VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:52

Garfie U nás se taky hodně dědilo a protože mám staršího bratra,tak k mé nelibosti,děděné a ještě chlapecké. A co jsem měla první na řadě,byly to všechno pletené kousky. Mamka vášnivá pletařka a tak jsem měla od háčkovaných plavek až k zimnímu pletenému kabátu skoro všechno z jejích rukou. Jak já ty pleteniny nesnášela...

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:27

lysianthus u nas to bylo stejne, jako maly dite jsem byla moc hezky oblikana. Mati na me sila a pletla a obcas poslala neco teta ze zapadu. Pak se ale neco zlomilo a kdyz jsem byla teenager, chodila jsem silene prifrcnuta. Mati mi treba nutila nosit mrkvace v dobe, kdy byly in zvonace bohuzel se u nas nedalo diskutovat ani v dobe, kdy mi uz bylo nejakejch 14 let. Doted me nejvic strasi fotky zhruba z ty doby, kdy mi matka koupila letni komplet znacky pleas (tricko s limeckem a teplakovy kratasy) a k tomu sandaly jak pro duchodkyni. Tehdy jsem se dost hrbila a jeste jsem mela ostrihanou desnou ofinku. Nedavno jsme doma digitalizovali fotky a ja se jeste ted z toho malem rozbrecela, jakou jsem mela prdu. Dat sem tu fotku bych nemela odvahu. Chudak mati tehdy byla z toho kompleu nadsena, ze je to ceska znacka a je to kvalitni sandalky po mne nakonec zdedila babicka, ktera z nich byla nadsena.

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:55

razorblade Panebože, fotografie z osmé třídy, máti mi koupila kostkované šaty s bílým límečkem a černou stužkou, takové "studentské", jak pravila. Haha, tak studentka klášterní školy v předválečné Anglii. Dodnes tu fotku nenávidím, myslím, že kromě přijímaček (pro které byly koupené) a této fotky jsem je na sobě nikdy neměla. 

rozarka Mám kamarádku, která má podobné vzpomínky, k tomu nosila takové děsné pletené šaty, prý je nenáviděla a jedním dechem dodala "ale dnes se mi moc líbí, je to úplná nostalgie, už se těším, až je bude nosit moje dcera"

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 20:57

razorblade promin ale ja mam pekny veci na fotkach tak do 2 tridy, pak nastoupily sustakovky a reklamni trika, hnusny zimni bundy z trznice (nakupovala babicka), doted vzpominam na spoluzacku ze zakladky, tak 7 trida, jak opovrzlive pronesla ze je to des, ze uz dva tydny ji mati nic noveho nekoupila...ja vse dedila a chodila jak vagus, navic ostrihana nejdriv na hrrib a pak na klukafuj

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:03
Reakce na Garfie:

"ale dnes se mi moc líbí, je to úplná nostalgie, už se těším, až je bude nosit moje dcera"

 no dcera na to bude mít svůj názor.-) já tehdy moc neprotestovala a ani u svých dětí když byly malé (jako fakt malé, že by si batole chtělo/odmítalo něco oblíct apod.) jsem nic takového neřešila, ale dnes už je fakt jiná doba

moje uplně nejhorší vzpomínka se ale týká účesu - hrozně jsem toužila po trvalé, takových těch dlouhých prstýnkových vlasech jak už jsem tu párkrát zmínila. měla jsem přislíbeno, že můžu až na střední škole. a tak mě maminka koncem prázdnin vzala ke své kadeřnici... starší dámě s kovovými nástroji, šíleně surové a vyprávějící při tom díle o svých vlastních zážitcích z dob, kdy se trvalá dělala ohněm, chci říct za horka natáčkama napojenýma prý do elektřiny představuju si něco jako ponorný vařič.. no každopádně vypadala jsem jak michal jackson zamlada, strašný, strašný, strašný.. a s tím jsem šla prvního září do prváku

Offline Janulik03
Avatar
16665 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:07

Takze vy sa tu lutujete ako v puberte ste boli hyzdene? Skuste ma tromfnut. Som ta najvyssia.

Dost bolo vystavovania cudzich ksichtov. Nie ze by to nebola notoricky znama fotka, ale stacilo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:09

Janulik03 vždyť ti to moc sluší!

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:10

Janulik03 Troufla bych tě bohužel snadno, ale mám sebeúctu a až tak se diskreditovat nebudu.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:10

Janulik03 nahodou ti to slusi! Mas hezky uces a i to obleceni mi neprijde spatny :) tehdy se to nenosilo? Oproti mym vzpominkam je to super, ja tehdy vypadala jaho hodne osklivy chlapec v nabicky sandalkach :D

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:13

Janulik03 

ta vpravo je na tom teda hůř! A kdybych sem dala fotku z prváku na gymplu z hromadného focení, popraskaj vám monitory. U mě se soucitu nedovoláš

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:15

Kokoska jojo, chudák hlavně ta vpravo - a ten chlapec, to je přesně účes který mi maminka stříhala

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:16

Mne mama šila a babka plietla, obe zháňali Burdy kade-tade, takže väčšinu času v družine som prežila tak, že som stála na jednom mieste a družinárky si premeriavali a prekresľovali strihy a počítaly očká na svetroch:))).

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:17

Děvčata, nebuďte měšťky a dejte ty zmiňovaný fotky do retro vlákna..třeba se někdo přidá! (Mám v zásobě jednu úplně malou ounz v apartním pončátku)

Offline Janulik03
Avatar
16665 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:19

Jejda teda vy ste slepeeeee. U nas tato fotka sa vytahuje ked je treba odlahcit situaciu. Spolahlivo nas to spoji rehotom. Vsetci co sme na nej mame zimomriavky od jedu ako sme tam zohaveni. Nie ze by nebolo horsich fotiek ale tu je ta koncetracia zvlast vidno. Moje vsetko oblecenie tak ako aj ostatnym sila mama. No ved sme sa aj pacili vsetkym tetkam  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:22

Janulik03 tak ale já su tetka přeci

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:23

slniecko mně šila a pletla babička, která snad neviděla ani časopis Žena a móda, o Burdě nemluvě. Zimní kabátek z tatínkova zimníku jí pomáhala přešít nějaká pánská krejčová ve výslužbě (rozuměj mezi sedmdesátkou a smrtí). Jak brnění to bylo. Ale plést mě babi naučila a šít jsem taky nějak zvládla, což se mi pak později hodně hodilo.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:23

Ounz mne se uplne vybavila jedna fotka z prvaku nebo druhaku na gymplu... nemam ji, ale strasne bych ji chtela videt, myslim, ze dnes vypadam mladsi :D

Janulik03 sorry, ale ta fotka :D podle me je to presne to foto, ktere ilustruje TO, o cem se tu mluvilo. Nicmene po tech letech je to samozrejme vylouceno. Btw ta slecna uplne vlevo je ti dost podobna, je to nahoda? nebo pribuzna? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:24

Janulik03 tak ale já su tetka přeci

Ounz už jsem hledala i dodávala, ale foto s tou apartní trvalou mám až na konci školního roku a to už bylo notně odrostlý, ten "mikrofon" díkybohu nikdo nevyfotil... joo to byly časy kdy mám za celý rok tři fotky z letní dovolené s rodiči a jednu školní celé třídy a šlus:D tomu už se dnes ani nechce věřit..

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:28

Janulik03 Tak ale nechavejte tady ty fotky trochu dyl, to se musim furt opakovat?  Clovek si nemuze pomalu ani jit vycistit zuby!!

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 21:30

jinx haha, no všechny moje fotky ze školy a gymplu sou