Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 15:52

continuity Někdy ti to povyprávím nad sklenkou. Pal! Nepal! Pal! 

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 15:52

Sweet Potato A to je porad ten stejnej pripad, nebo neco noveho?

Ja dneska byla u doktorky detske, bala jsem se navalu, ani jsem nechvatala a sestricka mi rika,ze pani doktorka jen telefonuje. Lituji je moc, ga tech 10 minut co jsme tam byly, 1xhygiena, 3xrodice resici bud lehke nachlazeni nebo nekomunikaci hygieny.

A lituji vas hrozne moc!

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 15:55

Sweet Potato no to snad... a musi byt jen doma? Jak dlouho? A znovu testy? Ted v tom mam takovy hokej, ze vubec netusim, co zrovna dneska plati.

Online Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 15:58

Sweet Potato Jak to u vás (v ČR) funguje s tou karanténou? Kolega (v Bavorsku) byl navštívit matku, která byla pak pozitivně testovaná. Test měl negativní, přesto musí sedět doma v karanténě do uplynutí 14 dnů (možná jen 10 ) od kontaktu s infikovaným. Předpokládám, že ten negativní test je jen k potvrzení, jestli je třeba testovat jeho vlastní kontakty. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 16:09

Tabea

No, jak bych ti to. Stručně to nezvládnu. Když první dítě hrálo basket s pozitivní spoluhráčkou, dostali jsme od hygieny spoustu protichůdných informací. Karanténa a 2 testy (tak jak píšeš), 1 test a karanténa...až po dokud vás neosloví hygiena, tak nic. Ta nás neoslovila ani po 11 dnech.

Teď přibývá případů ve škole. V pátek už u starší přímo ve třídě. Ovšem ani škola nemůže poslat třídu do karantény, dokud to nepožehná hygiena, do té doby děti mají chodit (podle ministerstev, ne školy!). A ta se jim ozvala teprve teď. 

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 16:51

Nam zrusili druzinu. A kam mam asi tu 6letou davat? Ma jit v 11:30 sama domu?

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 16:57

Tabea Sweet Potato a to, co jsem někde četla, že když jsi po karanténě bez příznaků, tak už na test nemusíš, to platí nebo neplatí?

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:03

Kokoska Pokud si byla poprvé pozitivní, nemusíš. Pokud poprvé negativní, za 10 dní od kontaktu musíš znova.

Online continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:08

Kokoska

Ten algoritmus je stary už je karanténa jenom 10 dní a ten druhý test se nevyžaduje, pokud je kontakt bez příznaků?

Jinak to klidně může být hned po testu, znám chlapa, co byl v karanténě přesně tři dny, než ho hygienici vytrasovali a zavolali mu, tak ubehl tyden. Takže šel na test, který byl negativni a hned po oznámení výsledků mohl ven.

A to je to už týden, po tom minulém týdnu je to určitě ještě horší. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:12

continuity no vždyť říkám, mám v tom chaos. Jo, u toho grafu jsem si těch 14 dní nevšimla. Tak doufám, že to nebudem potřebovat a zkoušet v praxi.

Online continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:16

Kokoska je to nepredvitalne. 

Nejenom karanténa, já třeba doufala, že semafor bude nějak takto: zelena: povinne rouškyv MHD, oranžová: povinne roušky všude ve vnitřních prostorách, červená: omezení setkávání. Prostě vís, co se bude dít a kam to smeruje.

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:20

continuity Jo a prý od zítřka, když budou děti sedět v rouškách, nemusí do karantény celá třída.

Online continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:31

Sweet Potato takze budou sedět v rouskach? 

Ach jo, u těch vašich si umím představit, že ty roušky, jakkoliv je to strašný vopruz, zafunguje. Ale u těch malých na prvním stupni?

Mám tento týden jít na konferenci, kam opravdu potřebuji, ačkoliv se mi tam vážně nechce. Mám tady k tomu několik respirátorů, tak dám vědět, jak jsem to zvládla. 

Online continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:34

Kokoska mě to omezení karantény pro lidi v rouskach nepřijde úplně blbě. Má to nějaké racio a trochu se tím podpoří ochota lidí to nosit i tam, kde to není vymahatelné ( třeba kanceláře)

Navíc se to vztahuje na lidi bez příznaků, ti s příznaky se normálně otestují. Na to, že bezpříznakový jedinec to zas tolik nešíří,je už dost studií, aby se o to dalo opřít 

Jenom nechápu, proč s tím jdou ven teď, když jim teče do bot. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:34

continuity já jsem předevčírem zkoušela respirátor, jako že do letadla spolehlivější než rouška. Strašně blbě se mi v tom dýchalo, a to jsem v něm byla jen chvilku v lékárně. A ještě mě tam nějaká baba sprdla, že nejsem 2 m daleko, když postoupila k pultu a já jsem kolem ní prošla na další pozici ve frontě, jinak se posunout nešlo.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:35

continuity no právě, že se to vyhlašuje tak nějak zmateně, pod tlakem okolností. Ale lidi jsou pitomí, hesla "šijte si roušky ze  záclon" a "náhubek na mě nedostanou"...

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:36

Kokoska Trochu?

A to, že se lidi moc testujou, svévolně, za svý, hamba jim, už jsi četla?

Ale jsme ve špatném vlákně, mea culpa.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 17:39

Sweet Potato jo, to je taky dobrej hit. Zvažte, jestli se musíte doopravdy testovat. Jistě každej jde postát do fronty z plezíru, že se doma nudí. Tak si řekne, půjdu si na dvě, tři hodinky stoupnout mezi potenciálně nemocný, to si to dneska užiju!

Ale už fakt dost :)