Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 09:06

No pri druhym těhotenství je "problem", ze jak je clovek o par let starsi, tak mu vysledky screeningu vychazej nic moc. Jako co mi udelal rozdil dvou let treba u downa... a to jeste nejsem úplně stara :) pristupovala jsem k tomu tak, ze to teda bude vsechno dobry, zadna geneticka zátěž v rodine neni a ze to je fakt jen ten vek, takze jsem se ani nestresovala. Dodatecny testy dopadly teda naštěstí dobre. 

Edit. Cimz nechci nikoho strasit, verim, ze vysledky vsech budou vic nez dobry!

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 09:35

Mám týden po šestinedělí a mám tu nadějeplné shrnutí pro budoucí druhomatky: všechno je tak tisíckrát jednodušší než poprvé. Co byl problém, najednou není, teď vidím, že jsem si některé věci dělala poprvé zbytečně složitější. Jsem šikovnější, rychlejší, míň se bojím ;) Viki mi to dost usnadňuje, je to zlatý, veselý, klidný kluk. Není to spáč, který by prospal v kuse X hodin, budí se na jídlo po třech hodinách, ale to je ve srovnání s prvním úplný luxus. Říkám si, že kdybych měla jen Viktora, tak se vyloženě nudím a zřejmě bych začala něco studovat ;) Řeči o tom, jak se děti vzájemně nebudí, jsou u nás naprosto mimo, ale i tak se podařilo najít režim, místo a způsob tak, aby se vyspali všichni. Ríša se miminka nejdřív trochu bál, teď ho naopak pořád olíbává, hladí tu měkkou hlavu, tahá za ruce, ukazuje mu hračky. Samozřejmě je někdy nazlobený nebo plačtivý, že se mu nemůžu hned věnovat, ale zdá se, že miminko naštěstí nevnímá jako původce tohoto stavu. Z toho mám velkou radost. 


Fakt se mi zdá tentokrát všechno easy, jediné, co bylo horší, byl druhý císař, protože jsem už věděla, co bude. Zato rekonvalescence se mi zdála mnohem rychlejší, nebo spíš na nějaké bolestínství nebyl čas ;) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 09:36

Uf, se mi to nějak zvýraznilo, nebo co!

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 10:19

Mrakoplas ha ha, ja taky nemam cas se sledovat, full time a ani ne ctyrlete dite mi to moc neumoznuji:) Normalne jsem i zapomnela jit se v tom ctrnactem tydnu zaregistrovat do porodnice, bezela jsem tam na posledni chvili, o nejakem cviceni, odpocinku a zivotosprave ani nemluvim! 

Spis jsem nervozni, protoze to druhe tehotenstvi chte nechte vnimam trochu jako takovy rozmar a tim padem hazard. A jak jsem o dalsi ctyri roky starsi a mam ten zlomovy vek, kdy clovek zacina spadat do rizikove kategorie, vic si vsimam tech prusvihu, nemocnych a postizenych a tak.Screening byl ok, ale cervicek proste hloda. Musim prestat vyhledavat desive informace a uprit pozornost treba na nakupovani oblecku

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 10:20

Karja mýmu tátovi v dětství kohout uklovnul kus ucha. Nechtěla bych, aby se to stalo mému dítěti, případně šlo třeba o oko... Zvíře se může polekat...

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 10:30

Gatita Pinot Noir já jak pracuju u postižených dětí, tak jsem taky měla obavy. A při třetím těhotenství jsem dodělávala speciální pedagogiku a teda přednáška o různých genetických poruchách mi dobře neudělala. Paní přednášející se s námi pak dala do řeči a vyprávěla o svém dosti dramatickém porodu, se mi pak za to o tom porodu omlouvala (ono za stolem nebylo poznat, že jsem těhotná). To jsem jí řekla, že ok, že už to znám, že to mě fakt nevyděsí, ale všechny ty malé odchylky u jednoho chromozomu a co můžou způsobit, většina z nich se stejně nedá poznat předem a ta postižení bývají dost závažná - fuj. A já v tu dobu už "stará matka"...

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 10:37

VeronikK jo, presne, je to loterie. Udelala jsem tu chybu, ze jsem si googlila na nejakych tehotenskych strankach, kde na me vyskocila reklama na nejaky ultramoderni test chromozomalnich vad, i takovych, o kterych jsem nikdy neslysela. I rozklikla jsem odkaz...Na ten test uz je pozde a lituju, ze jsem na ty stranky vubec lezla.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 10:39

Gatita ono tě to teda asi neuklidní, ale tyhle chromozomální vady, z nichž je Down ještě nejmírnější, se většinově potrácej už v prvním trimestru.

aneb udělejme tady z Karjy ségry postiženou pomalu sociopatku a pak si tu o tom pojďme vyprávět?

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 10:41

VeronikK Presne no, nejde se spolehat, ze zrovna tenhle jeden bude navzdy jinej. My jsme to uplne opomneli...No desny,v Norsku uz bychom to dite nemeli:-D

Pinot Noir Ja presne verim tomu, co pises, ale co budu delat s tim prvnim, ktery bude furt skoro mimino, to nevim, mozna ten Barnevernet by nebyl tak spatnej!

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 10:45
Reakce na Potrefenáhusa:

Gatita ono tě to teda asi neuklidní, ale tyhle chromozomální vady, z nichž je Down ještě nejmírnější, se většinově potrácej už v prvním trimestru.

​Jasně, já mám bohužel občas (spíš výjimečně, ale přece) v práci před očima různý případy... A vím, jaká je to řehole se o těžce postižené dítě starat...

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 10:50

Gatita jj, nepátrat, nepátrat a nepátrat

S tím věkem bych to ale nehrotila, já měla první dítě v 38, druhý ve 41 a dobrý. To jen trochu pozitivna, aby to vyrovnalo ty negativní informace

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 10:56

Potrefenáhusa ja jsem karji segru nekritizovala, ponevadz jsem asi stejny magor...Uz tedy uzaviram ventil svych vnitrnich demonu, beru, ze rozpitvavani strachu neni k nicemu dobry.Ted vyrazim se synem k zubari, vidim to na kaz, tak to prehlusi vsechny doterny myslenky.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 11:09

Gatita 

Mně zaprvé jeden supertest udělali, zadruhé jsem věřila, že "dvojče" od syna bude jako on, takže v pořádku. Ale je fakt, že zase o to víc jsem se bála porodu, po zkušenosti z prvního, že to nemusí jít hladce a k tomu mi přibývaly další a další komplikace. No fakt není nad to, když jsou všichni 4 hezky pohromadě doma.

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 17:32

711990 Pinot Noir deticky jsme meli tyden, zitra je vracime. Oni takhle nevyvadi kazdy den, ale nekdy se rozjedou uplne hystericky. Dneska jsme se je pokusili utlumit pochodem asi 8 km dost narocnym terenem kolem reky z kopce do kopce. Takze dorazili fit a v plne sile, doma po pozdnim obede tu vyvadeli jak sane, tak se muz obetoval a sel s nima jeste na kolo. 

Maji doma jeste dvouletou sestricku, vzit vsechny 3 najednou odmita cele sire pribizenstvo, jen muj manzel pravil, ze ON s tim problem nema, ze ON si je klidne vezme. Takze jsem rekla, ze to teda beze me, pokud chce asistenci, tak jen dva ze tri.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 18:55

Pinot Noir to sa tak dobre číta :) Ja som tiež akurát mužovi vravela, že prípadné druhé tehotenstvo a aj šestonedelie zrejme bude jednoduchšie, lebo už budeme vedieť čo nás čaká. Ale logisticky si stále neviem veľmi predstaviť obhospodarovať 2 deti, psa, domácnosť a prácu .

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 19:17

Gatita Já byla při druhém těhotenství taky nervoznější, může se stát leccos a doma máš ještě jedno dítě, o které je nutné se postarat. Ale všechno dobře dopadne, neboj.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 23:47

A pak skoncite v 7 mesici se slepakem v motole a ono to dikybohu funguje, nekdo kdo se postara o dite i psa se taky najde:D jsme doma z tabora, zitra nechci nikoho videt! 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 06:06

rasaNori Ja uz druhy tyden nemuzu vypakovat pritele s ditetem k mamince, to je tak smutny, vzdycky to je domluveny, vypada to nadejne a pak to na necem selze.... dnes me dokonce vzbudil o pul 6 rano, ze neco hleda (neco, co je jeho, na co jsem vubec nesahala asi rok), takze po tomto fiasku uz proste pro zachovani rodiny musi uz proste odjet.....

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 08:36

Karja :D je mi te opravdu lito... Nasi si maj dite odvezt v patek na vikend, doufam ze to klapnevcera jsem si doufam naposled v tomhle tehotenstvi odridila 4 hodinovou streku, domu jsme dorazily v 11 a ted uz neminim opustit Ostravu.

Pinot Noir aspon se domluvite, u nas jede celodenne Mámo? Trochu se desim jak s tim zamava prirustek.

A stezuju si, schody sice mame, nicmene panove nestihli dodelat vrchni podestu, takze z patra na prvni schod vede metrova dira, ja uz tam sice pristavila stolicku ale v noci pokud dite opusti vymezeny prostor tak se bojim ze propadnea pry nejdriv v pondeli... 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 08:46

rasaNori Mne je me taky lito:-DUz to byl druhy plany vikendovy poplach za, sebou, minule to na posledni chvili taky nevyslo....No tak dneska teda budicek o pul 6, pak jsem sbalila dite, abych se dozvedela, ze se nikam nejede, jeste porad dobry, ale pak jsem se dozvedela, ze jsem neprijemna na dceru, no taky po takovymhle ranu....Ja ji ted mela cele dny a furt se upinam ke svetlu na konci tunelu, ze budu mit na chvili klid a to svetlo furt neprichazi, vzdycky jen zablekota, navnadi a zhasne!