design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Zuzuli
Avatar
2151 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 07:50

Evaeva on by nemel problem s cenou kdyby odpovidala kvalite, ale strasne spatne nese kazdy skrabanec nebo flek, zvlast na nove veci. On by nejradsi vsechno zakonzervoval. Vyrostl v dome, kde je stul schovany pod igelitovym ubrusem a na sedacce deky, aby se to neuspinilo, a deti se okrikuji, aby nic nezanechavaly stopy. Zatimco ja jsem zastance patiny, u nas doma se i smelo malovat po zdech v pokoji, nasi s tim byli v pohode, ze se prece pak vymalujea taky vubec nestojim o to, aby si dcera treba vodovkama malovala dle jeho predstav v pokojicku u jejiho stolku. Ja ji mam radeji pod dozorem. Plus se tim skvele zabavi, zatimco ja treba varim.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 07:59

Zuzuli u nás paradoxně nejhůř vypadaly stolky z ikei, co měli kluci v pokojíčku. Přitom vodovky, tempery atd. mají dovolené jen v kuchyni.

Offline Zuzuli
Avatar
2151 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:03

Karja ja mam ten stul celkem rada, prinejhorsim bych si ho odvezla zpatky k nasim. Byla by ho skoda. On je i hezky, masivni nohy, dyhovana deska, oble rohy, hodne podobny tomu na fotce. I ty zidle k nemu meli. Ja si tedy myslim, ze k jeho neoblibe u meho muze velmi prispiva ten stary byt. V jidlenim koute je priserny dreveny obklad a tak to vypada jako stary stul ve starem byte. Vedle te nove bile kuchyne to bude vypadat mnohem lip. 

Uznavam ale, ze u nas za ctyri roky s nasim ditetem dostal dost zabrat, rozhodne vic nez za tech predchozich 50 let v obyvaku u mych prarodicu, schovany pod tim igeltovym ubrusem. Oni u nej nikdy nejedli, vzdycky se jedlo u stolu v kuchyni. Tak na nem byl cele roky ubrus a vaza s kvetinami. Muj deda byl matikar na gymplu a snad cely zivot doma odpoledne doucoval, klidne dva studenty za den. A vsichni s nim sedeli prave u tohodle stolu v obyvaku. Takze se u nej vystridala poradna radka lidi, i nekteri politici, primar nemocnice, zpevacka a tak proste stul s pribehem

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:24

Zuzuli Je hezký, myslím, že v nové kuchyni s pěknýma židlema ho vezme manžel na milost;-)

Offline Myrtila
Avatar
2977 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:07

Zuzuli Tyjo, to máme asi stejnou sestavu po babičce. Akorát u toho stolu se jídávalo, takže by potřeboval vyměnit tu dýhu, a židle už jsou strašně rozklížené, navíc ani nejsou moc pohodlné, tak nám to oboje tak leží u našich. Ale zbavovat se toho taky nechci, aspoň zatím, tak uvidíme, co s tím. Původně jsme si mysleli, že si to opravíme a vezmeme do nového domu, ale ten stůl se nám nevejde do auta, proto zůstal nevyužitý. 

Offline Janulik03
Avatar
16690 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:13

barbucha jasne že pamätám. Dokonca viem na nej sj vážiť a tie prepočty na nej boli výborné. Ale to je tak asi vsetko, nechcela by som ju ani zdarma.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:20

Janulik03 

Ani jako nádhernou starožitnou dekoraci?

Offline Janulik03
Avatar
16690 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:22

Zuzuli ten stôl je fakt pekný. Tiez sme taký mali, ale vzala si ho mamina sestra a dosť som jej ho závidela. Ale on fakt lepšie vynikne v modernom prostredí. 

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:36

Karja A nemůžeš si o tom se ségrou příležitostně promluvit? Třeba teda zrovna ta zahrada je to nejmenší. Taky mi ségra odkopla pivoňky po dědovi!

Offline Janulik03
Avatar
16690 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:44

barbucha mno, videla raz interiér "bydlenky", tam tá vaha bola CELÁ prestriekana na bielo. Tak ako aj knihy a vlastne všetko. Akoby tam vybuchla plechovka bielej farby. Tak si ponecham čas na rozmyslenie

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:50
Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 10:06

Garfie Jj, ona mi něco dá, až se jí to rozroste, ale nějak to není ono už, takhle už přefiltrované přes ní... Ty hrnky mi nedá! Mám chut, ale jít na ten uřad a odnést si kytku a obraz:-D Já normálně snad budu kandidovat do zastupitelstva, jen abych to pronesla domu!

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 10:08

Zuzuli ten stůl je krásnej a v moderním prostředí bude parádní! asi bych k němu pořídila nějaké odlehčené nedřevěné židle, třeba bílý Vitra DSX nebo z ohýbaných kovových trubek např. Breuer

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 10:24

KarjaI když opožděně, ale napíši ti moje zkušenosti s velikostí stolu. Koupili jsme si rozkládací stůl od Calligaris. Po rozložení má 180 cm do délky, taky potřebujeme 6 míst + dvě do čela stolu. A musím ti říct, že těch 180 cenťáků není žádná pohodlná šířka pro tři židle. Obvzlášť pro manžela a syna, kteří jsou přece jen rozložitější než dcera, snacha a vnoučata. Ti si zásadně sedají do čela stolu. Stoly od téhle zn. bych ti doporučila, jen ty ceny jsou už trochu výš než by sis představovala.

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 10:50

Poéma Děkuji, já jsem o tom včera přemýšlela a vezmu určitě těch 180 cm. 6 nás tam bude sedávat málokdy a spíš jako děti, tak se vejdou. Radši vezmu prostě model, co se mi líbí méně (a je dražší no) než ten menší, pěknej a levnější. Všechny ty ukoly a tak budeme matlat na kuchynském stole a prostě každej centák se hodí. Segra má dva metry a každej si tam v tu chvíli dělá, co zrovna potřebuje, ten píše ukol, ten do toho maluje a vedle se i někdo dokonce nají;-)

Offline Judith11
Avatar
78 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 11:56

Karja , jestli můžu....pro 6 židlí je tak akorát 2 metry délka, metr šířka. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 11:58

Zuzuli Stůl je moc peknej a takhle z fotky vypadá i moc dobrým stavu. 

Online Kan
Avatar
6977 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 13:06

Já teda lobuju za kulatej stůl, máme masiv, průměr 140 cm, 6 židlí úplně v pohodě a na servírování, jídlo, deskovky, povídání si, je pro nás nej.

Offline stes
Avatar
7343 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 13:36

Kan vidíš, ja kulatej nikdy nikde, mám možná fobii, když se nad tím zamyslím, v restauraci odcházím, když je třeba jako jedinej volnej. Vůbec nevím, proč a jak se mi tohle děje v hlavě. Asi jak se tam blbě dají položit lokty a takovej ten utíkající prostor..

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 13:45

Kan kulatý je fajn, ale musíš mít vhodný prostor. A pro osm lidí už je to celkem velký kruh