Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 08:30

Mohučanka to je zajimave. U nas ve skolce striktne odmitaji jakekoli jidlo 'bez prukazu puvodu', rikali nam, ze nemame nosit nic domaciho. Takze narozeniny se odbyvaji pytlikem bonbonu. Tak aspon to mam bez prace

Offline Pinot Noir
Avatar
24486 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 08:50

Mohučanka Na ten dort se raději zeptej, u nás mohl být dort jen z cukrárny, nic domácího.

Offline Malenge
Avatar
4264 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 09:37

Mohučanka Přidávám se k názorům shora, u nás též není domácí pečení možné, prý nějaké hygienické předpisy. Takže to řeší ovoce a gumové bonbóny, nakoupit to trvá výrazně kratší dobu než se patlat doma s dortem

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 09:41

Mohučanka u nas taky nesmi byt nic domaciho kvuli hygiene

Offline continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 09:49

U nas se do skolky jidlo normalne nosilo, ani ne na narozeniny, spis treba besidky a velikonoce. par let to je, ale zas zadnej davnovek. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 09:52

continuity u nas jeste nedavno taky, ale co jsem vyrozumnela, tak je ted hygiena prisnejsi a i na Vanoce muselo byt jen kupovane a zabalene cukrovi. pak jim jeste zakazala hygiena tvorit z  rulicek od kuchynskych uterek, ze je to odpad .

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 09:59

Mohučanka 2. narozeniny, to je teda masakr!! Pokud se chceš seznámit, tak běž a předem avizuj, že máte program a zastavíš se jen na hodinku třeba....Jinak děti jsou zvané pořád (ale až od školního nebo těsně předškolního věku) a zatím jsem nic nepořádala-i když u dceřiných desátých narozenin jsem na to byla připravená, ale to byla zrovna po neuroborelióze, absolvovala nějakou cizí oslavu a vlastní o týden později sama odpískala, že to nezvládne. 

Offline continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:02

Lamicka rulicky z uterek jsou jeste v pohode, mne vzdy prisly dost ekl rulicky z toaletaku.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:05

Jo a ještě jsem si vzpomněla na jednu šílenou oslavu, kterou mi nedávno líčila sestřenice. Její čtyřletý syn a ještě jeden chlapeček, jehož maminka je Francouzka, byli pozvaní na oslavu kluka ze školky. Přišly prý domů-na vysloveně rodinnou oslavu, tetičky, sestřenice, spousta malých spřízněných dětí, takže s příchozími si nikdo nehrál. Dospělí kolem slavnostně prostřeného stolu, říkala, že to bylo úplně bizarní, jako z nějakého klubového filmu. Ta Francouzka, chuděra, ještě v autě sestřenici říkala, že doufá, že nebude muset mluvit česky, ale posadili ji vedle nahluchlého dědečka, který s ní celou dobu probíral vylodění v Normandii

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:06

continuity To mne taky, ale s tim nepracovali. Ja nemam rada ani prolozky od vajicek, to byla specialita pani ucitelky v soukro skolce. 

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:17

Garfie To je skvělá historka, jak scénka z nejakýho filmu od Woodyho Allena 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:24

Lamicka 

Tak proložky mi připadají nejhorší, si v tom představím ty salmonely. Ruličku můžu získat z čistého produktu, který vymotám ( jak debil poskládám a pak spotřebuju).

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:28

dynda v práci jsme běžně ruličky od toaleťáku používali a ani mi nepřišlo na mysl, že je to blbý. Co mám vlastní malý dítě, taky se mi to už zdá ekl.

Třeba to mladý učitelky mají stejně, že je to nenapadne. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:43

žluťásek 

Mám to stejně.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:57
Reakce na Karja:

Potrebuji na rychlo vyrobit lampion, a otazka zni, kdyz v navodu pisou, ze mam zazehlit voskovky na pauzovaci papir, myslite, ze pro tuto techniku lze pouzit papir pecici? Ten papir se ma zacmarat voskovkama, prelozit dalsim a prezehlit.PS.: Zitra jdu koupit tavenaky, abych mela krabicku, nejak brzo nam to zacina....:-D

​Já četla "tampon" a pak mě ty voskovky teda zarazily!!

Offline continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 11:14

dynda ty to mozna udelas, ale zbytek tridy ne a ucitelka to stejne hodi do jednoho pytle nez se k tomu dostanou. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 11:19

No já jsem v žádném případě nehodlala nic péct, ani kdyby to šlo dort musí být i v naší školce s účtenkou z obchodu. 

Tuto oslavu vynechám, už jsem se seznámila s jednou maminkou a jednou babičkou a to mi pro tento měsíc stačí a dcera zatím děti opravu nemusí, zvlášť ve větším množství. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 11:49
Reakce na Isca:

A jo, už to začíná, výroba ze zbytků, kdy je třeba ty zbytky napřed nakoupit

​Toto je Tak Presné !!!

Karja Papier na pečenie to sám o sebe zvládne ďaleko lepšie (konieckoncov, aj keby si to robila na pauzák, tak odporúčam žehliť skrz ten pečpapier), ale na rozdiel od pauzáku to do neho tak nevsiakne, takže pri nejakom zahristí to môže stekať, alebo naopak sa to olupovať. Aj keď teda ten biely papier na pečenie sa mi zdá, že je savejší (a preto ho nemám rada ...). Ale podľa mňa to na ten jeden sprievod vydrží.

Jo, a pre živšie deti mám radu - paličku so žiarovkou (dá sa kúpiť, ale už sme to nahradzovali aj priviazanou čelovkou), lebo čo s tými lampióni dokážu robiť je na neuverenie. Aj sme už hasili.

Offline Pinot Noir
Avatar
24486 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 11:52

slniecko Potvrzuju, my zatím jedině tyčku se žárovkou

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 12:02

slniecko My mame tycku se zarivkou, napadlo me to jeste hodit do balonku, nafouknout a hotovo. Ale my uz ted mame dojem takovejch socek, tak nevim, jestli si to muzeme dovolit.:-D:-D