Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:31

Pinot Noir ja mam kluka zase strasne zraveho. Treba prijde ze skolky a klidne by snedl 4 rohliky. Kdyz mu misto nich nabidnu jablko, tak ho sni a ze si da banan. Ve skolce pritom ji, pani ucitelky rikaly, ze si treba i 3x prida (coz je mozne maximum). Bohuzel ma tendence spis pribirat nez rust, takze mam taky starost, ale opacnou.  

Offline Janulik03
Avatar
16734 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:31

rasaNori no a ty ked sa tak muz rozhodol nemozes namietat? Alebo ste sa tak dohodli spolu ? Ale l vie lepsie co je dobre? Mlirko by som decku nebrala teda. Nie tak malemu

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:32

Pinot Noir nektere deti prestanou mliko pit, kdyz se jim vezme ta flaska (to je nekdy v tom predskolkovem veku dobry, ale asi bych to nedelala zrovna kdyz se ma narodit mimino - muze dost zarlit), tak kdyz ho odmitaji samy od sebe neda se nic delat.. ale kdyz ho chce tak sebrat to je zvlastni, resp. videla jsem jen v rodinach se zvlastnimi stravovacimi zvyky...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:36

Lamicka tak to te lituju, preju at se to spravi zavcasu, ja mela nejdriv maleho nezravce a pak jeste pred pubertou se to otocilo.. rust nezacal pribirat ano. dal si rict az kdyz dostal trochu rozum, nastesti. ale mezitim si stihl vypestovat slusnou nadvahu. bylo to o to horsi, ze byl zvykly jak jsme ho porad do jidla pobizeli a byli vdecni ze sni cokoliv kdykoliv, tak najednou drzet nejaka pravidla nemohl pochopit

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:39

viktorka_od splavu Můj se v 11 měsících odstavil od kojení a bohužel jsem už do něj pak žádné mléko nedostala. Ani umělé, ani kravské, ani kakao, ani kysané... Prostě nic mléčného, co teklo. Nahnat mléčnou dávku jen jogurty a lučinou bylo dost o nervy, zvlášť při těch jeho vrabčích porcích. Teprve teď, skoro ve třech letech, vypije trochu ochuceného mléka nebo jogurtového, pokud mu ho naliju do kelímku s brčkem s mimoněm . V tom roce jsem z toho byla docela na nervy, sebrat děcku mléko záměrně teda nějak nemůžu pochopit.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:45

Lamicka Hm, tak to taky není nic k závidění. Muset upírat dítěti jídlo možná ještě horší než neustále pobízet. Kamarádka tohle musí řešit s dcerkou, to si vždycky říkám, že neřešit, jestli dovolit zmrzlinu nebo sušenku, je vlastně docela fajn (on stejně jednou lízne nebo kousne a někam to odloží).

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:48

K těm nejedlíkům... Ono žádné vybíravé dítě hlady neumře. Já jsem trpěla nechutenstvím a podváhou od raného dětství až do dospělosti, bohužel u nás v rodině se to řešilo bitím, nadávkami, řvaním, nucením do jídla, větami typu: když nebudeš mít do týdne tolik a tolik kilo tak táhni z baráku.. plus návštěvy různých nutričních terapeutek a ambulance pro anorektičky ( to bylo naprosto k smíchu). Až když jsem se z domova odstěhovala, a začala si vařit to co chci a co mi chutná, jsem zjistila, že jídlo si můžu i užít. Obrovské prozření po dvaceti letech života. Já vím že se na hubené dítě mezi silnějšími vrstevníky špatné dívá, že je hrozné že na něm vše visí... Ale nedělejte z jídla alfu a omegu jeho života, to je cesta do pekel, tedy aspoň v mém případě byla.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:50

viktorka_od splavu ja si pamatuju, ze jsi to tady resila a uz tehdy jsem trochu tusila, ze budu resit podobny problem. Snazim se to trochu korigovat a hlidat ho, aby se necpal nepretrzite (coz by klidne delal) a hlidam co ji. Navic syn ma postavu jako ja a muj tata, je mensi, silne kosti, celkove je takovy silovy, ale jeste k tomu rad ji (od mimina). Po mem tatovi zdedil i chute, takze si rad s dedou da klobasu, pastiku, koleno... Doma jime racionalne (nechci pouzit slovo zdrave, ale kvalitni veci, zakladni suroviny, hodne ovoce, zeleniny, bile jogurty, dost varim), sportujeme a deti vedeme k pohybu, ale je mi jasne, ze u nej to bude muset byt duslednejsi a hodne vysvetlovat.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:51

Pinot Noir to řešila moje kamarádka s holčičkou, která už z mateřskýho mlíka tloustla docela neúměrně, pak se to bohužel stalo součástí boje s tchýní, kdy tchyně jak smyslů zbavená rvala dítě horem spodem sušenkama, piškotama a čokoládou, že u babičky může. Byl problém i ve školce, kde nebyl k dispozici neslazenej čaj, takže si dítě nosilo v termosce svůj. Kamarádce se teda povedlo udržet u dítěte jen mírnou nadváhu, dneska už je velká.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:53

Lamicka Ja to odlehcim, cetla jsem, ,,ja mam kluka hrozne zrzaveho,, a rikam si ty jo, a co je to za problem:-D:-D

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:54
Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:56
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. července 2019 16:07

Lamicka nj, mladej to ma po svym tatinkovi, ktery ma jak tu podsaditou, silovou postavu, tak i chute na ty nejhorsi praseciny (jakekoliv uzeniny, “jedovate” limonady..), navic nedokaze domyslet nasledky, takze co ja jsem pracne vysvetlovala, pripravovala, kupovala vhodnejsi potraviny.. tak to tatinek dokrmil za dva dny zpet no nejak jsme to zvladli a ted uz je to na nem. je fakt ze po mesici posilovny uz mu naskocily svaly jak hrom, u kluka to je relativne vyhoda.. kdyby sel z toho aspon trochu do vysky 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 30. července 2019 16:25

rasaNori gen pro laktazu se vypina az pozdeji a krome toho vapniku je laktoza dulezita i pro vyvoj mozku. Batolata by mely pit tak pul litru denne ( nebo ekvivalent v jinych mlecnych vyrobcich). 

Kdyz nechce, neda se nic delat, musi se to nahradit jinak, ale kdyz chce?

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 30. července 2019 16:28

continuity

MMám pocit, že mně se gen pro laktozu nevypnul doteď

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 30. července 2019 16:34

Bowle přesně takhle to bylo u nás. Hodiny jsem seděla nad talířem s jídlem, které jsem nenáviděla. Moje matka neumí vařit, jedli jsme samé polotovary....trochu normálně jíst jsem začala ve 24 letech, když jsem se vdala.

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 30. července 2019 16:37

Fakirka přesně, ještě teď si živě vzpomínám, jak se mě doktorka ptala, proč nechci jíst. No těžko jsem jí mohla říct že kuchyně mojí vedle sedící matky se za chutnou krmi pokládat nedá. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 30. července 2019 16:40

dzizisketa to se ani nemusel, ve stredni Evrope se vypina jenom tak 10% populace ( me osobne taky ne). Podle mne jsou tyto napady s mlekem zpusobeny importem jinych kuchyni a vyzivovych smeru, treba v Italii je to uz pul napul a v Africe je pomer obraceny k nasemu.

Offline Kokoska
Avatar
28414 příspěvků moje polička 30. července 2019 16:44

continuity jak byl kdysi ten pořad Jste to, co jíte, tak tam jeden pán měl dost velkou spotřebu mléka a jogurtů a říkali mu, že mléko je pro dospělého zbytečné. Což se mi úplně nezdá, leda to nahradí nějak jinak. Já bych teda bez mléka a jogurtů být nemohla.

Offline Janulik03
Avatar
16734 příspěvků moje polička 30. července 2019 16:47

Kokoska ja tiez mliecne vyrobky potrebujem. A zelrnina mi nerobi dobre cely zivot.