Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:49

Sweet Potato jo tak to už má synovec na gymplu. Děcka sedí v rouškách, ale na tělák a na oběd si je sundají. Totální nesmysl. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:53

bram Ano. A učitelé štíty a respirátory. Když si představím, jaké bývá v některých třídách vedro!

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 18:32

bram a dodržují přestupy na obědě nebo všichni pěkně vedle sebe?

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 19:10

MaeGandal všichni pěkně vedle sebe. A ze školy taky všichni spolu. Bez roušek samozřejmě. Úplně to postrádá logiku.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 20:13
Reakce na Sweet Potato:

continuity Jo a prý od zítřka, když budou děti sedět v rouškách, nemusí do karantény celá třída.

​Jak jsem tak zahlídla, jak někdo citoval telefonní hovor s hygienou, tak hygieně záleží spíš na tom, aby při hlášení zaznělo, že v rouškách seděli, nikoliv to že je skutečně měli. 

Tazatel tedy nebyl ze třídy, ale z hospody... nicméně byl předem upozorněn že pokud bude odpověď znít "ne", pomažou do karantény všichni opilci. No, taky cesta. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 20:15

barbucha To jsem psala vedle. Ve školách ale asi bude větší důslednost, nikdy nevíš, z jakého rodiče se vyklube potížista.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 20:19

Sweet Potato 

Tak tos byla přímo ty

Hele ale rodič tam s dětma nesedí, tak to nemůže vědět

S těma školama je to ale děs, co z těch harantů bude?! Babišovi voliči?!

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 20:20

barbucha No dovol!

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 20:23

Sweet Potato 

Já si začínám myslet že je to snad záměr. Vono vzdělaný, inteligentní lidi s rozhledem se dost blbě ovlivňujou...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. zaří 2020 20:33

bram u sestry ve škole mají na obědy teď hrozné fronty, jak musí každému dítěti vše rovnou nandat na tác. To je taky super, pěkně se celá škola promoří už ve frontě. Museli teda mít do fronty roušky už před tím plošným nařízením, ale stejně.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 20:42

barbucha ja uz si to myslim delsi dobu

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 21:05

barbucha viktorka_od splavu zas neblbnete. Tak daleko ti neumetelove nepřemysli. Možná tak do příštích parlementnich voleb, ale to jenom okrajove. 

Celkem je to, co pozoruji, první signální.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 21:56

continuity 

Máš pravdu, že to by museli bejt větší šachisti Ale stejně si nedělám iluze, který skupiny obyvatelstva jsou jim milejší.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 22:12

continuity tak ono stačí, že to vzdělávání prostě mají v kategorii nepodstatné. nic víc za tím taky nehledám

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 22:26

barbucha viktorka_od splavu já si myslím, že od jistého věku to už víc záleží na tom člověku nez na škole. 

Možná že mě mluví IT, který na střední žádné IT neměl a měla jsem milion kamarádů, kteří se ti naučili sami. Dnes je to taky: to opravdu důležité se učíš někde mimo, podívej na vsechny ty startupy založené už na sttedni. (Plati Vyjma nějakých speciálních profesí jako jsou právníci nebo lékaři, prostě ty státem licencované a testované činnosti). 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 22:30

continuity jako je to blbý, když mi už to moje lenošný děcko samo od sebe řekne, že se ve třídě bavili s učitelem že by se potřebovali víc učit, a že to nejde zvládat na dálku... vem si když bys nebyla až takový lumen ale potřebovala pochopit nějaké technické (strojařské, stavařské.. věci), tak ti to ten učitel nakreslí na tabuli a vysvětlí a pochopíš.. jasně pak v práci už se přizpůsobíš, ale nějaká pravidla, principy.. by ta děcka měla znát než odmaturují a/nebo s tím nastoupit na vysokou

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 22:39

viktorka_od splavu hele asi jo, ale kdyby to bylo před 20 lety, bylo by to horší. Já doufám, že to školství to posune ke změně. My name školu on line, pět let jsme na to tlačily nakonec pomohl až Covid.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 22:51
Reakce na bram:

MaeGandal všichni pěkně vedle sebe. A ze školy taky všichni spolu. Bez roušek samozřejmě. Úplně to postrádá logiku.

​A nejlépe ti starší rovnou někde na společný sport, párty, zahrádku nebo do hospody, když je škaredě. Třeba u nás na praxi nemá škola zajištěné obědy. Loni mohli na oběd do vedlejšího obchoďáku, letos nesmí kvůli koronaviru. No tak tam jdou v 15 až končí výuka.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 22:52
Reakce na continuity:

barbucha viktorka_od splavu já si myslím, že od jistého věku to už víc záleží na tom člověku nez na škole. 

​Naprosto souhlasím (a vždycky tvrdím to samý, že hodně škol resp. studia potřebuje akorát tak nukleární fyzik nebo mozkovej chirurg ).

Ale škola je tady primárně od toho, aby v tobě podnítila tu touhu po vědění... aby tě naučila, že vědět je dobrý (a pak si kýžený vědomosti sežeň klidně sama). Když ale žádná škola rok-dva nebude, haranti si vodvyknou, vypadnou z rytmu... a zjistěj, že tolik toho nakonec vědět ani nepotřebujou...

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 23:11

Candance Tak to je taky super vychytavka teda! A z jakych duvodu vam ji zrusili?