Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:20
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:22

viktorka_od splavu S čim bych měla srovnávat? Já bych tedy zcela jednoznačně na přítomnosti otce netrvala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:26

Mutziputzi to prave nevim, prislo mi ze to prezentujes jakoze vsechny rodicky na tom trvaji, coz ja uplne nepozoruju, ne nijak fanaticky. taky teda neznam zadnou pojidacku placenty:-))  jo a znam tatinky ktery si to hrozne chvali (teda ze tam byli, ne tu placentu;-)

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:27

slniecko a já kvůli firmě u nejmladší dokonce ani nepřestala pracovat!! jen jsem teda většinu věcí zařizovala z domu...no hrůůůůza, jak se dcera mohla dostat na svou školu snů teď nechápu

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:27

viktorka_od splavu Upřímně - já bych se bála dopadu na sexuální stránku vztahu

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:36

Mutziputzi oni se ti chlapi většinou drží někde za hlavou rodičky, pokud to teda mají v hlavě v pořádku.

Doktorka po porodu poslala manžela pryč na šití, že prý to chlapi špatně snášejí, a to jsem teda nakonec byla ráda. On mezitím obepsal rodiče a sourozence...

Přítomnosti u porodu se nevzpouzel, tak šel. Ani neznám chlapa, který by s tím pak měl problém, všichni se vyjadřovali spíš v tom smyslu, že byli rádi, že u toho byli.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:39

Mutziputzi pokud mas dojem ze chlap vidi co by nechtel tak ne (kdyz je normalni, takovy ty pripady ze to toci na kameru za normalni nepovazuju a navic by teda mazal ze by se mu za patama prasilo, nechapu ze to zenska snese)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:43

Mohučanka viktorka_od splavu Stání u hlavy matky předpokládám probůh, ale i tak

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:49

Mutziputzi Možná nějakou dobu po porodu budeš ráda, že to mělo dopad na sexuální život, mužů co se z toho nevzpamatují už nikdy je málo...

Hele, ale vážně, podle mě by si to ti dva měli vyříkat mezi sebou, pro ženu je to většinou docela důležité, protože je to fakt dost mimořádná situace a je fajn, že na to nejsi sama. Když se na to ale chlap necítí, není třeba ho nutit (jak už jsem taky zažila). Na druhou stranu, já 2x rodila překotně a i když jsem byla pokaždé ráda, že to muž stihl, kdyby tam nebyl, nepocítila bych to nijak, upřímně řečeno-vůbec si nepamatuju, jestli tam byl a co dělal. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 13:51

viktorka_od splavu no přiznám se, že kdyby se muž někam přemísťoval v té poslední fázi, tak bych si toho asi vůbec nevšimla. Ale pamatuju si jeho povzbuzování, které přicházelo z místa někde za mým pravým uchem, takže zůstal, kde byl. Mimochodem používal úplně stejný slovník jako když mě povzbuzuje ve sportu, což mi i v té chvíli přišlo ohromně vtipné

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 14:09

Mohučanka jezis 

no ja potrebovala docela dost pomoci, podrzet, podeprit atp, sama bych to nezvladla. mit to za sebou za 15 minut zni vyborne a to by mi tez bylo srdecne fuk kdo je ci neni pritomen:-)

Offline Lamicka
Avatar
13337 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 14:27

Mutziputzi ja si myslim, ze by se mi muzi dost blbe vysvetlovalo, co se mi vlastne stalo, ze ho dost dlouho po porodu odmitam. Muz k porodu chtel, nakonec ho zaprahla i doktorka, videl a zazil vic, nez jsme si oba predstavovali, ale chut teda neztratil. Sama bych tam byt nechtela (asi bych si vzala dulu), jen zpetne si myslim, ze nez dojde na samotny porod, tak je to pro chlapa dost nuda. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 14:37

Lamicka 

Vidíš, to mě nikdy nenapadlo, že kdyby manžel nebyl u porodu, tak bych mu asi těžko vysvětlila, co se stalo, jak, proč. Ten osobní zážitek byl určitě silnější než nějaký vyprávění. On si z toho teda odnesl trauma v tom smyslu, že dalšího porodu by se hrozně bál. Ten, který se nikdy nebál doktorů a na jakýkoliv zákrok nakráčí téměř s úsměvem, rozsekaný kočky bez mrknutí oka ošetřuje, když já pomalu omdlívám... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 14:42

dynda ono driv bylo s porodem a sestinedelim spojeno spouta ruznych ritualu a pravidel, takze nebylo potreba cokoliv vysvetlovat.. zato dnes kdyz se hlasa ze “tehotenstvi je nejlepsi obdobi v zivote zeny” a “porod je prirozene bezbolestny” a podobne hruznosti, neni holt zbyti:-)

Offline Mrakoplas
Avatar
8788 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 15:02

dynda ano, moj si z toho odniesol to, ze do druheho dietata ma rozhodne nutit nebude a syn bude jedinacik ak sa rozhodnem

Bol z toho dost hotovy ale v tom zmysle, ze mu bolo hrozne luto, ze tak musim trpiet a nevie mi pomoct. Po porode potom na nic netlacil, co pomohlo aj mne dat sa rychlo dokopy, aby sa vsetko vratilo do normalu. Inak pri porode povodne byt veľmi nechcel, bal sa. Ja som nijako netlacila, povedala som mu, ze by som ho tam rada mala ale ak nechce, pocka vonku. Nakoniec sa sam rozhodol, ze tam ostane a podla jeho slov je za to rad. Pri druhom uz chce byt urcite. A to on prosim pekne odpadava aj pri odbere krvi

Ale Mutzi nazor chapem, tiez som to tak kedysi vnimala, ze to muza odradi. 

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 15:44
Reakce na Mohučanka:

Nebo žluťásek od kolika let zapisují do knihovny? Já šla v pěti a paní knihovnice se dost cukala, když jsem na otázku Ve které jsi třídě? odpověděla Druhé oddělení

Od kdykoliv budeš chtit, v Praze. Klidně mimino den staré může mít svou průkazku.

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 16:14

711990 asi to tak dopadne, nicmene by me porazilo kdyby mu to zafungovalo:D

Offline 711990
Avatar
17109 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 16:36

rasaNori  sem zvedava!

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 16:37

A k porodu: muz puvodne nechtel, pak vsem na dotaz jestli tam pujde odpovidal ze mu bylo receno ze tam chce jit a tak ano (s vyznamnym pohledem). A po vsem licil (kdyz se ptali) ze to bylo fakt silne a at ostatni nastavajici otcove urcite jdouta nazorova konzistentnost byla okouzlující... 

Online Karja
Avatar
35787 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 17:25

Pritel tam zahlasil, ze sobotni vecer s tolika hezkejma holkama jeste netravil:-D. Ja byla rada, ze tan byl, jsem ostychavala a porodni asitentku bych stridave o vodu, colu a kdovi co jeste nezadala. A taky tam I fyzicky pomohl, takze uplatneni mel. Muj partner z toho ma pekny zazitek, nekolikrat rekl, ze si me hrozne vazi, ze si nedokazal predstavit, co to obnasi a ze se tesi az priste zase pujde. Pak taky je asi k nezaplaceni, kdyz jsou tam vsichni pospolu pri tom bondingu nebo jak se to mu dneska rika. A taky dodneska dceri porad placa neco o tom, jak ji tam merili a vazili, kdyz byla malinka a staveli na ctyri, no vyplacanej proste. Ja myslim, ze na sexualni vztahy to snad ani vliv mit nemuze, mne prislo, ze je to tak spojeny s celkovym fyzicky utrpenim a tak jako s celym telem, ackoliv se to muze zdat zvlastni.