Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 09. června 2019 23:27

Lamicka No já reagovala hlavně na to "vyhození v nejlepším, když tam otec celej den straší", protože tak to u plánované sekce není, tam by si naopak musel dost brzo přivstat, aby vůbec stihl dojet (aspoň tam, kde rodím já). 

Já bych teda u toho, když do manžela řežou, být nechtěla, tudíž ani nechci, aby tomu bylo naopak. Takže je mi jedno, že zrovna v této porodnici to nepodporují.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 09. června 2019 23:43

Tak jsme se pred chvili vratili ze skal, mam za vikend aspon tri cesty, prespristi vikend jedem jeste jednou a jsem velice zvedava jestli mi to jeste pujdedite naprosto zlate, jen opet ryma. Uvidime ted v tydnu co bude. Vcera pri uspavani pozvracela komplet sebe, svuj polstarek i matraci v aute, asi ji nesedlo svatebni prase. A netusim jak preziju jeste 2 a pul mesice

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 10. června 2019 00:12
Reakce na Pinot Noir:

barbucha U plánované sekce nikdo nikde celý den nestraší. Je to normální operace. K operaci žlučníku si taky nikoho nebereš, ne? 

​Tak pokud by žlučníček strádal, když nedojde k bondingu...

Online 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 10. června 2019 06:00

barbucha :D predatavila jsem si, jak mi plesknou zlucnik na holou hrud, aby mel jeste trochu lidskyho tepla, nez ho odnesou:D 

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 10. června 2019 08:22

barbucha Bonding samozřejmě může proběhnout, aniž by chlap musel půl hodiny funět vedle anesteziologa ;)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 10. června 2019 08:43

U nás v nemocnici nebol pri cisárskom doprovod dovolený, nerobil sa ani bonding, syna mi len priniesli ukázať. Muž za tých asi 40 minút kým ma odoperovali čakal na chodbe a ukľudňoval mamu aj svokru, potom asistoval sestričke pri dieťati (rozumej: panikáril, že čo s ním ideme teraz robiť, kď je konečne von :D ).

Ale u mňa funkciu doprovodu zastúpil anesteziológ, celú operáciu konverzoval (a vtipne), takže mi to rýchlo ušlo a nestihla som sa báť.

Inak muža by som pri cisárskom nechcela (nezvládol by to) a počas operácie som bola fakt zvedavá,že č tam so mnou robia, ak by bola možnosť, tak by som to určite chcela vidieť :D

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 10. června 2019 08:53

Ted se obavam, jestli jsme nebyli nejaci VIP, kdyz jsem u sebe mela muze po cely cisarsky rez, byl docela napomocen, bavil me, abych nemyslela na blbiny, hlavne ke konci, kdy se mi delalo dost soufl, to pomohlo..

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2019 09:31

barbucha Tak v idealnim pripade se moc neplete, u pichani spinalu je chlap k nicemu, pacientku pomaha polohovat sanitar, pak se par minut pripravuje operacni pole, rez a decko je treba do minuty dvou venku. To pak tam ma byt s tou zenou dal? U nas je proste chlap mimo sal a pak dostane dite...to mi prijde idealni. A porodnictvi ke nevyzpytatelna oblast, nekdy se musi pacientka urgentne uspat, nekdy je masivni krvaceni..proste s dalsim rodinnym prislusnikem je to neprijemne i pro personal, neni cas mu cokoli vysvetlovat apod.  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. června 2019 09:35

Jos jj vzdycky je to neprijemne pro personal

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 10. června 2019 09:39

Jos No ale to všechno se děje (a může stát) i u normálního porodu, myslíš tedy, že otec by neměl z principu být ani u něj? 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2019 10:17

Garfie Nerekla jsem ze z principu, ale spontanni porod a sekce je sakra rozdil. A u sekce ten prinos otce proste nevidim, tot muj nazor. Jinak pokud je napr. Poporodni krvaceni s nutnosti operacni revize, tak otec taky vyklizi pole. Jako asi ho nikdo  ho nasilim nevyhodi, ale vetsina muzu bledne i pri pohledu na epiduralni jehlu

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 10. června 2019 10:23

Jos Dík. Já to řešit nemusela, rodila jsem spontánně a vůbec by mě nenapadlo, že by u toho muž nebyl (a vzhledem k tomu, že pokaždé to bylo překotně, můžu být ráda, že to stihnul). Ale jinak bych asi byla ráda, kdyby nemocnice tu možnost dala, zároveň chápu, že pro personál je to komplikace. 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 10. června 2019 10:30

Garfie Vid me taky nikdy nenapadlo, ze by tam nebyl jako myslim u spontanniho porodu. barbucha syna bych jako jeho zena zfackovala na prvni dobrou a preventivne by pak cekal pred porodnici uz tyden predem. Ne nadarmo jsem uz psala, ze je jejich snacha uplne zlata;-). Ja se ho vlastne ani neptala, zda tam bude mne to prislo uplne automaticke;-)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 10. června 2019 10:46

Jos 

Mě manžel doprovodil k sálu, pak počkal venku a vpustili ho dovnitř, když jsem byla zaplachtovaná na sále. Vytažené miminko dostal do rukou a mohl mi ho položit k obličeji, vyfotili nás. Pak s miminkem odešel na prohlídku / měření, vrátil se ke mně a v těch nejvíc nepříjemných chvílích mi držel masku před obličejem a druhou ruku jsem mu drtila. Pro mě to bylo nejhorších 20 minut v životě, když mi hrabali ve vnitřnostech. Rozhodně se mi líp instruoval jednoslovně manžel než někdo cizí. Z operačního pole nic neviděl přes ten "stan". Mimochodem byl i při instrumentálním porodu, tam teda viděl úplně všechno, protože ke stolu pro dítě šel kolem mých nohou. A zastal tam celou úlohu při bondingu. Jak se tyhle věci dělají při plném vědomí, pro mě bylo dost důležitý tam nebýt sama a je jedno, kdo ten doprovod dělá, jestli muž, žena, manžel, kamarádka. Myslím, že je i rozdíl mezi CS pri vědomí a jinou břišní operací v narkóze. Jsem si na tom stole říkala, jak často jim tam nějaká ženská zpanikaří a začne vyvádět a kdy už to nevydržím já...

Offline Pinot Noir
Avatar
24602 příspěvků moje polička 10. června 2019 11:18

U přirozeného porodu bych muže měla ráda, ale jako fackovat chlapy, kteří tam nechtějí být... WTF? 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2019 11:23

Pinot Noir presne, tak snad i oni maji nejakou rozhodovaci pravomoc. Otec u porodu urcite ano, ale musi tam prece chtit byt!

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 10. června 2019 11:25
Reakce na jinx:

Ja vyskolena z tohohle vlakna jsem jen trnula, kdy si pujde cucnout :D to se nastesti nestalo. 

​dočítám a tohle mě odrovnalo...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. června 2019 11:28

Jos pokud chce dite tak snad se vsim co k tomu patri ne? nebo se taky muze svobodne rozhodnout, ze prebalovat ho nebude, protoze je to fuj? odpovednost zadna? ja u prvniho otce nemela, tehdy to jeste nebylo - ale taky nebyly izolovane porodni boxy. pri predstave byt tam sama bych zesilela

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 10. června 2019 11:29

A co se tu jeste neresilo, je pritomnost nastavajiciho otce u ruznych tehotenskych vysetreni.

Mne to prislo trochu divne, kdyz jsem se dostavila na kontrolu a videla plnou tehotenskou poradnu chlapu. Nejak me ani nenapadlo muzi rikat, at jde taky. V nejaky moment se pak objevil urcity problem (bylo to az ke konci tehotenstvi) a to jsem si rikala, ze by bylo na miste, kdyby u toho utz byl se mnou a slysel to taky. Nektere veci se blbe reprodukuji a pak z toho byla desna panika, jak se zacal zajimat a ja neznala odpovedi. Vse teda nastesti dobre dopadlo, ale rikam si, ze jestli bude jeste nejake priste, asi muze trochu zapojim.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. června 2019 11:33

viktorka_od splavu to nevim proč by měla přítomnost otce u porodu patřit do všeho co k dítěti patří, vosla co jde když se mu poručí bych fakt nechtěla