

​ja som prave dostala nejake oblecenie kde uz nazehlovacky s menom ineho dietata boli a uz cele popraskane na male kusky takze nejak si neviem predstavit ako by som to mala odtial davat prec aj nahriate zehlickou. tie nalepky z mamalabels sa lepia na tie stitky s velkostou a informaciami o materialoch.

k tomu dokrmovaniu:

po sekcii som nemala hned mlieko a vseobecne ho bolo nedostatok aj nadalej takze syna som dokrmovala um. v porodnici zo striekacky (ked pil male mnozstvo) a po par dnoch flaskou (bol vecne hladny a pil viac nez udavali tabulky) ale s takym dudlom aby sa dieta namakalo a simulovalo to sanie od matky a prave to je podla mna dolezite ak sa ma udrzat aj kojenie. doma som tiez mala take flasky a vzdy som po prikladani musela dokrmovat um pretoze ja uz som v sebe nic nemala. saskovanie s cievkou som nezazila a ani nevedela ze nieco take existuje kym sa ma na to nepytala jedna znama ktora to absolvovala. ak mam povedat pravdu tak by som na to nemala nervy

spoluleziacej v porodnici sestra/laktacna normalne poradila klobuciky ked videla ako sa jej dieta nevie dobre prisat a kedze to bola cudzinka tak bolo celkom zaujimave pocuvat ako vysvetluje manzelovi co ma v lekarni kupit a doniest a fakt by som v tom momente rada videla jeho vyraz v tvari

Offline rasaNori
Avatar
7694 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 08:03

Tak mi muz prave volal z apaluchy, ze ma asi chripku a kdovi jestli nepojede domu uz dnes misto stredy. Sbohem svobodo do stredy

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 08:29

Pinot Noir my cetli knizku Na hrade Brade asi pul roku

Offline Karja
Avatar
35775 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:20

Kdo jste mrazili to mliko, myslite ze muzu do pulplneho pytliku zmrazeneho doplnit treba za den, za dva znovu?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:24

Karja to bych nedělala. Myslím, že jsem někde slyšela, že pak to mlíko jakoby rozmrzne a znovu zmrzne a to je špatně. Myslím, že 24 h můžeš sbírat do jedné nádoby v lednici a pak zmrazit.

Edit: já mrazila v tvořítku na led a pak sesypala do krabičky.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:28

Karja 

Ne, zásada je nemíchat různě teplá mlíka, v praxi teda odstříkat, dát do lednice, pak zase a až ta druhá dávka bude vychlazená, tak slít, takhle to můžeš shromažďovat během 24 hodin od odstříkání první dávky a šoupnout do mrazáku. To znamená, že k mraženému už určitě nepřilévat. Ale v tom mrazáku bych to řešila zase stejně, aspoň já to tak teď dělám s vývarem - zmrazím v kelímku klidně malou trošku, když je to zmrzlé, vyklopím do sáčku a čerstvý dávám mrazit v kelímku, když zmrzne, přisypu do sáčku. Mně by se aktuálně totiž nevešlo tolik kelímků, kolik mívám vývarů (jak vařím příkrmy, nějak v tom vždycky mám dost vody, ale jsou to takový dávky 30 - 50 ml, ale pak do hustý polívky nebo krémového rizota je to dobrý, když se to nasbírá).

Offline žluťásek
Avatar
7594 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:32

Karja to bych určitě nedělala. Můžeš odsavat během dne, uchovávat v lednici a přilévat a pak najednou zamrazit, nejdéle po 24 hodinách.

Ale jednou zamražené už bych ničím nedolévala. 

Jestli je problém v nedostatku obalů, kromě mrazících sáčků na mléko můžeš použít prakticky cokoliv, co můžeš vyvařit a strčit do mrazáku. Pohárky k odsávačce, skleničky od jogurtů apod. 

(jako vím, že nejsi blbá, ale umím si představit, že v zoufalství že mi došly pytlíky mě nenapadne jednoduché řešení :) 

Offline Karja
Avatar
35775 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:35

Pytlikt mam, ale s temi sacky na led je to dobrej napad

Offline Garfie
Avatar
23869 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:51

Pinot Noir Krásnej výběr, Cvrčka a mravence jsem jako dítě milovala, ale moje děti ne

A ještě mě napadla klasická Trnkova Zahrada, to můj syn úplně miluje a byla to i jedna z prvních knížek co přečetl sám. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:54

Garfie Když zmiňuješ Trnku a Zahradu - doporučuju všem, dospělým i dětem, nádhernou výstavu v GASKu.

Offline Karja
Avatar
35775 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 17:31

Gatita Jo a kdyby si nahodou uvazovala nad tou medela calma lahvi. Muzu ti ji poslat. Mam dve nebo tri savicky a lahve taky;-). Tak mi kdyztak napis SZ;-)' ja to na sve deti pouzivat nebudu, proste dostanou hned normalni lahev, kdyz bude problem s kojenim a hotovo!

Online Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 17:54

Garfie Zahradu máme po nás