Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:33

rasaNori 

Na netu kdekoli, já můžu doporučit gourmetkava.cz, mají docela výběr a hlavně skvelý vlastní kafe. Ale viděla jsem je kolikrát i v domácích potřebách.

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:38
Reakce na rasaNori:

Pinot Noir tohle je podle meho k nezaplaceni...

A nevite nekdo kde koupit takovou tu kovovou konvicku na slehani mleka u kavovaru? 

rasaNori zrovna dnes jsem si objednávala na těchto stránkách moka konvici a konvičku na mléko.  https://www.gourmetkava.cz/cs/moka-konvicky-17pk

Když jsme v tom přiznání, ještě nikdy jsem kávu v moka konviččce nevařila, tak jsem zvědavá, jaká bude. 

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:38

Len já se opatřila kávou, když mi byl rok. Samozřejmě si to nepamatuju, ale máma si to vyčítá snad dodnes a nějak tu opatrnost ve mně vypěstovala. Když je u nás návštěva, jsem jak na trní, dokud kávu nevypijí . Zvlášť bezdětným lidem to nebezpečí úplně nedochází. No a stejně se syn na podzim spálil o velkou prskavku, byla to jen moje vina. Děsný, ty spáleniny a opaření strašně bolí.

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:42

Pinot Noir 

Já jsem nervózní kdekoli, kde je kombinace malýho dítěte a ubrusu, všude vidím ten nejhorší scénář. Ještě jednu spáleninu si vybavuju, když jsme u ohně jako prcci mávaly klackama s nažhaveným koncem, tak mě sestra tím žhavým trefila pod oko. Já se normálně divím, že jsme to dětství přežili. :D

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:43

Peggy 

Určitě bude super, je to návykový! Já jsem se až časem naučila dávat dospod horkou vodu, byla jsem na to líná, ale přijde mi to mnohem lepší.

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 04. června 2020 10:58

@Len díky, určitě vyzkouším.

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 04. června 2020 11:17

Peggy tak jsem si ted taky hodila do košíku moka konvičku a vybírám kávu. To bude náročnější. A taky jsem ještě moka konvičku neměla. Před časem jsem vybírala kávovar, ale při představě, že mi bude na lince stát ta velká věc jsem to vzdala.

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 04. června 2020 11:26

Tak Betty 

Z té stránky? Pokud ano, doporučuju jejich kávu Brazil fazenda, ta je super. Obecně bych do moka konvičky dávala spíš jemnější, sladší kávy, než ty hodně kyselý. Z konvičky je kafe lehce přeextrahovaný a ty kyselejší se pak nedají pít, ty si nechávám radši na jinou přípravu.

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 04. června 2020 11:42

Tak Betty taky jsem dloho řešila, jestli kávovar ano, nebo ne. A když ano, tak jaký. Problém je, že kávu u nás doma piju jen já a jen o víkendu, tak jsem to vyřešila tou konvičkou. 

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 04. června 2020 11:50

Peggy taky se chystám začít s konvičkou. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 04. června 2020 13:11

Peggy Pinot Noir Ja se k moka konvicce vratila nedavno, jak jsem ve Vinarne vzpominala na kubanskou kavu a uz jsem u ni zustala. Ze zacatku muze mit kava takovou specifickou chut, tim se nenejde odradit, konvicka se potrebuje trochu "vyvarit". Urcite to chce jak pise Len jemnejsi a  sladsi druhy kavy. Pak je to luxus. 

Offline Karuna
Avatar
příspěvků moje polička 05. června 2020 07:53

rasaNori já mám konvicku z nespresso  ohřívá a sleva mléko. Jestli myslíš tu

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 07. června 2020 21:50

Jsem poslední, kdo by nadával na déšť, ale v obci, kde bydlí celá moje rodina, aktuálně teče v říčce 100x více vody než včera

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 07. června 2020 23:50

Pinot Noir čeho je moc, toho je příliš. 

Jeste minuly týden všichni skuhrali, že je furt sucho. Asi jenom u nás byly v lese louže a bláto. 

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 08. června 2020 07:54

continuity ale ta rychlá povodeň je způsobená mimo jiné dlouhodobým suchem. Všechno je vyschlé a zem tvrdá jak beton tu vodu nedokáže pojmout.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 08. června 2020 08:37

Pinot Noir Jsem si na tebe vzpomněla!  Hrozné, co se tam prohnalo...

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 08. června 2020 08:38

Pinot Noir o je, jsou vasi nejak blizko vody? Snad to bude dobry.

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 08. června 2020 09:31

Garfie Kokoska tak jsem se konečně dovolala, naši celou noc vlastním tělem bránili zadní vchod, ucpávali škvíry, aby se jim bahno z polí nevalilo dovnitř, nakonec "jen" 12 kýblů bahna nateklo do domu. Sklep pod vodou, zahrada samozřejmě spláchnutá... Sestra poslala fotky, protekla jim zahradou řeka, v altánku, takovém uzavřeném, kde mají normální obývákový nábytek, vířivku, zůstal nános bahna, a ty polámané, zničené rostliny, na to je fakt smutný pohled :( Nejhůř asi u bráchy, mají ve sklepě nový kotel, posilovnu, zrovna dokončili revitalizaci zahrady, takže to je všechno zničené. Kromě toho bylo krupobití a mezi kroupami prý padaly velké kusy ledu, bylo to prý jak v hororu. No jako masakr!

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 08. června 2020 10:01

Pinot Noir to je mi moc lito, u nasich zase prisla povoden z lesa, chalupa na kopci u uz podruhe vyplavena diky vytezenym stromum. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 08. června 2020 10:15

Pinot Noir To je mi lito. V noci jsem na tebe myslela, kdyz jsem o te hruze slysela.