design a architektura

09. října 2016 22:17
Online Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 11:25

Jestli mne kvůli vám napadne šťouchat troubě do skla a něco se stane, tak si mne nepřejte!

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 11:41

Gatita my mame nejakou zapadku pri hornim okraji a kdyz se to blbe slozi dohromady, tak nejde zavirat trouba. Minule jsem se u toho dost vyvztekala... pred tema asi trema rokama

Online Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 11:47

dynda já bych musela dvířka rozšroubovat, takže na to ... co? Správně. 

Offline andulka01
Avatar
10690 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 11:58

Před týdnem si máma stěžovala že při mytí ji do toho dvojitého skla padá binec a voda a strašně jí to stve. Tak uvidíme

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 12:02

Tak jsem to taky rozdělala, slo to jen odjistit a skla tam máme dokonce tři, plus to krycí na dvířkách. Ale asi to dobre izoluje, stačí umýt to vnitřní :) 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. dubna 2021 12:09

Pinot Noir u mě by to podle návodu mělo jít snadno. Ale dělat to nebudu, jednak je mám čistá a navíc se bojím, že potom už by to tolik netěsnilo. A nebo bych to při mé šikovnosti rozbila:)

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 12:27

Tak jsem se sla jak ovce podivat na troubu... no umyla jsem to, co uz. Tentokrat bez problemu. Taky mame 3 skla, ale to prostredni bylo cisty, jen lehce zaprášený, tak rozdil ani neni moc videt. Zevnitr i z venku to meju normalne.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 21:37
Reakce na Kokoska:

Gatita my mame nejakou zapadku pri hornim okraji a kdyz se to blbe slozi dohromady, tak nejde zavirat trouba. Minule jsem se u toho dost vyvztekala... pred tema asi trema rokama

takže sice vím, že to vyčistit jde, ale už to nehodlám nikdy opakovat!

Offline letfenixa
Avatar
7965 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 23:11

Mám rok starý sporák kvôli rozbitemu sklu na dvierkach starého (rozbil ich majster instalujuci novú pracovnú dosku ), mala som ich v oprave v sklarstve, kde to nové sklo pri montovani do dvierok prasklo majstrovi sklarovi .

Jedna plotienka už nefungovala vôbec, tak nakoniec som kúpila nový sporák. A nič na ňom demontovať a montovať nejdem.

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 07:59

viktorka_od splavu ja mam zas na 3 roky klid

Online Karja
Avatar
35829 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 10:49

Já vůbec nechápu, proč by se to mělo čistit, čemu/komu se tím prospěje?

Offline brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 10:54
Online continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 11:47

Karja tak zavisi jak pečeš, já tam měla ty slupky od kaštanů a to fakt nebylo hezké. 

Offline Garfie
Avatar
23930 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 12:15

JankaM Ty jo, tak plotýnka by mi možná v případě krize stačila i jedna...ale bez trouby bych běžný provoz asi nezvládla. V Japonsku nebývají a vždycky tam hrozně trpím, teď si ji chci i koupit, i když na ni v kuchyni není místo. :-/

continuity Hele a jak se tam dostanou slupky od kaštanů?  Já mám taky dvojté sklo, vydělat jde snadno (trouba z Ikea), ale shora se tam nedostne nic a ze spodu vlastně taky ne, když je zavřená trouba, tak tam není žádná mezera....Dokonce i když se mi jednou podařilo 3x během jediného pečení vylít pekáč s výpekem z kachny  sklo zůstalo v podstatě čisté. 

Online Karja
Avatar
35829 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 12:55

continuity No kaštany jsem ještě nepekla. Já se radši nejdu dívat, jestli tam něco mám. Já mám možná tu troubu tak zadělanou, že ani nevím, jestli mám něco vevnitr;-)

Online continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 13:09

Garfie no tak, že ty kaštany nařízneš jenom ledabyle. Pak to v troubě střílí.... Já si myslím, že tam je průduch odspodu, ve dvířkách a přes něj nalétali. Horkovzduch dela v tom prostoru celkem vítr. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 13:10

Karja No my máme ve dvířkách mezi těma sklama nahoře otvory, takže se tam dostal kydanec čehosi a docela dlouho tam byl, to bylo docela hnusný, nedávno jsem přesvědčila přítele, aby to skrz ty otvory vyšťáral a umyl špejlí omotanou kusem hadru, no... kdybychom bývali věděli, že to jde i rozložit, tak by to asi bylo o dost pohodlnější! :D

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 17:51

Tak dik, už som aj ja zistila, že aj nasa rúra ma dvojité sklo a to jedno ide dat preč celkom ľahko. Noo zišlo by sa umyť, ale dlabem na to, aké je špinavé, zvonku nevidno

Offline Kan
Avatar
6977 příspěvků moje polička 11. dubna 2021 18:18
Reakce na Karja:

Já vůbec nechápu, proč by se to mělo čistit, čemu/komu se tím prospěje?

​Tak víš co, vstaneš v deset dopoledne, uvaříš si kafe a sedneš ke stolu, najednou dopolední slunce hodí paprsek na troubu a ty na tom skle uvidíš všechny ty pečený a grilovaný jídla bez poklopu. 

Mám Elektrolux v retro provedení a oddělávám docela snadno, stačí jen otevřít a odjistit. Informci mi předal technik při předávání kuchyně, mezi skla se toho nacáká docea dost. Plynová trouba bez prosklení byla v tomto skoro bezúdržbová.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. dubna 2021 19:04

Tak jsem se šla schválně podívat a mezi skly nic nemám ani po pěti letech používání. Navíc mám na skle zvenku bílé čáry, nevidím přes ně, ani tu mastnotu, co je z vnitřní strany.