Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 23:35

viktorka_od splavu 

Tak musela, nic jinýho jí nezbejvalo.

Offline Garfie
Avatar
23988 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 08:46

barbucha Tu historku jsem taky někde četla. :-) Ono se říkalo, že on vládne rodině, ona zemi a asi to byla pravda. Jsou obdivuhodní oba, ta disciplína a sebezapření, co do toho museli dát....

Četli jste, co napsala Eugenie na Instagramu? Přišlo mi to moc hezký. 

Offline brrr
Avatar
10036 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 09:39

Garfie Ale má pravdu holka, je dobře, že má na dědecka takové vzpomínky a ne jen ty sesněrované nějakými pravidly. Ostatně i Harry, myslím, psal, že mu mj. budou chybět grilovačky s dědečkem.

Offline Garfie
Avatar
23988 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 09:52

brrr  Jo, psal, to se mi taky líbilo, bylo to osobní. Ale tohle je tak nějak milejší. Asi že hezky shrnula obě ty polohy, veřejnou i soukromou. A dýchá z toho láska. Myslím, že jako dědeček musel být skvělý, asi lepší než otec, ale to tak bývá často. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2021 10:50

Garfie u nich v rodině je to prý "tradiční" ten lepší vztah s prarodiči. Údajně je to dáno těmi povinnostmi a sešněrováním pravidly.

Offline Garfie
Avatar
23988 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 11:04

Evaeva Mně to právě ani nepřijde divný, já mám pocit, že je to i ve spoustě "normálních" rodin. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 11:08

Garfie to teda. Si casto rikam, jak by nam vsem bylo, kdyby byl tata tak dedicated otec, jako je ted dedecek...

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2021 11:08

Garfie ano, to máš pravdu. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 12:17
Reakce na Garfie:

brrr  Jo, psal, to se mi taky líbilo, bylo to osobní. Ale tohle je tak nějak milejší. Asi že hezky shrnula obě ty polohy, veřejnou i soukromou. A dýchá z toho láska. Myslím, že jako dědeček musel být skvělý, asi lepší než otec, ale to tak bývá často. 

​Přesně tak. Napsala to krásně, a děda musel bejt super. Prarodič to má vždycky jednodušší, už to neni zodpovědnost a povinnost, ale zábava! 

On určitě chtěl i pro svoje děti to nejlepší, ale holt byl ze starý školy, voják k tomu... navíc věděl že v týhle rodině je disciplína zvlášť důležitá. 

Offline Lenka22
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 12:23

Zrovna jsem včera večer koukala na Crown a díl, který byl hodně o něm - jak a proč musel jít na tu skotskou školu a Charles pak taky, smrt jeho sestry v letadle atd. Smutně mi z toho bylo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 12:38

Lenka22 

Jako jo, když se na to člověk dívá takhle zblízka, tak je mu někdy těch lidí i líto... ale zas na druhou stranu to tehdy tak chodilo v mnoha rodinách, navíc ve srovnání s ostatníma se Windsorové neměli až tak zle

Mně se zdá že ty další série jsou proti prvním dílům k protagonistům vysloveně kritický, nebo jestli skutečně v těch pozdějších letech ztratili kontakt s realitou? On Philip občas taky udělal botu - jak si například (ve skutečnosti, i to je v tom seriálu) stěžoval v americký televizi že jim stát nechce přidat na "platu" a že snad budou muset prodat svoji jachtu... to mě zas naopak trochu rozveselilo

Offline Lenka22
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 12:45

barbucha tam ještě nejsem, ale baví mě to moc. V průběhu děje si gůglím další informace, hodně jsem toho nevěděla. 

Offline Lenka22
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 12:50

A že ztratí kontakt s realitou mi přijde jako hotová věc. Já bych jí určitě ztratila. Zvlášt právě ty lidi v postavení Phillipa nebo obzvlášť Margaret. 

Offline Garfie
Avatar
23988 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 12:53

barbucha  Jo, to máš pravdu.

Lenka22 Já měla na gymplu takovou stařičkou angličtinářku, strašnou fanynku britské královské rodiny. Z gymplu jsem vyšla prakticky nepoznamenaná jazykem, ale znalosti o rodině jsem měla dost obsáhlé.  Musím říct, že během sledování Koruny jsem občas překvapila i sebe a v manželových očích jsem teda získala nelíčený obdiv, protože jsem často takhle z fleku vysvětlovala ty rodinný komplikace a vztahy....:-)

Pavlena Já dědečka pořádně nezažila ani jednoho a to jsem měla tři a vždycky mi to chybělo. Táta byl teda skvělej-jako otec, z dospělýho hlediska je mi teď jasný, že za manžela bych ho teda nechtěla.  Pevnou rukou u nás vždy vládly ženy, s tátou byla sranda! To že se nepotkal s mýma dětma je fakt jediný důvod, proč je mi líto, že jsem neměla děti dřív. :-( 

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 13:05

Lenka22 

Ten seriál je výborně napsanej. Samozřejmě ty dialogy mohly probíhat úplně jinak, ale jsou strašně zábavný Jinak ty historický záležitosti jsou věrně podaný... 

Garfie 

Mě k tomu přivedly teta s babičkou... ještě za totáče sbíraly takový ty společenský časáky většinou z Rakouska (a chytaly i jejich tv programy)... a v nich jela veškerá aristokracie aka smetánka, tak jsem vždycky o prázdninách nastudovala novinky a byla v obraze, co, kdo, kdy, kde a jak

 

Offline Tak Betty
Avatar
4994 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 00:25

Byla jsem na mejdanu

A bylo to supeeeer

Offline Makara
Avatar
2257 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 08:13

Tak Betty měli jsme na návštěvě 2 (dva!) kamarady! Bylo to supeeer.

Offline 999
Avatar
17600 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 08:23

Nevíte, co to bylo za ženu, která jela s královnou v autě na pohřeb? 

Offline Tabea
Avatar
4703 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 08:27
Offline 999
Avatar
17600 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 08:30

Tabea Díky :-)