Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 08. června 2020 23:24

Černá kočka brrr Jo, na Olomoucku. Prý to bylo děsně rychlé, někteří lidi už spali a ani netušili, co se děje. Sestra říkala, že chtěli odvézt auto, ale už to nešlo, valila se jim přes zahradu fakt řeka. Švagrovi spadla čelovka a když viděli, jak rychle mizí v dálce, dostali strach, zapadli do domu a do rána už se jen modlili. Záběry z těch obcí jsou děsivé, jako vždycky při povodni :( 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. června 2020 11:35

přiznávám, že z hloubi své podstaty pohrdám touhle motorkářskou a čtyřkolkovou chamradí, jejíž mozková kapacita stačí jen na ničení lesů a luk, což je pro ně zábava, a sebestřednou agresivitu.

proto to sem hodím, kdyby je náhodou někdo poznal (oblast okolí brna) - tak je prosím vás udejte. taky se takovými u nás potýkáme, devastují chko. všichni jsou na ně krátcí. ale nejsou od nás a neznám je. zatím si s nimi nikdo neporadil, přestože už třeba srazili souseda, který se je snažil zastavit. tihle napadli člověka a je na to dokumentace, a je tak aspoň malá šance, že by se jim mohlo stát něco víc než napomenutí nebo nějaká směšná pokuta. kdyby je někdo poznal.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. června 2020 14:44

přiznávám, že mě začíná znepokojovat vývoj situace na západ od nás.

policii v londýně vyzval mluvčí premiéra, aby se sama rozhodla, kdy a jestli bude zasahovat proti lůze strhávající sochy. jsem jediná, komu to přijde nenormální? je normální, aby policie rozhodovala o tom, jestli bude nebo nebude zasahovat proti ničení městského/státního majetku? bude policie i rozhodovat, kdy a jestli zasáhne proti lidem, kteří někoho bijí? třeba když budou bít osobu, která se předtím rasisticky vyjádřila, tak že by policie nezasáhla?

edit: nemluvě o tom, že co má coé nějaký mluvčí navrhovat policii, jak by měla postupovat?

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 11. června 2020 12:28

Jiná Realita teď se ničí sochy, za chvíli se budou pálit knihy

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 11. června 2020 13:03

Mohučanka na idnesu jsem četla, že babiš možná plánuje předčasné volby. co mi to jenom připomíná... 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 11. června 2020 14:07

Bowle

Fuj. A to může jen tak? Myslím vyhlásit předčasné volby...

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 11. června 2020 14:10

Mohučankapodle toho článku se dušuje, že předčasné volby nebudou, ale mě už by nic nepřekvapilo.. navíc ten článek za chvilku z hlavní strany zmizel, takže to taky leccos napovídá

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 11. června 2020 21:33

Přiznám se, že se netěším na zítřejší večer, ačkoli je to pátek a budeme grilovat. Přijedou k nám blízcí příbuzní, jejichž potomek tu v sobotu má soutěž. Jemu je to jedno, ale jeho rodiče jsou na nervy. Že je to kvůli koroně jediná soutěž, že se tam přihlásili úplně všichni, i ti prokazatelně mnohem lepší, i svěřenci jednoho z rozhodčích, že budou mít určitě protekci, a co si počnou kdyby potomek vyhrál (!), vítěz má totiž povinnost zůstat až do nedělního večera. Kategorie: osmileté děti

Takže zítra večer to bude samé: nedělej tohle, nedělej tamto, co kdyby se ti něco stalo, tady si sedni a ani se nehni, a to je hrůza, takových soupeřů!!!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. června 2020 23:06

Mohučanka je hrozné, když se něco, co původně mělo být zábava, změní v tohle.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 12. června 2020 10:52

Mohučanka si zasoutezi hlavne rodice, co? Mi tak prijde, ze i prijmacky na vicelety gymply jsou vlastne prijmanim rodicu.. (aneb kdo si decko vydriluje, ten si ho tam dostane)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. června 2020 10:55

Pavlena ja mam povetsinou stejny nazor, ale kdyz vezmu treba deti continuity a co tu pise o te jejich zakladce, ty si pujdou na gympl odpocnout, to jediny by mi zabranilo jim tu skolu podpalit

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 12. června 2020 11:09

Pavlena presne tak, protoze prijimacky jsou udelany tak, ze zkoumaj, jak moc se rodice snazili, misto nejakyho studijniho potencialu.

viktorka_od splavu

Online slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 12. června 2020 11:11
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 12. června 2020 13:02

Přijímačky na osmiletý gympl pro mě byly velký strašák. Zcela zásadně dětem změnily život, přitom jejich vypovídací schopnost o možnostech dětí je minimální. Takže ano, cpala jsem to do nich hlava nehlava.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 12. června 2020 13:12

711990 no právě. teď ještě aby to došlo těm, co o tom rozhodují...

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 12. června 2020 13:40

viktorka_od splavu  Jo, to jsi vystihla!!! 

Já jsem teda odpůrce osmiletejch gymnázií a jsem vlastně ráda, že tam dcera ani nechtěla, nehlásil se od nich ze třídy nikdo, přestože třídní tvrdí, že je to snad nejlepší třída, co kdy učila a očekávala, že to zkusí skoro všichni :-)

A připomněli jste mi, jak se nám teď svěřila kamarádka (syn se hlásí na gympl, ale teda z devítky), že jí volala psycholožka jejího syna a poprosila ji, aby doma přestala mluvit o přijímačkách, že ho tím hrozně stresuje. Tak prý je ráda, že s náma vypadla na víkend

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 12. června 2020 14:23

Garfie já jsem teda příznivcem osmiletých gymnázií, ale je to o soudnosti rodičů. Myslím, že tam patří právě ta děcka, která nepotřebují žádnou zvláštní přípravu na přijímačky (nemluvím o pár zkušebních testech). Ta, která se musí nadrilovat na přijímačky, se pak obvykle trápí a dřou, nebo netrápí a prolízají jen tak tak.

O tom "našem" (jeden ze tří ve městě) se říká, že je těžký. Já jsem si nevšimla , a to tam mám  všechny tři. Jsem ráda, že jsme je tam nasměrovali, protože si myslím, že by se na základce ukrutně flákali. 

Holt sobecky přiznávám, že mi přijde škoda, aby se moje děcko ve škole půlku času nudilo, než to spolužáci napotřetí pochopí. Takto jsou aspoň ve škole ve střehu, aby tomu nemuseli věnovat moc času doma a zbylo jim dost času na mimoškolní zájmy.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. června 2020 14:33

Makara ve velkých městech je ten taky problém, že na gympl odejde třeba čtvrtina třídy, další část na výběrové základky, takže ten zbytek nemá nemá kdo táhnout. Za těhlech podmínek je jasné, že se rodiče snaží tam děti dostat.

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 12. června 2020 14:38

já se přiznám, že obě holky dělaly přijímačky na 8lety gympl s tím, že si chtějí (jako "velké") zkusit příjmačky. Starší dělala letos klasické z 9. třídy a mladší jsem ukecala, ať to zkusí na 6lety gympl, moc se jí tam nechce, tak ji tam nutit nebudu, ale přesně jak píšeMakara ona se na základce nudí, tak si říkám, že by se mohla trochu posunout. A příprava probíla tak, že si udělala 3 testy z MAT a CJ, aby veděla jak je to postavené a požadované

Tak trochu chytám nerva, jak dopadnou výsledky, tedu hlavně u starší. Ta se ve škole i sama připravovala poctivě, tak snad...