Co se vám dnes zvláštního zdálo za sny?

15. prosince 2016 12:58
Offline Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 18:14

Mně se onehdy zdálo, že si obouvám jablka. Prostě na každou nohu jeden Jonagold, nějak jsem se do té dužiny zavrtala a pak jsem si zálibně prohlížela, jak mi sedí. Na chůzi ve snu nedošlo.

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 20:47

Mně se dneska zdálo, že mám fest chlupatý nohy. Ve skutečnosti mi skoro žádný chlupy nerostou, tak jsem tak seděla, koukala na ty nohy a nechapala, jak je to možný. Že by mi byla zima a potřebovala jsem kabát? Nebo aspoň svetr?

Offline Sweet Potato
Avatar
34809 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 20:54

Tabea Fusekle!

Offline Sweet Potato
Avatar
34809 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 20:54

Jitka77 To je hezký sen.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 22:52

Jitka77 to je super!

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 26. listopadu 2022 19:49

Jitka77 Jonagold - hezký název pro značku bot

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 29. listopadu 2022 22:26

Holky ale toto je fakt scary. 
Na dnesek se mi zdalo, ze dcera neco ztratila, docela  drahou vec, nezlobila jsem se na ni, ale uplne si pamatuju ten neprijemny pocit ve snu, i jsem se s nim probudila. A ona dnes prisla ze skoly, ze ztratila neco jineho, ale s velkou citovou hodnotou, takze jeste drazsiho..

To jsem jako carodejnice, ze jsem to predpovedela..?!

Offline Karja
Avatar
35793 příspěvků moje polička 30. listopadu 2022 00:00

Mně se zdálo před pár dny o Pinot Noir . Ale jako hodně promyslenej sen, kterej jsem trochu pozapomnela. No prostě začala vydělávat hrozně jako vinařská influencerka a nějaká podnikatelka, až o ní byla reportáž v TV Nova, jak zázračné zbohatla, kde v rozhovoru jmenovala i tuhle naší platformu, kde s tim začala. Já ty zprávy viděla na školní besídce, hrozně rychle jsem běžela domu, vymazat tady svoje veškerá data, protože jsme čekaly nápor lidi z venku, co tady budou chtít taky něco trhnout a nechtěla jsem, aby mě tu někdo poznal:-D

No a do hlavy se mi to určitě vloudilo tak, když jsem večer povídala on sve kamarádce, že bude časem dělat hlavní učetni, a vydělá si líp. A cvakcvak, už to tam bylo! 

Offline Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 22. prosince 2022 22:49

Nedávno se mi zdál pozoruhodný sen, který nechci zapomenout. Bylo to asi pod vlivem hudby, kterou jsem večer poslouchala - Slap Guru, taková psychedelická partička, dost divočina. Ten sen měl podobu celovečerního animovaného filmu, trochu ve stylu studia Pixar (zápletka připomínala Ratatouille), ale vizuálně se to blížilo spíš Jiřímu Trnkovi.

Prolog byl hraný - dvojice archeologů ve staré školní třídě pod prkny objevila krabici igelitových pytlíků, což byl z nějakého důvodu velmi vzácný a cenný nález. Běželi to oznámit, ale když se vrátili s posilami, krabice byla vybrakovaná. Pak se děj přesunul do velikého, starého módního domu, který hledal novou krev, protože jeho majitel chřadnul. Byl to starý pán a ani jednou se tam neobjevil, zůstával v ústraní. Šlo taky o nějaké čtyři cedulky z oděvů (takové ty romány na pokračování, co bývají všité ve švu), což byly ve skutečnosti kdysi rozdělené části celku.

Hrdinkou byla schopná, pracovitá mladá žena, která zaučovala další posilu - taky dívku. Ta byla trochu pomalejší a velmi hodná, dala například třetí dívce, která tam pracovala jako holka pro všechno (typ Popelka) na tričko nášivky, které se jí líbily, aby ji potěšila - byly to ty ztracené cedulky, tři z nich. Tahle třetí dívka je celou dobu nosila na hrudi všem na očích a nikdo o tom nevěděl, nikdo si toho nevšiml.

Mezi první a druhou dívkou panovalo trochu napětí, ta první trochu bojovala sama se sebou, co všechno chce té druhé vlastně předat, protože sama kvůli těm znalostem dlouho tvrdě pracovala. Zároveň to brala jako otázku cti, že ji zaučí co nejlíp. Ta druhá byla lehce natvrdlá, ale snaživá, chovala se z neobratnosti trochu jako přísavka.

Byla tam třeba scéna, kdy si ta první chtěla o pauze vychutnat chvíli o samotě, aby o ní nikdo nevěděl, tak se té druhé potřebovala zbavit a u výtahu ji pod nějakou záminkou poslala na opačnou stranu, šla si na terasu zatančit na sluníčku (jinak byl ten dům spíš tmavý) - ta druhá se po ní ohlédla a uviděla při tom nějaký průchod do podkroví, věděla jsem, že ve finální scéně bude důležité, že zná cestu, kudy se rychle dostat na druhou stranu střechy. Ta byla rozdělená na sluneční a měsíční část, což byla vlastně ta samá, střídalo se to časově.

Hodně důležitý byl ten dům samotný, měl dva výtahy, levý a pravý, spoustu zákoutí a zastrčených prostor, některé přepážky vypadaly jako dávno přesluhující provizorium, původní struktura byla jiná. Vnímala jsem, že vše směřuje k dramatickému finále, kdy půjde o to rychle se dostat na půdu a něco odtamtud zachránit a že to udělá ta druhá dívka. Nějak jsem i věděla, že nakonec všechno dobře dopadne (ten dům ale bude dost možná zničený nebo hodně narušený, přežije z něj jen něco), ale pak mi přišla esemeska a to mě probudilo.

Offline Sweet Potato
Avatar
34809 příspěvků moje polička 22. prosince 2022 22:55

Jitka77 Wow! To prodej do Hollywoodu!

Offline Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 23. prosince 2022 00:01

Sweet Potato Že by? Ale fakt mě mrzí, že jsem nestihla ten konec

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 23. prosince 2022 02:38

Jitka77 tak to je super!!!

Offline Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 23. prosince 2022 08:56

slniecko Nestěžuju si! Onehdy se mi zdálo, že sousedovi hoří veranda, ale to přičítám jeho dramatickému vánočnímu osvětlení, jinak mám poslední doou hezké sny.

Nádherný byl jeden, ve kterém mě někdo provázel starým hudebním divadlem a když jsme všechno prolezli, objevili jsme takové nenápadné dveře a za nimi byl celý další trakt, novější, v jiném stylu, prostě další ohromný prostor. Letošní rok je pro mě ve znamení obnovy radosti z hudby (což přišlo úplně nečekaně po jednom vydařeném koncertě, kdy jsem si totálně ulítla), takže mi takový sen krásně sedí.

Offline Sweet Potato
Avatar
34809 příspěvků moje polička 23. prosince 2022 09:07

Jitka77 Jak to tu tak čtu,  musím si povzdechnout s klasikem "mně se zdaj skromný sny, činoherní výprava!"

Dnes jsem například jela domů autobusem, vezla kytici a před barákem zjistila, že jsem z ní postupně všechno vytrousila a nesu si v papírovém kornoutu tři holé větvičky. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 23. prosince 2022 09:14

Sweet Potato  :-(

Jitka77 normalne zavidim!

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 25. prosince 2022 00:54

Jitka77 úplně mě mrazí. to byl úžasný a velmi optimistický sen

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 25. prosince 2022 11:37

Pod vlivem diskuze ve VIP vlakne ( neb dokument Harry a Meghan jsem nevidela) se mi zdálo, že jdu na návštěvu k Charlesovi. Doprovázel mne komornik a vysvetlival mi, jak musím udělat pukrle. Ale já ho dělat nechtěla, že nejsme ve středověku. Plus jsem měla pocit, že jdu navštívit strýčka  rozhodně žádná oficialita. A Charlesovi jsem pukrle neudělala, jen podala ruku. Tvářil se všelijak. Pak mne odvadela Kate někam do paláce a říkala, že jsem pukrle měla udělat a až ona bude královnou, že budu muset dělat pukrle před ní. A já si myslela, že já pukrle nikdy rozhodně dělat nebudu a že tu monarchii musíme přizpůsobit buď 21. století nebo zrušit. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. prosince 2022 13:02
Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 14:08

Předevčírem se mi zdálo, že mě v noční tramvaji chytil revizor a platila jsem 1200 Kč pokutu.

Včera se mi zdálo, že se u babičky na zahradě popraly kočky a Mirandu (kočku mých rodičů) chtěla nějaká cizí větší zahlušit sázecí lopatkou.

Mám si koupit kabát?

Offline Sweet Potato
Avatar
34809 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 16:06

Jak jsem si tu nedávna stěžovala, že se mi zdaj skromný sny, tak včera jsem si to vynahradila.

Dívala jsem se na nějaký film ze zlatých francouzských či italských 60, hlavním hrdinou byl policejní důstojník převelený do nějakého malého města na pobřeží. Hrál ho Alan Delon! 
A zároveň jsem ten Delon byla já!!