Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 03. června 2020 11:58

Pinot Noir mně včera uvařil kafe v kávovaru vnuk. Včetně mletí, ale je mu deset. Tak si ještě počkáš.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2020 12:51

Tak Betty syn s oblibou mačká frenchpress. Ale jsou mu teprve dva, tak zatím musí pod dohledem, bohužel. Ale jde to dobrým směrem:)

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 03. června 2020 13:13

Evaeva viděla jsem už několik prasklých frenchpresů. K tomu bych dítě nepustila. Presuju to ve dřezu, stačila mi fotka od kamaráda, jak mu to zaneřádilo kuchyň, o možném opaření nemluvě. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. června 2020 13:16

Pinot Noir mě se s tím nikdy nic nestalo. Samozřejmě, že to držím a ještě rukou jistím víčko, on jen mačká, navíc pomalinku.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 03. června 2020 13:18

Evaeva no jak myslíš ;)

Offline rasaNori
Avatar
7736 příspěvků moje polička 03. června 2020 13:58

Pinot Noir fakt to muze prasknout? Ja myslela ze to je varne sklo?

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:09

rasaNori prý obzvlášť ty starší z IKEA praskají. Kamarád dal na facebook fotku, jak má od lógru celou kuchyň a v komentářích se ozvalo několik lidí, že se jim to stalo taky. Nejde o horko, ale o ten tlak. A když je to sklo už starší...

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:10

rasaNori Ehm, konvice z varneho skla mi (bez predchoziho varovani) praskla stylem "exploze". No stacila jsem uskocit, ale byla jsem dost rada, ze se kolem nemotalo dite, tc.melo hlavu ve vysce linky (a exploze). 

Offline rasaNori
Avatar
7736 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:15

Pinot Noir my mame prave z ikea, kupovanou nekdy loni myslim, ale muz to pouziva tak 2x do mesice. Tak jestli ji vyhodit a koupit nejakou lepsejsi?

Pavlena my prave mame na caj velkou porcelanovou konev, to by me nenapadlo

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:22

rasaNori Pinot Noir ta moje konvice je z Ikea, jinak je super a mam uz asi ctvrtou (pouzivam denne). S tema ostatnima jsem nechtene klepla, jen jedna zasla na explozi...

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:23

rasaNori úplně jsem zapomněla, že nám vlastně prasknul taky! Vždyť jsem se ještě na MP pídila po obchodech s kádinkami, abych to sklo mohla nahradit.  Byl to Bodum, pekelně drahý, ale ty kovové objímky to udržely pohromadě, takže k žádné katastrofě nedošlo, tak jsem to úplně vypustila.

Prostě mi frenchpres nepřijde jako bezpečná věc pro dvouleté dítě.

Offline rasaNori
Avatar
7736 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:25

Pinot Noir v pohode, my od toho starsi drzime dal:) 

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:48

Pinot Noir 

Tak to jsem netušila. Mám ten malej french press z ikea a přišel mi vždycky super, lepší než jiný, co mám z domácích potřeb. Budu to presovat ve dřezu, díky za tip! Já ale nejradši kafe z moka konvičky, a k tomu bych dítě tuplem nepustila.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:25

Len my právě doma frenchpres několikrát denně. Máme sice různé velikosti, ale i tak jsou v provozu pořád a jsou dost opotřebované. Takže fakt radši ve dřezu nebo na tom odkapávači vedle. 

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 04. června 2020 09:53

Evaeva Pinot Noir mne za ty roky neprasknul ani jeden (Ikea na chalupe, Bodum doma), ale jednou jsem to nejak spatne stlacila, vyletelo mi to a docela jsem se popalila. Dite bych k tomu taky nepustila. U deti hlavne muze i na pohled mala popalenina udelat velke skody. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. června 2020 09:57

Lamicka dneska se ukázal jako nejslabší článek hrnek. Normálně ho držím a slyším, jak praská ucho. Naštěstí se nic nestalo, donesla jsem to rychle do kuchyně, i to kafe už nebylo horké.

Dobře, budeme teda stlačovat ve dřezu;) 

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:16

Evaeva Já jsem si jednou zalila čaj a chtěla jsem ho přendat na stůl. Jenže jsem zvedla jenom půlku hrnku, druhá půlka se rozhodla zůstat stát na lince. Zlitá vařící vodou byla naštěstí jenom linka a podlaha. Nejhorší je, že tohle člověk prostě nečeká.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:20

Lamicka ten Bodum mě teda dožral hodně. Vehement za dvanáct stovek a vydržel míň než IKEA za desetinu. Akorát se teda díky té kovové konstrukci nic nestalo, ačkoliv byla kádinka na dva kusy, nic nevyteklo, natož aby se to rozprsklo do okolí.

Offline rasaNori
Avatar
7736 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:21

Pinot Noir tohle je podle meho k nezaplaceni...

A nevite nekdo kde koupit takovou tu kovovou konvicku na slehani mleka u kavovaru? 

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:30

Pinot Noir 

Já ho používám spíš výjimečně, ale opařit se je moc i jednou, nedejbože dítě. Ještě teď si pamatuju, jak jsem jako prtě (cca ve 3-4 letech) na sebe strhla hrnek s horkým kafem. Ten dřez je fakt super tip, asi to hned vyzkouším.:)