Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:24

viktorka_od splavu v té "rozumné době" jsme koupili dům a zůstat spolu, tak jsme vysmáti. Já si to nevyčítám, spíš mě to štve, že už to teď nepůjde, protože ty ceny jsou fakt hrozne.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:28

tv já ti třeba rozumím v tom, když si vzpomenu na bydlení v podobně velkém městečku se šílenýma splátkama za nic moc byt, a všichni tamní kamarádi a známí měli domy a byty od rodičů, ještě i k bytu dostali stavební pozemek atd.. k tomu se jim ještě starali o děti, vodění do/ze školky, do kroužků... a my rodiče daleko a chudý. to bylo fakt těžký nezávidět

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:30
Reakce na tv:

Jeste mam v záloze pozemek, když už nemám to bydlení, ale tam jsou ve hře spatne okolností, jako strýc alkoholik v blízkosti pozemku a debilni soused a tam stavět nechceš.

​No ale dobrý, že tohle víš dopředu, protože postavit si a posléze zjistit, že soused je debil..no ufff. 

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:30

viktorka_od splavu nezávidím! Nemám to v povaze. Ale nezlobila bych se!

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:34

Lama_z_Lana já to tady kdysi zmiňovala...vše si postavil načerno. Až u poslední stavby jsme to resili-majitele ostatních pozemku. A začlo vyhrožování, až budete chtít něco postavit, tak nepostavíte. Tady je problém, že nejsou ani pozemky, ani byty. Takže pokud bychom někdy měli řešit vlastní bydlení, toto je asi nejschudnejsi cesta. Ale s tímhle blbeckem se mi nechce.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:58

Ani není možné, aby každý měl svůj vlastní, natož dům. Na to není na světě prostě místo. Na ty byty možná jo, ale na domy ne. My bydlíme v podnájmu v družstevním a já nějak nemám puzení mít "něco vlastního". Já si lehce zvykam a doma se začnu brzy cítit ledaskde. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:02

dzizisketa já ne, já bych klidne bydlela porad na stejným místě, zapoustim hluboký kořeny a novej domov je pro mě na roky 

chapu nejistoty a obavy z výše nájemného a puzeni k nějakým jistotam 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:03
Reakce na Potrefenáhusa:

 

chapu nejistoty a obavy z výše nájemného a puzeni k nějakým jidtotam 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:11

Potrefenáhusajá taky zapouštím kořeny hluboko, taky už 25 let bydlím na jednom sídlišti. Ale hlavně chápu tu touhu po vlastním. My máme na byt hypotéku, ale splátky máme nižší než bychom platili ten nájem a jednou snad bude náš. Akorát ne každý má těch 20% nebo kolik je potřeba, aby tu hypotéku dostal. My bychom taky neměli, kdyby nám rodiče různě nepomohli. Bohužel ti, co nemají takové možnosti, což jsou ti s nižším příjmem, musí platit vysoký nájem.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:22

Evaeva

Půlka lidí s nemovitosti na hypotéku má stejně ještě jednu, kterou pronajímá, a někdo ty nájemníky tvořit musí

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:23

dzizisketa ano, i my jsme jedním z nich, i když ani ta ještě není úplně naše. Já si moc dobře uvědomuju, jaké máme štěstí.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:30

Jak jde o bydlení, tak já už se uklidňuju jen tím, že já a mí vrstevníci jsme v prdeli tak nějak kolektivně, pochopitelně vyjma těch, kterým byt nebo finance poskytli rodiče. Že by si někdo na byt, resp. na hypotéku našetřil úplně sám, takový vzácný případy kolem sebe aktuálně skoro nemám. Bohužel můj produktivní věk se započal až ve chvíli, kdy už ceny na trhu s nemovitostma začly soupat strmě vzhůru, takže sice nemusím litovat, že jsem něco prošvihla, na druhou stranu, ani jsem nedostala šanci!! :)

A taky bych raději měla něco svýho, resp. nájemní bydlení by mi v principu nevadilo, ale ta omezení s ním spojená považuju za dost významný komplikace. Páč dohadovat se, jestli v bytě, kde chci dlouhodobě bydlet, můžu nebo nemůžu mít trvalý bydliště, a jestli smím něco přivrtat do zdi a mít v bytě psa, to si taky člověk občas chtě nechtě pomyslí něco jako "pronajímal byt, ale bydleli mu tam lidi", a veškerý úsilí napne k tomu, aby se z toho nějak vymanil. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:32

Karoleena myslím že nic z toho co píšeš už neplatí, ale je dáno povahou člověka že tu jistotu prostě potřebuje.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:38

Karoleena

JJá když jsem si dělala loni nebo už předloni test z webu Rozhlasu, do jaké společenské vrstvy spadám, vyšlo mi, že nemám reálný kapitál, zato sociální a kulturní hodně dobrý. A ten se taky v životě dá zúročit. 

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:43

Karoleena Jako tvůj vrstevník souhlasím, navíc teda v okolí mam lidi, co si na hypo našetřili sami, protože když ti měsíčně v klidu zbyde třeba sto tisíc, tak se to šetří jednoduše. Takový lidi maj taky úplně jinej náhled na tu bytovou situaci než já která shánim nájem, za kterej dám míň než půlku čistý mzdy :)

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 09:55
Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:17

Karoleena

Na hypoteku si par nasich kamaradu nasetrilo... Ale tim, ze bydleli tech cca pet let po skole v byte pribuznych a neplatili jim najem... 

Offline Aranel
Avatar
4533 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:45

Karoleena

Samozřejmě jsem taky "nastupující kosmopolitní třída" jako dzizisketa , ale myslím, že ten nástup bude trvat do smrti

Offline andulka01
Avatar
10760 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:55

Aranel Já taky, už zase a dost za zenitem. A obávám se, že na tom už nestihnu nic změnit
Na hypo příliš pozdě, našetřím max tak na slušnej pohřební mejdan

Offline continuity
Avatar
33801 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 11:02

dzizisketa tak ti lidi tam pořád nekde bydleji, takže místo není argument. Není to o místě, ale o distribuci bohatství a i kdyz je najemni bydlení na západě běžné, nepovažuji to v našich podmínkách za úplně šťastné.hlavne v důchodovém věku se lidi dostávají do strašlivých kleští. 

Jinak se kdysi počítalo, na příkladě bratislavske Petržalky, že kdyby místo těch strašných paneláku byla rozumná výstavba rodinnych domu, řadovek a bytovek, veslo by se to na tu samou plochu taky a kultura bydlení by byla mnohem lepší.