design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Makara
Avatar
2227 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 19:27

continuity jsem odchovanec 120 Cm stolu pro 6 lidi, takže teď mi ta 180 přijde pro 6 uuuplne akorát .

8 se  vejde, ale už je to jak v italské restauraci

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 19:27

Karja tak som sla zmerat stolik . Mame dokonca len 120, typovo ako obrazok od Friga(nohy dosikma a doska precuhuje). Na dlzku sa zmestia dve stolicky. Najeme sa za stolikom aj siesti (dvaja v cele) ale uz je dost malo miesta na hrnce/servirovacie misy. 

Online continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 19:35

Makara ono je důležité, jak často se tak jí. Jistě bych u nás nechtěla stolovat v šesti lidech denně. Ale pokud je to o tom,že tam jednou za měsíc pohostim návštěvu, tak mi ten menší prostor nepřijde zas takové neštěstí. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46060 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 19:47

continuity zas na druhou stranu kdyz tam Karja ma dost prostoru, barak jak hrom, tak proc se krcit u pidi stolu, i v tom prostoru to bude vypadat lip. Karja a velkej stul jako centrum rodinnyho zivota ma mit patinu

Offline Tabea
Avatar
4675 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:04
Reakce na Karja:

EDITH4B A hele, myslíš že k 1,60 by se veslo pohodlné šest židli? Mně to přijde, že na těch 6 je to až od 180, pokud nechceš dávat do čela 

​tyjo, tak jsem si došla pro metr.
Máme stůl 1,9m x 1m a je to tak akorát pro tři vedle sebe, aby nebyli jak sardinky. 1,8m by určitě taky šlo, my máme dost masivní nohy, ale míň fakt ne. 
Ale vlastně máme ty nohy celkem šikovný.

A určitě vem tu šířku 1m. Naši vzali užší, i když by se jim vešel, a dost toho litujou. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:08

DruI my děláme v práci gastro provozy a počítáme 60 na jednoho, 50 bych brala na výjimečné případy, když se jednou za tři měsíce sejde rodina. Karja U našich se u stolu 1,8 najíme v 8 úplně v pohodě, limitují nás ale ty nohy, když se jejich stůl rozloží, krajní mají nohy mezi nohama.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:09
Reakce na Janulik03:

​No co co! Ty určitě taky pamatuješ, co to bylo za provozovny - měli tam kulový, zato však úplně stejnou váhu!

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:18

continuity zas na druhou stranu kdyz tam Karja ma dost prostoru, barak jak hrom, tak proc se krcit u pidi stolu, i v tom prostoru to bude vypadat lip. Karja a velkej stul jako centrum rodinnyho zivota ma mit patinu

​Přesně tak. Proč dávat do čtyřicetimetrový ratejny stůl pro dva

Aspoň se tam vejdou různý misky na oříšky a jiný mlsy, nějaká ta váza, svícen... a nemusí se to furt sklízet, pokud se nějakej chudák chce najíst

Online viktorka_od splavu
Avatar
46060 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:22

barbucha noo tak spis pastelky, papiry,plysaci, sada gola klicu a tak

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:24

EvaevaTak já počítám na rodinný provoz a to, že to není každodenní situace. Ale jinak bych si teda být Karja, dala ten největší stůl, co se vleze, stolu není nikdy dost ;o)

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:34

viktorka_od splavu 

Nevim co jsou to gola klíče, ale zbytek bych předpokládala spíš v dětským pokoji... 

Já mám v paneláku malej stůl a je to vopruz - když přijdou mladý s harantama, musím dát pryč vázu i svíčky, jinak se nehnem, a ještě si držet lokty u těla (neocenitelnej trénink při výchově ke slušnému stolování)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:41

DruI jojo, souhlasím. Já teda pochopila, že těch šest židlí tam bude stabilně, tak od toho bych to odvíjela. Předpokládám, že ani karja nemá místo obýváku stodolu, takže nějaké prostorové limity budou

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 21:03

barbuchaSvícen:D Děti tam budou psát úkoly a na druhý straně se bude večeřet:D. Takže Viktorka má pravdu, dokonce mám u kuchyňské linky takovou skříňku s pristupem zezadu, jakoby od stolu, která je na výtvarný pořeby. Když to viděli truhláři třikrát se pokřižovali, že jim do kuchyňské linky budu rvát vodovky, aby vedle toho malovaly:D

Evaeva Ono tam právě zase tolik místa není, metry tam zbývají, že tam děti hraji fotbal, ale dispozicne ab, se to tam vlezlo jak já nechci, to není neomezené

Offline Peetra1
Avatar
231 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 21:13

Karja máme od Mirka stůl 160*90 , 6 židlí (2 jsou v čele) - to je na pohodu, ale 3 vedle sebe by mi přišly dost natěsnané. Stůl máme 3 roky a spokojená jsem moc.

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 21:23

Peetra1 jojo, taky si to takhle myslím....Já bych ráda ideálně 1,80, ale to jsem si tam zrovna nevybrala. No naměřim a projedu i další zdejší doporučení;-) Díky!

Offline Tabea
Avatar
4675 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 21:27
Reakce na DruI:

EvaevaTak já počítám na rodinný provoz a to, že to není každodenní situace. Ale jinak bych si teda být Karja, dala ten největší stůl, co se vleze, stolu není nikdy dost ;o)

​to je přesně ono. "Stolu není nikdy dost"

Offline notna
Avatar
6524 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 22:06

Myrtila continuity Tak to je super za takovou cenu

Online Zuzuli
Avatar
2151 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 22:07

My mame doma stul po mych prarodicich, co dostali ke svatbe nekdy na zacatku sedesatych let. Rozkladaci s dubovou dyhou. A muj muz ho nesnasi, chtel ho ted pri stehovani vymenit za jiny. Tak jsem mu poradne rozsvitila a ukazala mu, jak je omatlany vodovkama, pastelkama a trpytkama, protoze na nem odpoledne dcera malovala. I pres podlozku to stul stejne schytal. Tak pry novy stul jeste nejaky ten rok pocka a ten nas si jeste nechame

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 22:14

Zuzuli já myslela, že si mu ukázala ceník

Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 22:36

Zuzuli a já tipovala, že si to zahrála na city. Já mám po dědovi stoleček od šicího stroje a stoličku na které sedával, chci to dát do kupy a dát si to sem. Třeba o té stoličce jsem přemýšlela do ložnice, na druhou stranu, uplně mám pocit, jakoby na ní seděl, takže spíš obývák.D Jenže to jsou takové věci, k tomu se člověk dostane možná tak na duchod, to zrenovovat....Ale taky jsou to jediné věci, co mám po nich, jinak mi nic nezbylo, jejich dum se boural a prostě co se nepřebralo tehdy, už ted není, takže já nic nemám, segra má samé pěkné věci, ale sama jsem hloupá, nevybrala jsem si to prostě já.....Ale já jsem uplně naštvaná, segra si přestěhovala i babičky zahrádku,zahrada se také rušila, a ona si většinu věcí předtím odkopala a ted to tam má a je to hrozně hezká vzpomínka, když jí to tam vykvete... Vůbec nevím, proč mě to štve, ale pokaždé mě to naštve, když si u ní dělám kafe, má tam dědovy hrnečky a ještě na obecním uřadě, táta jim věnoval květiny a obraz, ani ho nemají pověšenej za těch x let, to mám taky chut si odnést zpátky:-D.