design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 20:12

0zero7 starfishing 

na západní polokouli mají postele (aspoň v hotelech) fakt jiné rozměry - poprvé jsem podle velikosti postelí myslela, ze nám dali pokoj pro 4  dvě queen size 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 20:16

Tak tady chodím po budoucí kuchyni...a jak tak má člověk spoustu času a napadají ho blbiny...přemýšlím, jestli fakt nechat vaření v ostrově. Plán je ostrov užší stranou k lince (teda pomyslný T) a hned na té straně vaření, víceméně naproti dřezu. A teď si říkám, jestli nenechat ostrov prázdnej a nedat sporák ke zdi. Co myslíte? Já většinu dospělýho života vařím na ostrově,  zdá se mi to fajn, ale vlastně ani nemám moc jinou zkušenost. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 20:28

Tulipe tady ma doma vetsina lidi queen a nebo king size, to je asi podobny jak v Cesku? Ja uz nevim, popravde. Hotelovy jsou celkove prijemny, pokud maji dobry matrace. Jedou jsem mela desnou ve Four Seasons, ale vymenili mi ji po prvni noci. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 20:29
Online Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 20:54

Tak si zapište do statistiky, že velikost postele je mi fuk, ale francouzská peřina je u nás nutnost. Já spím strašně tvrdě, že kolikrát ani nevím kolikátého je, co je za den, kde jsem a tak bych aspoň ráda po hmatu zjistila s kým jsem. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 21:27

Garfie já si teda vaření na ostrůvku užívám, ale mám na obě strany dost prostoru. Pokud bych neměla vedle místo na prkýnko, tak nevím nevím. A nevím, co znamená užší strana ostrůvku. Je místo kolem?

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 21:32

MaeGandal Myslím, že je to obdélník a vaření bude na té kratší straně, vlastně ji zabere celou, prostor kolem nula, až "za". A máš pravdu teda, že s tím krájením je to nedomyšlené, teď to místo kolem mám...

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 23:35

Garfie Co vlastně plánuješ dělat na tom T-ostruvku? Nebo k čemu to vlastně bude? 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 09:25

Karja No já ho tam jednak mám teď, takže jsem na něj vcelku zvyklá :-), jen teď je tam i to vaření, integrované, ale budu mít typově jiný ostrov. A asi ho tam i potřebuju kvůli pracovní ploše, ta kuchyň je totiž velká, ale u zdi pracovní plochy moc nebude a do nějakého U nebo L se to udělat nedá, je to rovná zeď, z jednoho boku jsou pak dveře, z druhého okno. A bohužel nemůže být postavený podél linky, protože se tak nevejde, takže musí být přistavený tou užší stranou. Je teda volně obchůzný, ne že celá ta linka bude téčko, to jsem se možná špatně vyjádřila. Takhle nějak by měl vypadat, pokud v něm bude vaření (detaily nepodstatný, je to jen tak pro hrubou představu). 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 09:48

Garfie No tak to je potom jasný, takhle to být musí;-)

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 09:56

Karja  Já už k tomu při ranním kafi taky dospěla, pokud bych frkla vaření do linky, tak se odsoudím k tomu, že všechno budu dělat tam na 50cm a z ostrova bude lepší stůl....

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 10:03

Garfie No já jsem si předtím právě myslela, jestli to nezamyslis jako stůl. No obě varianty jsou takové těžko předvídatelné, jak to bude ve výsledku nejlepší 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 10:58

Karja Jídelní stůl je ještě dál, ona je to celkově dost velká místnost, v podstatě celé přízemí, jen na tu kuchyň je tam takový relativně malý výklenek, přesunout jinam ji nejde, je tam voda a odpady, ten ostrov je tam ideální řešení, bude tam určitě. Spíš jestli to vaření nechat na něm, nebo přesunout jinam. :-) 

Online DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 11:32

Garfie Mně připadá vaření na ostrůvku fajn v tom, že má při tom člověk většinou přehled o tom, co se děje ve zbytku místnosti.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 11:54

DruI  Přesně to bych řekla já a taky je to důvod, proč ho tam teď mám...jen jsem vlastně nikdy pořádně nevařila jinak, tak si říkám, jestli je to fakt taková výhoda, že tak moc přímo u toho sporáku nestojím. :-) Ale ráno jsem si to místo zase procházela a asi to tak nechám, druhá varianta totiž je, že by to vaření bylo v rohu, v podstatě i mimo dohled jídelního stolu a to už mi zas přijde moc. 

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2021 12:13

Garfie A kam se budou odkládat hrnce a věci co budou připravené na přidání do hrnce? Natahovat se za plotnu během provozu mi přijde nepraktické a otáčet se se vším za sebe taky. Mě by odkládací plocha po stranách chyběla. Ovšem každý máme jiné preference a způsob práce. Nešlo by to posunout na jednu ze stran, místo do čela? 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 12:32

Jimik To právě nejde (ale mám to tak teď), ten ostrov bude udělaný ze starého stolu, je to krásný kus tlusté dřevěné desky, úplná škoda do toho řezat. Pod to muž posvařuje nějaký rám s odkládací plochou, to ještě nemám úplně domyšlené. Mně se líbí ta myšlenka čtyř plotýnek vedle sebe, kdysi jsem to viděla v Itálii (tam to byl teda samostatný stůl na vaření) a moc se mi to líbilo. Stát se dá pochopitelně z toho boku, takže na odkládání tam prostor je, stejně tak na ty věci na přidání do hrnce. Já teda čtyři plotýnky najednou ještě nikdy nevyužila, i teď mám jen dvě a jednu plynovou, kterou moc nepoužívám. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 12:39

Garfie já mám plotýnek pět a někdy je mi i to málo

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 12:41

viktorka_od splavu že? Taky bych užila i pátou.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 12:47

viktorka_od splavu Pinot Noir Přesně si vždycky u sporáku vzpomenu na to pravidlo vařit s dětmi jen na zadních plotynkach. Já když už stojim v kuchyni, tak produkují x jídel najednou;-).

Garfie Jo, myslím ze z tohodle ohledu je to lepší fakt na tom ostrůvku. No a když bude kousek od linky, tak se prostě budeš otáčet no! Mne třeba na segriny kuchyni vadí, že se furt někam chodi. Mne by vyhovovalo jen stát a natahovat se rukama a rotovat dokola:-D.