Televize

14. srpna 2014 19:56
Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 20. října 2016 17:41
Reakce na barbucha:

Mně se Sherlock líbil v obou podáních, protože nebyl mou nejoblíbenější postavou. Tou byl dr. Watson :D

Offline Morrigan
Avatar
75 příspěvků moje polička 20. října 2016 18:52

U nás se s tím dabingem asi jen tak nepřestane. Mně by třeba stačilo, kdyby někam dali prostě dvojí audio a šlo to přepnout, aby si babky nestěžovaly, že tomu nerozumí xD Nicméně když byla jakási petice, tak se na ní i ČT vyflákla.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 20. října 2016 20:32

Je fakt, že některý dabing je tragický, ale spíš než titulky u seriálů bych uvítala možnost přepnout do původního jazyka. Přece jen u tv většinou něco dělám, takže mi i ten český zvuk vyhovuje. A u těch vybraných bych se soustředila. U filmů naopak dabing nesnáším, tam mě vadí fest, i když občas je i celkem povedený.  Jinak u mě ten výchovný efekt s českými titulky úplně nefunguje, prostě čtu a ten původné zvuk je spíš taková kulisa. Pro mě fungují ideálně titulky v jazyce originálu, ale tam je zase potřeba určitá úroveň znalosti jazyka. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 22. října 2016 21:48

Se picnu. V programu drze uváděj Most jako mezinárodně úspěšné kriminální drama. To pro ten velkej úspěch to dávaj 23:57?! 

Offline Morrigan
Avatar
75 příspěvků moje polička 23. října 2016 10:54
Reakce na barbucha:

Se picnu. V programu drze uváděj Most jako mezinárodně úspěšné kriminální drama. To pro ten velkej úspěch to dávaj 23:57?! 

Tak přece to nedají místo Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice xD

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 23. října 2016 11:10
Reakce na Morrigan:

No jo vlastně. To by mohlo hospodyňky nemile zaskočit! 

Offline 0zero7
Avatar
10791 příspěvků moje polička 24. října 2016 06:58

Prvni epizoda sedme serie Walking Dead. SMARJA!!!!

Offline 0zero7
Avatar
10791 příspěvků moje polička 24. října 2016 07:01

Jinak jsem zrovna dojela Shatland, to je prijemne. Hlavne ta atmosfera ostrovu Na severu. A jedu stranger things, zatim dobry. Super Je autenticka vyprava ZE 70 let. 

kerrankin
Avatar
24. října 2016 08:51
Reakce na 0zero7:

Jinak jsem zrovna dojela Shatland, to je prijemne. Hlavne ta atmosfera ostrovu Na severu. A jedu stranger things, zatim dobry. Super Je autenticka vyprava ZE 70 let. 

Stranger things jsem zrovna dokoukala, moc se mi to líbilo! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 24. října 2016 16:19
Reakce na 0zero7:

Stranger things se mi taky líbily.

A já teď koukám na něčí doporučení z MP na Firefly a přijde mi to úplně boží a strašně vtipný. (Sci-fi western trochu mezi starwars a červeným trpaslíkem)

Díky za tip na Shetland, mně se hodně líbily knihy Skála atd. od Petera Maye (The Lewis Trilogy), tak třeba by to mohlo mít podobnou atmosféru.

Offline 0zero7
Avatar
10791 příspěvků moje polička 24. října 2016 20:11
Reakce na Potrefenáhusa:

Fire fly je dobra show.

Lewis trilogy neznam, ale omrknuto. Jsem divna, ctu vetsinou jiny zanr, nez na co koukam, bud beletrii nebo popularne naucnou literaturu faktu, akorat krmi se trochu shoduje.

Mam jeste v merku nasledujici, ale nevidela jsem, tak nevim, jakou to ma uroven: Black Mirror, Glitch, Gotham, Rectify.

Z tho co jsem videla a bylo dobry, ale asi se opakuju: Luke Cage, Jessica Jones, Aquarius, House of Cards, Easy, The Musketeers, Walking Dead, Lilyhammer. How to get away with murder, Master of None, Bates motel, River, The Fall, Broadchurch (to je trochu podobna atmoska jak Shetland) Scandal, Doctor Foster, The Killing, Homeland, The Good Wife, Bloodline. Vic si ted nevzpomenu :)

JInak mam rada jeste veci o jidle, treba Chef's table, Cooked atd. a nebo o prirode, Planet Earth atd.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 24. října 2016 20:18
Reakce na 0zero7:

Ja detektivky nečtu skoro vubec a koukám jen na ty něčím zajímavý,ale ta Lewis trilogy se mi hodne líbila atmosférou, způsobem vyprávění,vlastně tam o ten zločin az zas tolik neslo. Nejlepší byl 1.dil. 

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 24. října 2016 20:24
Reakce na Potrefenáhusa:

Vidíš a mi se zase nejvíc líbil ten třetí díl Lewise, první mi připadal hrozně předvídatelný. Ale atmosféra dobrá.

Ze seriálů, které tady ještě nezazněly doporučuju Grantchester. Ale je fakt, že Nortona mám po Vojně a mír docela nekriticky v oblibě.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 24. října 2016 20:33
Reakce na brrr:

No ja nečtu moc po ději, ale spíš po dojmech, takže ja si k tomu googlila,jak to tam vypada a poslouchala u toho gaelské žalmy (na YouTube myslím přímo z kostela,o kterém je v knize řeč). 

videla jsem akorat par dílu Gothamu a nejak me to nechytlo. Atmosféra docela dobra,ale dej pro me nudnej

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 24. října 2016 22:47

Sleduje tu někdo trpaslíka? co říkáte na novou sérii? desítka mě moc mile překvapila, Citrony jsou asi jeden z nejlepších dílů, stejně tak Trojan. Co říkáte na 11.serii?

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 25. října 2016 13:33
Reakce na 0zero7:

Mrkla jsem se na ty Shetlandy, a moc mě to nechytlo. Ann Cleeves mám ráda, ale mám pocit, že ty její detektivky už zfilmovaný byly - http://www.csfd.cz/film/300744-vera/prehled/  -  s vynikající Brendou Blethyn. Tak mi to přišlo jako dost velkej odvar...

Ale jak tady brrr doporučuje Grantchester - tak tím jsem si spravila chuť! Norton je sympaťák... Co se ale prostředí/atmosféry 50. let týče, tak svůj protipól (inspektora Morse z Oxfordu) farář z Cambridge ještě nepřekonal. No uvidíme...

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 25. října 2016 14:24
Reakce na barbucha:

Tak na inspektora Morse farář Sidney asi nemá. Ale jestli se Vám pozdával Norton, tak zkuste War and Peace od BBC. Kníže Bolkonski je úžasný.

Offline Katrin_kouří_cigarety
Avatar
156 příspěvků moje polička 26. října 2016 08:12
Reakce na Guinea Pig:

Sleduje tu někdo trpaslíka? co říkáte na novou sérii? desítka mě moc mile překvapila, Citrony jsou asi jeden z nejlepších dílů, stejně tak Trojan. Co říkáte na 11.serii?

Já ano. Desátá série výborná a z jedenáctky jsem viděla zatím jen tři epizody. Samsara například je skvělá, až jsem se bála, kdy na mě přijdou sousedi Líbí se mi, jak charaktery zrají, ale přitom nepostrádají nic ze své originality.

Myslím, že se jim vlastně moc nepovedla jen ta série Zpátky na Zemi.

Offline Morrigan
Avatar
75 příspěvků moje polička 26. října 2016 17:56

Jestli máte rádi Tennenta, tak by se vám mohl líbit The Escape Artist. Je to taková minisérie, ale hrozně napínavá.

Jinak můžu doporučit třeba Boardwalk Empire, Game of Thrones, Vikings, Outlander, Rome, Spartacus, 2 Broke Girls, Jessica Jones, Jonathan Strange and Mr Norrell, Band of Brothers, Man in the Hight Castle, The Borgias, Pushing Daisies, The Last Kingdom...jak vidíte, já jsem na ty historické především xD

Offline luciole
Avatar
1092 příspěvků moje polička 27. října 2016 13:26

Dnes ve 20:20 na ČT art Viscontiho  Ludvík Bavorský  (1. díl)