Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 19. června 2020 18:28

tv jestli jsi krome uceni delala i nejakou svoji praci, tak je to sprosty. Jestli jsi "jen" ucila, reknou ti, ze nemas kvalifikaci a nazdar, co bys chtela. Taky sprosty, protoze i kdybys ty deti nic nenaucila, mas za ne v dobe vyucovani zodpovednost, musis se na ty hodiny pripravovat, neni to uplne jednoduchy.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 19. června 2020 18:28

tv Tohle je ale na vsech skolach. AP nedostane nikdy nic, prestoze normalne oduci treba cely mesic, navic ve ztizenych podminkach, protoze je na to sam. 

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 20. června 2020 10:36

Kokoska "jen" jsem učila. Pedagogický obor vystudovaný mám, ale není to první stupeň. Jsem tam zaměstnaná jako AP. Troufám si tvrdit, že jsem je naučila dost na to, že jsem to nikdy nedělala. 

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 20. června 2020 10:40
Reakce na Luna:

tv Tohle je ale na vsech skolach. AP nedostane nikdy nic, prestoze normalne oduci treba cely mesic, navic ve ztizenych podminkach, protoze je na to sam. 

​Tohle je hrozně sproste, vím, že je to běžná praxe. Ředitel stáhne AP ze tridy a pošle ho suplovat, aby nemusel platit suplování učitelům. Asi víš, v jaké platové třídě AP bývá, navíc mívá puluvazek..myslím, že AP dokáže hodně pomoct dítěti/třídě a tohle finanční ohodnocení je jedna velká ostuda. Navíc, kdo ti to za ty peníze půjde dělat? 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. června 2020 11:20

tv No hele, ja to ted delam. A to mam Vš, jen teda neuplatitelny obor, jak uz jsem tu zminovala. Ale delam to dobrovolne i za silene malo penez, protoze potrebuju byt k dispozici svym detem, jeste porad nejsou samostatne. A taky me to proste bavi. Prubezne jsem ale domluvena s reditelem, ze si doplnim potrebnou aprobaci a misto ucitelky mi da, je se mnou spokojenej, takze tak nejak se nestresuju. Ted treba uplne normalne ucim druhou tridu: deleni, slovni druhy, vyrabime planetarium, pisem horory a super.. Ted jsem zkratka vic potreba jinde nez v praci a kdybychom si to nemohli financne dovolit, tak to samozrejme nedelam. Ale bordel je to strasnej. S tim souhlasim!

Offline itinka
Avatar
81 příspěvků moje polička 20. června 2020 15:16

tv Není to běžná praxe. Opravdu neznám školu, kde by se to dělo. Asistent nemůže "legálně" suplovat za chybějícího učitele, má zcela jinou pracovní náplň. Pokud došlo k situaci, že AP oddučil celý měsíc za chybějící učitelku, měl by mít aspoň sepsanou DPP na jinou činnost. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 20. června 2020 16:51

Teda tady se už asi 15 stran zakazujou osmiletá gymnázia a já u toho chybím?! To musím honem napravit. Tož několik nesouvislých poznámek:

1. Zkušenost pedagožky z jednoho asi hodně dobrého pražského - rozdíly z 8, 6 a 4 se do maturity obvykle dávno setřou. Ale je to gympl, kde se i na 4 nedostane každý.

2. Při výběru na osmiletá jsou děti ještě moc malé, aby se daly poznat skutečné studijní předpoklady, často jsou přijaty nadrilované děti. (Za sebe bych preferovala gymnázia šestiletá, ale těch je málo)

3. Nevím, jak dnes, ale před pár lety byla v Praze i gymnázia, kde na 8 byl převis a na 4 braly i ty, kteří měli na přijímačkách body v mínusu. Tam bych čekala, že rozdíl bude i u maturit.

4. Z devítek je větší nával na solidní odborné střední školy, než průměrná gymnázia. "Gymnaziální" typy už na nich v tom věku obvykle dávno jsou.

5. Jednotné státní přijímačky byla imho chyba. Dobré školy měly své dobře nastavené přijímačky, kde měly šanci zjistit si, co pro ně bylo důležité. 

6. kdyby ta nespravedlivá gymnázia nakrásně zakázali (zakažme tedy i všechny soukromé a placené školy, mateřskými počínaje! Jo a kroužky tadši taky), vždy budou rodiče, kteří chtějí pro dítě "něco lepšího". I za komunistů byly např. Základní školy s rozšířeným vyučováním cizích jazyků nebo matematiky. A i kdyby ty nebyly, bude se stejně vybírat lepší/hodnější/taková či maková škola nebo aspoň třída. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. června 2020 17:13

itinka Neni bezna praxe? Neznam skolu, kde by to tak nebylo, ve kterem raji pracujes?

Offline itinka
Avatar
81 příspěvků moje polička 20. června 2020 17:22

Luna Praha. A opravdu to tak je. 

Offline itinka
Avatar
81 příspěvků moje polička 20. června 2020 17:22
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. června 2020 17:47

itinka Tak to mozna.  Tam by asistent s vyplatou neprezil ani den...

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 20. června 2020 17:48
Reakce na Luna:

itinka Tak to mozna.  Tam by asistent s vyplatou neprezil ani den...

. Ale je to vlastně smutné!

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 20. června 2020 17:57

itinka četla jsem odpověď MŠMT na dotaz, zda mohou být ap a vychovatelky přeřazení do vyšší platové třídy, pokud vedou školní skupinu-tyka se to tedy pouze nynější situace. Odpověď zamitava, neni k tomu důvodu, protože se činnosti příliš neodlišují od jejich běžné pracovní náplně. Hm, tak určitě.

Offline itinka
Avatar
81 příspěvků moje polička 20. června 2020 20:15

Luna Jako, že si vymýšlím? Platy asistentů jsou ostudné a navíc opravdu mají většinou 0,5 úvazky. U nás to u několika lidí řešíme způsobem dopoledne asistent, odpoledne ŠD. Je to tedy záhul... Nebo jsou to maminky s malými dětmi, kterým vyhovuje, že jdou ve 12 domů.

Offline itinka
Avatar
81 příspěvků moje polička 20. června 2020 20:20

tv Idea MŠMT byla, že prioritní bude dálková výuka a ne výuka ve školních skupinách. Pokud asistentka plnohodnotně učila (ne jen dohlížela, jak děti plní úkoly), protože prostě učitelka nebyla k dispozici, určitě by měla být i adekvátně ohodnocena. Slušné vedení dokáže najít způsob.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 20. června 2020 20:21

itinka Nevymyslis, jsem rada, ze to takhle nekde je.  A tez to delam z duvodu, ze mam jeste celkem male deti, navic po tom, co mam za sebou jsem ted rada, ze se mnou pocitaji...

Offline itinka
Avatar
81 příspěvků moje polička 20. června 2020 20:27
Reakce na tv:

. Ale je to vlastně smutné!

​Není to smutné, je to ostudné. Snad necelých 12 tis. hrubého za 0,5 úvazku. To opravdu není k žití.

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 20. června 2020 21:49

tv ach jo. No, nemate to ted lehke:(

K osmiletym gymplum muzu dat ledatak vlastni zkusenost. Uz bych na nej znova nesla. Dostala jsem se tam bez drilu (v te dobe se myslim drilovani moc nenosilo, pripravne kurzy v pulce devadesatek nejspis ani neexistovaly), ale teda pak jsem tam 8 let tak trochu trpela, vyucovani bylo casto do pozdniho odpoledne, pamatuju se, jak jsem byla porad groggy. Taky bylo blby, ze jsem tam mela 8 let stejne ucitele, s jednou profesorkou jsem si nesedla a ten predmet mi navic nesel, tak to byl dost stres. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 21. června 2020 07:45

Gatita No muj bracha sel na osmiletý gympl proto, ze tam sel jeho kamos. Nikomu nic nerekl, ani rodicum. Dostal se asi jako posledni nad carou, prece se nebude ucit...Byl to gympl pri zakladce a kdyz byl v kvarte, sloucili je s jednim z nejlepsich gymnazii ve meste a ten trouba k tomu proste prisel "jen tak". Proplouval jak se dalo, stejne takhle prisel ke skvele praci. Proste se spravne "vyskytl".

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 21. června 2020 07:49

Luna to je prece super! Ja si vubec myslim, ze nejlepsi veci v zivote se casto dejou prave takhle. A ze kdyz se moc tlaci na pilu, vysledek je kolikrat takovej upocenej