Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:00

Tabea  Jsi rychlejší, 999 Taky mě to včera zaujalo, hned jsem pátrala. :-) 

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:04

Garfie Bylo to zvláštní.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:09

999 Mně to přijde hezké. Utvrdilo mě to v tom, že to přísné dodržení pravidel je jen pro veřejnost, ale ve skutečnosti na všechno tak sama, jak to vypadalo, není. Ta fotka, jak sedí na pohřbu v kapli osamoceně, byla úplně srdcervoucí. Někde jsem četla, že třeba Fergie (která nebyla pozvaná na pohřeb) chodí s královnou denně na procházku. 

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:25

Garfie To jsem taky četla a moc se mi to líbí. Já nevěděla, že jsou si blízké. Ale měla jsem pocit, že v tom autě s ní měl být někdo z rodiny, třeba ta její dcera.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:34

999 Oni asi museli (chtěli) jít všichni v průvodu. Navíc nesdílejí společnou domácnost, zase ta pravidla...zatímco ta dvorní dáma je jí asi nablízku i normálně? Já napřed myslela, že je to snacha, ta od Edwarda. 

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:40

Garfie To máš vlastně pravdu.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:45

Garfie Já jsem myslela, že je to ta baronka (nebo kdo), která byla pozvana nanpohřeb jako jediná ne blízká příbuzná.

Mi se to líbilo, že v tom autě nebyla sama, protože v té kapli jak tam seděla a byl z ní vidět jen ten černý klobouk, bylo moc smutné.

A teda z té časti pohřbu, co jsem viděla, mě nejvíc dojala chvíle, kdy ten dudák začal hrát u kaple a pak odcházel, dudy utichaly a rakev zajížděla dolů.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:50

brrr Ono to vlastně celé bylo hrozně dojemné a myslím, že paradoxně o to víc, že tam bylo málo lidí a působilo to tak civilně. 

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 11:32

Dovedu si představit, že bylo přáním samotné královny být u obřadu sama. Mně by to vyhovovalo. Pokud by mě někdo blízký nepotřeboval jako oporu, chtěla bych být sama.

Myslím, že to nebylo jen naoko kvůli veřejnosti. Někde psali, že Charles i Sarah, se kterými se stýká se s ní potkávají jen venku. Blízcí, kteří jsou s královnou denně a mohli by sedět s ní, nebyli na pohřbu kvůli počtu.

Sledovala jsem přenos na ČT24 a bylo to hodně zajímavé díky hostům.

Offline Makara
Avatar
2222 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 11:36
Reakce na Garfie:

brrr Ono to vlastně celé bylo hrozně dojemné a myslím, že paradoxně o to víc, že tam bylo málo lidí a působilo to tak civilně. 

​Taky mi to přišlo zvláštně důstojné bez davů

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 12:52
Reakce na Garfie:

999 Oni asi museli (chtěli) jít všichni v průvodu. Navíc nesdílejí společnou domácnost, zase ta pravidla...zatímco ta dvorní dáma je jí asi nablízku i normálně? Já napřed myslela, že je to snacha, ta od Edwarda. 

​Jo, Anna chtěla jít za rakví. Většinou tam jdou jen chlapi... ona teda šla v průvodu už na pohřbu babičky (královny matky), rovněž na vlastní žádost.

Přítomnosti dvorní dámy se nedivím, někoho s sebou Alžběta mít musela - v jejím věku a rozpoložení by se mohlo leccost stát. Chudák pak seděla sama (údajně na svým oblíbeným místě v tý kapli), ale lady Hussey byla určitě někde v dosahu. 

Jinak to byl pěknej pohřeb, jestli se to tak dá říct. Dívala jsem se na BBC, který to pojali velmi decentně, neotravovali s detailníma záběrama na pozůstalý... to jsem ocenila že jim v podstatě dali pokoj. A krásnou hudbu si Philip vybral... zpěváci super... a ten pohled na Philipovu čepici a rukavice na kozlíku tý bryčky mě skoro dostal!

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 13:01

Kate ovšem luxusní styling

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 13:38

barbucha Mě celý obřad dostal, přesně, jak píšeš - pěkný (dá-li se to tak říci) pohřeb a Kate je stylová.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 13:39

Mě zase strašně dojalo, když královna odcházel z kaple. Maličká stařenka. Trošku sehnuta, osamocená.

Protoze v zarmutku je každý sám.

A teď už sama úplně.

Az mi vhrkly..

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 13:44

Dadoo Tvůj popis zní tak smutně. Tak ono na tom nic veselého není, samozřejmě. Pročítala jsem si detaily z jejich života. A už ta doba, kterou strávili bok po boku, tak dlouhý čas, mi přjde úžasný a to "rozloučení" musí být pro královnu strašně bolestné. Já vím, nikdy to není lehké .

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 14:29

whiskas Já o tom právě přemýšlela včera, nikdy to není lehké, ale myslím, že je lepší ztratit partnera o něco dřív, aspoň co vidím v okolí. Lidi si ještě najdou nějaký jiný smysl života...ale jaký chceš hledat v devadesáti letech? Pamatuju si i na babičku (která ovdověla 2x, i podruhé bohužel jako dost mladá) a vyrovnala se s tím dobře, ale když jí někdy po 80 zemřela poslední kamarádka z mládí, myslím, že si začala připadat opravdu osamělá, ačkoli se moc nestýkaly osobně, byl to poslední člověk, který ji neznal "v roli", nebo jak to říct. Pro ostatní byla maminka, babička, sousedka....nikdo s ní už neměl společné vzpomínky. 

Dadoo Řekla jsi to hezky. Já zažila podobně dojemný/krásný pohřeb, když zemřel můj vzdálený strýc, i jsem to tu psala. Bylo mu taky kolem 95, válečný veterán, celý život strávil prací, bydlel na samotě na Valašsku, s jednou ženou...teta působila taky tak opuštěně, i když obklopená rodinou. 

Online Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 14:47

Garfie Proto máme s manželem naplánováno, že jeden umře dopoledne a druhý odpoledne.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 15:14

Kan No to mi ale připomíná smutnou historku o smrti rodičů mého ex. Tatínek byl dost nemocný a oni spáchali společnou sebevraždu, před tím zajistili pro rodinu smuteční hostinu v zahradní restauraci, kde se spolu seznámili, napsali společně dopis na rozloučenou a oběsili se. Já je neznala, ale maminka prý milovala řeckou báji o Filemonovi a Baucis...

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 15:38

Garfie jezisi obesili se

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 15:53

Garfie Ach, Bože! To je strašně smutné. Moje prarodiče umřeli přesně týden po sobě v úplně stejný čas. Byli spolu skoro 50 let