Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Karja
Avatar
35875 příspěvků moje polička 30. července 2019 20:18

Gatita Ja si myslim, ze neni uplne spatne vydavat po obede dezert;-). To je takova klasika, to asi neni zle. Ja byla taky Dachau, rodice meli taktiky ruzne, nebili me teda a psychicky nemucili. Nic to na mne nezanechalo, spis az pak v puberte jsem na to byla zamerena, ale to protoze mi jako okoli hodne komentovalo vzhled, tak ty holky to vic prozivaj, ale z detstvi si nic nepamatuji, odmeny asi byly, ale na druhou stranu pred nami mama hodne veci schovavala a my jsme furt slidily a slidily po susenkach:-D

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. července 2019 20:30

Karja to poznam. Je dobre ze si dokazala tak reagovat ja to neviem ck je vekakrat na skodu. 

Rodina pokope ma vela pozitiv a prdvazuju nad negativami. Ale niekedy je lepsi odstup

Online Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 30. července 2019 20:30

Karja nejhorsi je, ze delam dost veci, o kterych vim, ze jsou spatne. Padaji ze me perly, ktery jsou uplne smesny, uplatky jedou po kazdem obede a kazde veceri (jde teda vzdy jen o par miniaturnich bonbonu), jsme nervozni cela rodina, dny se planuji tak, aby nebyl prosvihnut ten spravny, empiricky vypozorovany, cas na jidlo. Si kolikrat rikam,ze v takovy atmosfere by mi taky nechutnalo.

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 30. července 2019 20:41

Gatita a účastní se dítě nějak přípravy jídla? máte seznam jídel, která mu chutnají? když to zase vezmu podle sebe, byla bych ráda kdyby třeba 1x týdně bylo moje oblíbené jídlo, ať už je to co je to... prostě z toho udělat "zábavnou" událost. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 30. července 2019 20:42

Gatita 

To tvoje urputný snažení celkem chápu. Jsi zodpovědná za výživu dítěte, a když už je to na doktory, nemůžeš to nechat jen tak plavat, taky bych dělala psí kusy. 

Docela by mě zajímalo, co bychom si tu napsaly na tohle téma za 20 let, kdo bude mít dítě pořád hubený a komu ztloustne.

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 30. července 2019 20:45

Gatita nevim jake diagnozy nad vama visi, ale nedostatek rustoveho hormonu nebo nejaka alergie, celiakie a pod vubec nezavisi na tom jestli synek ji dobre nebo spatne. Pokud je to takto extremni, nechala bych to dovysetrit  alespon budete vedet na cem jste a jemu se muze opravdu ulevit a zacne vam i lepe jist.

Online Pinot Noir
Avatar
24501 příspěvků moje polička 30. července 2019 20:59

Bowle Můj syn o přípravu jídla nejeví absolutně zájem, takže se nijak nezúčastňuje. A oblíbená jídla - celá rodina jíme pořád dokola pár jeho oblíbených jídel (obliba se navíc v čase mění, vždycky nám chvíli trvá, než pochopíme, že tohle už se na žebříčku oblíbenosti propadlo a oblíbil si něco jiného). Jen pro ujasnění - za oblíbené jídlo považujeme to, čeho je ochoten sníst víc než jedno sousto. Obědy a večeře se u nás odehrávají ve stylu osm až deset kusů těstovin, pět lžiček rýže, čtyři kousky brambory, tři masové koule z IKEA. Každé zvlášť, pochopitelně. Jí-li masové kuličky, nejí žádnou přílohu. Těstoviny a rýži suché, propašuju mu do toho kousek másla nebo trochu vývaru, ale nesmí to být vidět. Od smrti hladem ho aktuálně zachraňuje jeden Lipánek denně a krabička malin.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:07

brrr nas zase rika: "mam trosku hlad" a to predtim sni polevku s pridavkem a hlavni chod:) a ji i zeleninou a ovoce, jemu je to opravdu jedno, hlavne ze si plni brisko:) 

Online Pinot Noir
Avatar
24501 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:09
Reakce na brrr:

u oběda se vždycky ptá: "Je k tomu vhodné mlíko?"

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:13
Reakce na brrr:

Mlíko pije ve velkém, u oběda se vždycky ptá: "Je k tomu vhodné mlíko?"

​moje krvni skupina. Mleko se u nas pilo i k bramborakum.  Behem me a sestry puberty se u nas doma kupovali 2 litry mleka denne a to ho nasi prilis nepili. Je pravda, ze tehdejsi jogurty jsem vubec nebyla schopna jist a o syrech skoda mluvit.

Online letfenixa
Avatar
7993 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:14

Syn sa pripravy jedla zucastnuje rad a casto. Ale ze by to nejako zaberalo, to nie. Niekedy je fakt pekne aj dost, len toho vareneho jedla a zeleniny by mal viac. Nepaci sa mi, ze v skolke je zvykom nosit sladkosti na sviatky deti a ze tam v podstate nejedia ziadne ovocie. Planujem na rodicovskom poprosit ostatnych rodicoc, ci ny sme to nosenie sladkosti nezrusili.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:15

continuity U nas se hodne pilo podmasli, i k tem bramborakum. Musim si ho koupit, nemela jsem ho hrozne dlouho.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:26

Někdy loni tu někdo zmiňoval jeden zahraniční eshop s absolutně užasným oblečením pro děti (pamatuji si například overaly s dynosauřím hřbetem, kabátky s kapucí s ušima), mám pocit že se jmenoval nějak na "P". Nevzpomenete si prosím někdo?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:33

Lamicka ja sa tohto trochu desím, mám problémy s váhou celý život (le fakt idem z extrému do extrému, naozaj štíhlu a vyšportovanú postavu som mala pri neskutočných dávkach nabehaných km + posilovňa k tomu a striktný jedálniček a aj tak som mala na bruchu tuk...), z mužovej strany majú gény dobré ale muž je neskutočné prasačiny (čipsy + čokoláda na večeru zaliate colou...), ja mám aktuálne 10kg navyše, ktoré neviem schudnúť...a syn je jedák a zjavne na sladké, miluje ovocie, kaše s ovocím, jogurt s ovocím, cestoviny...mäso, zelenina mu veľmi nejdú. Aj ekď teda obedy mávame doma zdravé.

Offline dzizisketa
Avatar
7467 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:43
Reakce na continuity:

​moje krvni skupina. Mleko se u nas pilo i k bramborakum.  Behem me a sestry puberty se u nas doma kupovali 2 litry mleka denne a to ho nasi prilis nepili. Je pravda, ze tehdejsi jogurty jsem vubec nebyla schopna jist a o syrech skoda mluvit.

​K bramborákům mléko patří! Taky jsem schopná ho pít k čemukoliv. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:47

A inak k debate ohľadom mlieka, muž pije mlieko takmer ku všetkému a fakt ulietáva na syroch, jogurty ale trebárs jedáva len ochutené a kyslé/acifdofilné mlieko nechce ani omylom, svkrovci chovajú ovce, mávajú teda aj žinčicu, ja to zbožňujem, muž sa toho nedotkne. Klasické mlieko takmer nepijem, jedávam skôr jogurty, acidká a syr, ale keď som bola tehotná, tak boli obdobia, kedy som vypila denne 05 litra mlieka s kakaom, telo si to pýtalo, zrejme bolo preň najjednoduchšie na spracovanie, a teda ešte tvaroh, toho som sa tiež čosi najedla počas tehotenstva.

Online Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 30. července 2019 22:05

Bowle mame to podobne jako Pinot Noir , tocime oblibena jidla. Na pestrost uz jsem se vykvajzla. O kuchynske prace se syn nezajima, s vyjimkou pripravy testa na palacinky. V tom problem neni. Myslim, ze ho jidlo jednak nebavi (da si dve sousta a uz se chysta odchazet za lepsi zabavou) a druhak taky asi nema nijak velkou prirozenou potrebu se cpat. 

continuity ja to s tim hormonem vim a taky tusim, ze telesny rust je hodne nalajnovany geneticky. Nejaky problem ale zkratka mame a ta tri kolinka denne tomu nejspis moc nepomahaji. 

Online Karja
Avatar
35875 příspěvků moje polička 30. července 2019 22:08

Sairon patpat. Taky tam budu objednavat:-D.

Online Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 30. července 2019 22:09

711990 prosim, zaujaly te nejake konkretni stranky? Pod tim pojmem jsou toho mraky. Zatim jsem k tomu zadne rady nehledala, ridim se tim, jak sama znam synovu povahu, ale neco bych si snad uz nastudovala:)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 30. července 2019 22:10

Sairon patpat?

edit: Karja ma predbehla :)