design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. června 2019 19:50

brrr Když si odmyslím "vintage", tak se mi ten byt dost líbí. Hlavně barevně mi dělá dobře.

Nelíbí se mi ale látkové čelo postele, mám z něj subjektivní pocit prachu, nevím proč.

Nelíbí se mi sedačka, je strašně nepraktická. Buď sedíte na kraji a nemůžete se opřít, nebo, abyste se opřeli, musíte pololežet, nebo sedět vzadu až nadoraz - a opěradlo končí pod lopatkami a nohy vidí ve vzduchu. Jako vizuálně dobrý a sedět se na tom nedá.

A chvilku mi trvalo, než jsem zjistila, že ten stůl na terase je jen odraz ve skle

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. června 2019 19:59

Dadoo já tady zase budu za debila, ale přiznám se, že mně většina těchto bytů přijde jako katalog.

na první pohled to působí pěkně, ale čím víc se člověk dívá, tím méně by v tom chtěl bydlet.

mluvím čistě za sebe, nemohla bych mít byt, kam nejde třeba pověsit náhodný obraz, který se mi někde zalíbí, nebo někam postavit mísa, kterou najdu na blešáku. v těch bytech není nic osobního (na to bývá častý argument, že si to zabydlí, ale ono tam nic nejde přidat, do tohoto konkrétního už prostě osobní obraz nepověsíš).

a ne, nejsem fanda svatebních fotek nebo fotek dětí pověšených v ložnici, tak si osobno nepředstavuju. ale mám třeba obrazy po babičce, nebo na vánoce vždycky na nějaké místo věším plechového anděla, kterého jsem dostala, a přijde mi, že v tomto typu bytů to spíš nejde. 

a ještě jsem už párkrát přemýšlela nad jednou věcí: když dělá byt architekt, jak konzultuje třeba výběr nábytku? přemýšlím nad tím od té doby, co jsem začala shánět náhradu současného ušáku. poseděla jsem si v tolika křeslech...a žádné mu nesahá ani po kotníky. neumím si představit, že by mi vybral křeslo architekt, protože pěkně vypadá a hodí se do konceptu. já si v něm musím nejdřív posedět

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 12. června 2019 20:10

Jiná Realita i takovej byt se časem "zabydlí" - kamarádka má hodně strohý byt, architekt jí naplánoval úplně všechno, i jí kecal do výběru květináčů a povlečení, no a po 15-20 letech je ten základ samozřejmě furt znát (super!), ale i ty stopy života obyvatel (2 dospělí + 2 děti) tam jsou... a vypadá to dobře bych řekla

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 12. června 2019 20:35

Jiná Realita To "vintage" je zmiňováno v popiskách, takže nemyslím, že by ho tam dali omylem.

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 14. června 2019 22:33

V Kunraticích by chtěl bydlet každý...

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 14. června 2019 22:38

Sweet Potato ufff!

a to za tím jsou hospodářská stavení, nebo další usedlosti?

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 14. června 2019 22:43

RoSa Těžko říct. Domky pro hosty? Pro personál? Sauna? Mučírna?

Online slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 15. června 2019 11:17
Reakce na Sweet Potato:

Mučírna?

 to mozaikoidné prevedenie! to má akože evokovať "staré", alebo "prienik nového do klasickej architektúry" ?

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 16. června 2019 19:43

Jiná Realita Ad křeslo a architekt - v ideálním případě se na něčem dřív nebo pozdějc sejdete, což není taková science fiction, protože jste si ho nejspíš vybrala podle toho, co a jak dělá a nějakej průnik tam je už od začátku a postupně se slaďujete, případně vám pro vaše křeslo, se kterým úplně nesouzní, vymyslí nějaký místo míň na očích a na to, který bude vidět na případných referenčních fotkách, navrhne něco jinýho, co se vám bude líbit oběma, nebo si tam prostě dáte, co se vám bude lívit, a když se na to nedokáže naladit, tak pak u fotky v Bydlení, Domově a podobných plátcích bude připsáno něco v duchu *volba nábytku se řídila přáním investora :-D.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:52

Sweet Potato 

To je hotovej Windsor!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 17. června 2019 11:02
Reakce na slniecko:

 to mozaikoidné prevedenie! to má akože evokovať "staré", alebo "prienik nového do klasickej architektúry" ?

​já v tom teda jasně vidim arménský podnikatelský baroko, i ten strakatej obklad z tufu by tomu odpovídal (tam tim obkládaj i "paneláky") - fakt bych se vsadila, že je to někdo s touhou po domově, jen dopravit ten šutrák 3000 km daleko mi přijde celkem hustý :-D

Online slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 17. června 2019 11:51
Reakce na Potrefenáhusa:

​ fakt bych se vsadila, že je to někdo s touhou po domově, jen dopravit ten šutrák 3000 km daleko mi přijde celkem hustý :-D

Online slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 17. června 2019 11:53

Potrefenáhusa teraz ma napadá...nebola tu nejaká interiérová tapeta s podobným chrámom? Myslíš, že ju majú v obývačke?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 17. června 2019 11:54

slniecko tušení hraničící s jistotou :-))

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 17. června 2019 12:36

Potrefenáhusa

Jestli se teda spokojej s tapetou?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 17. června 2019 12:39

Sweet Potato jakože by si i kus něčeho přivezli?

(Ani to bych nevyloučila :-))

Online Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 17. června 2019 12:45

Sweet Potato a mohlo by bejt i hůř (někde u Jerevanu)

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 17. června 2019 12:51

Potrefenáhusa Tak “můj” je to teorve ve stádiu zrodu. Já jim věřim, cítím velkej potenciál 

Offline andulka01
Avatar
10692 příspěvků moje polička 17. června 2019 13:41

Sweet Potato Myslíš, že to dotyčný architekt bude mít hrdě vystaveno v portfoliu? Strašněj mazec...

Online slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 17. června 2019 15:44