Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:37
Reakce na andulka01:

 Já jen, že není úplně blbý mít plán. 

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:16

Ach jo, mám strach o svoji neteř. Má nějaké potíže doma, ale dvě malé děti a strašně zhubla. Už před meziokresovým zákazem se mi zdála hubená, ale po těch pár týdnech je to katastrofa. Myslela jsem, že je to nervama, ale ona skoro vůbec nejí, strašně moc cvičí a ještě jezdí na bruslích. Což začínám mít strach, že je to cílené. Navíc vůbec nevidí, že z krásné štíhlé ženské začíná být troska. Vůbec nevím, co s tím

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:18

Renusatko takže to je nervama. no k doktoru, nic jinýho myslím jen tak nepomůže

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:29

viktorka_od splavu Jenže když chce hubnout, tak těžko půjde k doktorovi. Říkají jí to všichni, jenže si myslím, že to bude mít jen opčaný efekt. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:32

Renusatko já nemyslím kvůli hubnutí, ale je to psychická porucha, takže.. je dost možný že má deprese nebo prostě nějaký problém který se takhle snaží "řešit". o hubnutí bych s ní asi vůbec nemluvila to může být akorát kontraproduktivní. spíš o těch starostech a jestli by neuvítala něco na spaní nebo tak.. a třeba by nakonec někam k doktoru zašla, zvlášť kdyby jí s tím někdo pomohl

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:37

viktorka_od splavu Já tě chápu, ale násilím jí tam nikdo nedovleče, je to dospělá ženská, není to děcko. Sama to nevidí a svéráz byla vždycky, takže teď je to jen horší. Rozhodně nepočítám, že by si nechala něco vysvětlit, poradit nebo snad nakázat. Já se to s ní snažila probrat "nenásilně", ale je to k ničemu. 

Offline SunEclipse
Avatar
3088 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:43

Renusatko ani přes děti?  co s nima bude, pokud se vyčerpáním zhroutí?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:47

Renusatko tak to se pak nedá nic dělat. snad se dostane aspoň včas do špitálu, když bude třeba

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:51

Renusatko Pokud máš na to čas a síly, tak snad jedině se s ní vidět co nejčastěji, pod různýma záminkama, povídat si o všem možným, nabídnout hlídaní dětí občas, pokud můžeš - třeba se aspoň pak na tebe obrátí, až sama nazná, že je to kritický. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:00

Renusatko a to je ta neteř, o které jsi říkala že ji máš jako dceru?

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:03

Prosperina taky jsem nekde cetla, ze jsou lidi, kteri pojidaji ty plody, zrejme bez seminek teda. Takovy adrenalinovy zazitky si odpustim. Kdyz uz, tak pekne marmelada se vsim vsudy a zapit to cajem z jehlici. Ale jak jsem psala, prej po tom nebejva cloveku nejlip.

Offline Catherinne
Avatar
9779 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:03

Renusatko co mentální anorexie?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:05

Renusatko to není dobré a asi jen odborná pomoc. Kolegyně z práce měla anorexii a když mi občas vyprávěla o tom myšlení a praktikách ...

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:10

Isca Bydlíme od sebe daleko. Dřív u nás byla pořád, každý týden, víkendy nebo prázdniny a potom se vdala daleko. Občas tam jedeme, ale to zase nemůžeme nic pořádně probrat (můj a její chlap u toho) Sice si hodně často voláme, ale to nestačí. Jak píše viktorka_od splavu spíš sem se jí ptala jestli nechce někam vypadnout, na chalupu nebo někam, ale nepřemluvila jsem ji. 

SunEclipseOna to ještě tak tragicky nevidí. Navíc ona opravdu jednou někde jedině odpadne, protože vždycky byla a je strašně akční. Celej den něco doma dělá, nezastaví se. Totálně úžasně vaří, děti i domácnost má v naprostém pořádku, tak jí připadáme, že přeháníme. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:10

Renusatko to je mi líto, snad se to podaří včas zastavit. K léčbě bohužel nikoho donutit nejde.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:12

viktorka_od splavu No právě, s matkou vztah o ničem už od mala, jak mohla, tak odešla a taťka teď má svých starostí dost a bydliště od ní ještě dál než já. 

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 21:16

Catherinne Já doufám, že tak to ještě není, jen se bojím, aby to tak neskončilo. Nějak to začít musí a mám pocit, že to netrvá tak dlouho. 

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 08:22

Renusatko nedala by se presvedcit na preventivni navstevu psychologa? Jakoze mate strach, ona si mysli, ze je vse ok, tak at rekne nazor nekdo treti a nestranny? Takhle jsme pred lety ukecali kamaradku s uzkostmi po porodu, ktere sepostupne zhorsovaly. Promluvila si s psycholozkou, dostala kapky a najednou se vse zlepsilo.

Drzim palce, at to dopadnd dobre. 

Online Garfie
Avatar
23620 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 08:53

Lamicka Tohle je výborný nápad! Renusatko to bych použila, já si myslím, že problém rozhodně má, bohužel ty ho za ni nevyřešíš a už vůbec ne na dálku. :-( Co její manžel, nemohl by pomoct? 

Offline JankaM
Avatar
2354 příspěvků moje polička 21. dubna 2021 12:33

Já se tady přiznám, že jsem googlila jména přispívajících na Luna komiks a hádám kdo je kdo. A jsou to samé vzdělané a schopné ženy, až si říkám že sem ani nepatřím