Televize

14. srpna 2014 19:56
Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 29. června 2020 20:34

continuity To je dobře. Mě vyděsily náznaky těch paralelních světů v posledním díle 2. serie. No, jsem zvědavá /a těším se/ ..

Offline continuity
Avatar
33571 příspěvků moje polička 29. června 2020 20:37

Fiction

Já trojku zatím koukat nezačala a dnes taky ne, páč chlap se vrátí pozdě z práce. 

Paralelní svet tam bude kvůli tomu, jak kdosi říkal Jonasovi, že viděl svět bez něj a nebylo to dobře. 

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 29. června 2020 20:39

continuity Co jsem zatím četla recenze 3. serie/opatrně, abych nenarazila na spoilery/, tak zatím jen chvála.

Offline continuity
Avatar
33571 příspěvků moje polička 29. června 2020 22:52

Fiction no jistou naději vždy dává, když řeknou, že to mají takto na tři serie rozmyšlené od začátku...

I když o Matrixu se říkalo to samé a zatím co jednička byla zjevení a dvojka alespoň dobry akcnak, tak na trojku se nedalo koukat. 

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 21. července 2020 11:03

Dneska ve 22:55 na ČT art  Povolání: Reportér.

 

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 24. července 2020 11:45

Dnes ve 21:55 na ČT2  Čest rodiny Prizziů.    

Offline Sweet Potato
Avatar
34799 příspěvků moje polička 07. listopadu 2020 11:42

https://tv.seznam.cz/program/16636820
Ve 12:30 na ČT2 Co nového kočičko?

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 23:22

Pomalu se prokousávám na ivysílání čt dokumentem o Afganistánu. Doteď jsem netušila, že se to tam tak zvrhlo až v polovině 90. let, teď mám na mysli tu masivní islamizaci. Ještě na záběrech z dob války proti Rusku chodí po ulicích ženy v sukních, se zahalenými vlasy a někdy od 95. bum a všude burky, zákaz výuky pro dívky, veřejné popravy,...

Offline Sweet Potato
Avatar
34799 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 09:58

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 21:12

Koukám se na Vlastníky a úplně mě to bolí. To jsou strašný charaktery

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 21:24

brrr Na tomhle je vždycky děsivé, jak rychle se to stane, to mě šokovalo, když jsem četla o Iránu....jednu dobu jsem se kamarádila s holkou, co měla v Afghánistánu nějaké příbuzné, vzpomínala, jak tam jezdila jako dítě a její příbuzné chodily v krátkých sukních (ne mini, ale prostě normálně krátké) a v šatech bez rukávů....ale týkalo se to vždycky asi jen Kábulu, nebo nějakých velkých měst. 

Offline continuity
Avatar
33571 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 22:26

Garfie u Íránu mám pocit, že to bylo snad přes noc.

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 22:56

Garfie Na vesnicích krátké sukně asi nebyly nikdy, ten rozdíl tam byl obrovský. Hlavně, já měla nějakou fixni ideu, že burky, žádná práva pro ženy atd. jsou v Afganistánu od začátku a ony jim tam chybí jen posledních plus minus 25 let.

continuity Jo, Irán to byl taky sešup, ale tam jsem o tom něco věděla. Ostatně, když jsem tam byla v tom roce 2007, tak v Teheránu měly některé holky čádory jen tak decentně, s třemi chlapy na pokoji mě spát nechali,...Prostě to nebylo tak striktní.

Ostatně k Iránu doporučuju komiks a vlastně i film Perseopolis od M. Satrapi.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 00:40

Garfie brrr 

To jeden čas někde kolovalo, fotky z Kábulu ze 70. let. Ženský jak z Ameriky. Neuvěritelný z dnešní perspektivy. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 05:52
Reakce na brrr:

Pomalu se prokousávám na ivysílání čt dokumentem o Afganistánu. Doteď jsem netušila, že se to tam tak zvrhlo až v polovině 90. let, teď mám na mysli tu masivní islamizaci. Ještě na záběrech z dob války proti Rusku chodí po ulicích ženy v sukních, se zahalenými vlasy a někdy od 95. bum a všude burky, zákaz výuky pro dívky, veřejné popravy,...

​diky za super tip, na to se urcite podivam. 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 09:38

Garfie ono se to zvrtlo vsude. V hotelu jsme meli kdysi alzirskyho kolegu a jednou nam prinesl ukazat fotky z detstvi (cca 70. leta) a mel tam fotky maminky v kratky sukni, plastovejch nausnicich a takovy ty mode tech dob. Prej to tam tehdy taky bylo normalni...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 09:52

razorblade myslim ze je hodne dulezite znat tu historii, jak a proc se to "zvrtlo" ja byla maly dite ale jeste dost z te doby pamatuju, asi i proto ze rodice to hodne sledovali, tak to vim tak "mimochodem" aniz bych se konktretne zajimala, ale myslim to bude spis vyjimka, i jak to tu ctu..

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 11:21

viktorka_od splavu ja jsem o neco mladsi ale myslim, ze to bezne neni. Ja se tim prokousavam ted. Kvuli kolegum a knizce Dve sestry a jeste mam kolegu z Iranu a ja si nebyla schopna zapamatovat Irak nebo Iran a on se urazil, ze to je obrovsky rozdil. Tak jsem to chtela trochu nastudovat. 

Ale moc mi to nejde a pocit, ze tam je to furt stejne maji skoro vsichni okolo.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 12:18

Mulen no jo, z toho taky mrazí. Ale teda jsou dokonale zahraný (ten Lábus!!) a ta zápletka ze schůze nemůže být víc ze života. Taky mě bavila použitá hudba, opravdu to bylo velmi povedené.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 12:19

viktorka_od splavu Tak já si třeba pamatuju jako malá ten útok na Lybii v druhé polovině 80.let, dnes vím, co tomu předcházelo, ale tehdy ne. 

Candance Irán s Irakem se plete spoustě lidí, mně teda naštěstí ne, díky dějepisářce, která byla milovnicí starověké Mezopotámie a dokázala tu vášeň vzbudit i u nás.