Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 21:50

Fiction To tě chápu...u nás už se taky oznámilo, že mezi svátkama je 5 pracovních dní a tak bude otevřeno a budeme pracovat. Nevidím Vánoce, ale jen dva stresové víkendy

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. zaří 2021 21:57

Renusatko jo, když ty svátky vyjdou na víkend, jsou vánoce hned pryč. Tenhle a příští rok to tak bude.

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 22:00

Renusatko držím palce, ať se chalupa dostane do dobrých rukou. Švagrová takhle prodala obrovskou chalupu, bývalou hospodu.  Nový majitel ji zrekonstruoval a obnovil hospodu.

A ona tam občas jezdí na oběd (dobře vaří ), a je spokojená, že dům nechátrá a slouží dál.

Offline Myrtila
Avatar
3051 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 22:09

Renusatko I když tě chápu, tak jak píše SunEclipse, ta chalupa bude aspoň žít dál. Taky jsme takhle prodávali chalupu, vyšlo to na jarní lockdown, venku zima, doma mimino, tam přes půl republiky s vidinou, že ohřát bychom se mohli akorát na benzínce... nakonec jsme se tam nejeli ani rozloučit. Bylo mi to strašně líto, ale brácha, který jezdí okolo, vždycky líčí, jak to noví majitelé zvelebují, tak z toho nakonec mám radost. A vyklízení bylo taky náročný, našli jsme tam spoustu fotek a dalších památek, a nejvíc mě rozsekal lísteček v balíku povlečení psaný babiččinou rukou "Myrtilce do výbavy", bylo tam i datum, bylo mi pět let, když mi to přichystala. Zemřela, když mi bylo patnáct.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 22:21

Myrtila . To je krasný.

Já jsem si babičku užila až do 40, takže ten dům s ní mám spojený opravdu hodně. 

SunEclipse Tohle taky kdysi byla hospoda a obchod, takže dokonce kuchyň je bývalý sklad za výčepem a je tam pořád kosa, ať děláš cokoliv. Už je to dlouho předělané, ale hospoda v dědině není, tak kdoví.

Asi do té vesnice budu občas muset, ale bude mi asi trvat, než se po prodeji odhodlám.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 22:34

Evaeva no, já jsem za letošní rozložení Vánoc ráda, protože se takto budeme (s kolegama) nejméně  dohadovat, kdo a co odslouží....

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 22:36

Renusatko no, to máte taky "pěkný" 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. zaří 2021 22:53

Fiction chápu

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 09:35

Renusatko když máte tolik zájemců, tak je větší šance, že mezi nimi bude někdo, kdo ti bude sympatický, komu to prodáš s dobrým svědomím

 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 09:41

Ja sa tento rok na vianoce teším, posledné dva roky sme mali ozdobenu len hornú tretinu stromčeka, tento rok to vidím už na celý stromček

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 09:47

SunEclipse Já u toho vůbec nejsem. Jde to přes kamaráda z realitky, on tam tenhle vikend má všechny prohlídky, je to od rána do večera oba dny. Potom podle toho, kolik bude zájemců, bude aukce. Takový teď moderní způsob. Je možné, že z těch třiceti bude jeden a cena bude ta nejnižší a nebo jich bude dost a cena se dostane klidně o 500 tisíc nahoru. Já už o tom naopak moc rozhodovat nechci. 

Offline Myrtila
Avatar
3051 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 03:01
Reakce na betsey:

Ja sa tento rok na vianoce teším, posledné dva roky sme mali ozdobenu len hornú tretinu stromčeka, tento rok to vidím už na celý stromček

​Tyjo, to je dobry tip! Protoze uz premyslime, jak zvladneme stromecek + batole v prostoru, kde se neda ten stromecek nikam oddelit, nebo zavrit. Kdybyste meli nekdo i dalsi tipy, tak je beru (Manzel navrhuje privazat stromek ke stropu za tram, jako do vzduchu, ale nevim teda )

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33841 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 06:28
Reakce na Myrtila:

​(Manzel navrhuje privazat stromek ke stropu za tram, jako do vzduchu, ale nevim teda )

​tak to už mě taky asi před 14 dny napadlo...ono se to teda tak driv dělalo normalne

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33841 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 06:35

No a k tem novým majitelům nemovitosti, ke kterym má člověk vztah - zrovna nedavno jsem si rikala, ze je snad lepší se už pak neohlizet...tady v ulici se prodal domek po zemřelých majitelich, ale teda co s nim delaj...měli na zahradě nadhernou třešeň a obrovskej šeřík, který jsme jim zavideli, všechno pryč, je tam teď bazén, zahradka je malá, ale byla taková utulna k posezení, u plotu už je vysazena radka tuji, plot zbouranej a teď stavěj betonovou zed, je to fakt děsný 

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 07:05

Potrefenáhusa jako kdybys psala o nasich sousedech...

Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 07:23

Myrtila my jsme stromek vynechali  Tondovi byl vloni na vanoce rok a ctvrt. U rodicu, kde jsme slavili, mamka privazala spicku stromku k tramu, jinak normalne stal ve stojanu:) a spodek se ozdobil nerozbitnyma ozdobama:)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. zaří 2021 07:42

Myrtila my měli zatím vždy stromek přivázaný pro jistotu, kdyby ho shodili. Dáváme ho ještě na stolek, zdobíme normálně, odnesla to jen jedna ozdoba.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 08:04

Myrtila my jsme ho mivali taky jištěný ze stropu :). Nejdřív děti, pak tchán s Parkinsonem, ted vnoučata. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 08:05

Myrtila já to taky předchozí roky dost řešila,  mivame strom na zemi  až do stropu a kupodivu, nikdy nepritahoval tolik pozornosti, kolik bych čekala. Takže jsme ho nikde nepřipevnili a úplně v pohodě.  Jen jsem oželela skleněné ozdoby a máme na něm.plastové. 

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. zaří 2021 08:11

Ja mam z doby porizeni psa nejake obyc plastove ozdoby (shodil ho 3x jeste behem zdobeni). Tak jsem myslela privazat strom, vrchni cast ozdobit normalne a dolu dat plast bez trpytek. Mam ted spoustu krasnych sklenenych ozdob ze Slezske tvorby, ja ten barevny kyc k vanocum potrebuju