Čo vás dnes rozosmialo?

11. srpna 2014 15:54
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. října 2020 09:09

Sweet Potato mně to přijde v 21. století strašně smutné

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 26. října 2020 09:32

Krehutka Strašně smutné? To mi přijde trochu přehnané. 

Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 26. října 2020 09:36
Offline andulka01
Avatar
10773 příspěvků moje polička 26. října 2020 09:36

rasaNori V sobotu jsem byla v exdomě pro další várku knih a likvidaci. A já likvidovala až se ze mě kouřilo! Krabice se starými diáři, poznámkový bloky, dokonce i skicáky. Nechci to znovu stěhovat, ani schraňovat.
A konečně jsem sebrala odvadu a sebevědomí si vzít své věci, třeba dražší kusy nádobí, které jsem dostala darem, nábytek z pracovny co jsem si zařídila a tak. Jsem teda dost zvědavá na reakci, ale co už

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. října 2020 09:42
Reakce na Sweet Potato:

https://twitter.com/sebastienne/status/1320466404336930823?s=21
O distanční výuce.

moje ​dítě se tomu nesměje:-(

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. října 2020 09:42

Krehutka máš pravdu

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. října 2020 10:02

Sweet Potato mně ani ne. Bohužel to ukazuje, že nejsme připraveni systémově, personálně ani vybavením, a to nejen na současnou krizi, ale vůbec (a to se nebudu bavit o obsahové náplni výuky).

Edit: Ale chápu, proč to je v rozesmivacim vláknu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 26. října 2020 10:27

Krehutka Jo, to máš pravdu, systém je problém. To, že běžný učitel neumí se Zooms, Teams atd mi nepřijde překvapivé. Ale ta "reportáž" mi přišla vtipná a výstižná.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. října 2020 10:42

Sweet Potato výstižné je to každopádně (a vtipné taky, škoda, že to je fakt realita) 

Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 26. října 2020 10:59

Sweet Potato no presne dodneška to po nich nikdo nechtěl, mě to vůbec nepřekvapuje ani jim to nezazlívam. Zatím mám pocit, že se tu fakt chce ve všem z nuly na 100. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. října 2020 11:11
Reakce na continuity:

Sweet Potato no presne dodneška to po nich nikdo nechtěl, mě to vůbec nepřekvapuje ani jim to nezazlívam. Zatím mám pocit, že se tu fakt chce ve všem z nuly na 100. 

​Tak k zavření škol došlo poprvé před 7 měsíci, to se zas netvařme, že to bylo předevčírem. Že nejsou finanční prostředky na nakup vybavení bych ještě pochopila, ale že někdo za tu dobu nebyl schopen zkontrolovat, jestli má stolní počítač kameru nebo vyemitovat podrobný návod na užívání (klidně i fotonavod stylu kliknu sem, zaskrtnu tuto moznost, zmacknu enter, kdyz chxi mluvit zmacknu tuto ikonku a napocitam v duchu do 5). Zase nikdo nechce po ucitelkach, aby si to samy naprogramovaly. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. října 2020 11:29
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. října 2020 11:30

continuity za tech 7 mesicu by to bylo fajn treba z nuly na 50 %

Online continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 26. října 2020 12:44

viktorka_od splavu tak u nás to těch 50% je. Ale pravda škola, kde se předtím používali teamsy, je na tom výrazně lip.

A nejde o to, že víš kam kliknout, to jsou takové vtipy uspusobene, aby to pochopil opravdu kazdy. Ty videokonference vyžadují úplně jiný přístup, aby půlka času nepadla na zjišťování toho, kdo tam je. Kolikrát se omylem zamutuji i lidi u nas na poradě a to jsme IT firmaa bývá nás tam maximálně deset. Jak si změnit pozadí jsem od jara vysvětlovala asi deseti klientům. 

Krehutka a jak chces učit bez funkcniho vybavení? Dost učitelů má staré krapy, casto bez kamer, učí doma že sveho připojeni. Děti mají casto mobily, to taky není žádná hitparáda. A ty praktické návody jak organizovat tu výuku, aby to šlapalo, jim nedává vůbec nikdo. V běžné firmě trvá adopce videokonferenci kolem roku a to mají zaměstnanci veškerou podporu. 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 26. října 2020 12:54

Potrefenáhusa denik z gymplu jsem pred lety otevrela a pak jsem ho znicila. Bylo tam popsano plno hezkych okamziku, takovych tech fajn dni, ktere si chce clovek zapamatovat, ale taky drasavy okamzik, kdy se mnou tesne po maturite vybehnul kluk, meli jsme dost komplikovany vztah, nemohl se rozhodnout no... ale způsob, jak to ukoncil me na par let rozhodil. Jak jsem to cetla, tak se mi to vsechno vratilo a jeste mi pri cteni doslo, ze to tehdy bylo trochu jinak. 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 26. října 2020 13:06

Krehutka Ja jsem naopak prekvapena, jak dobre u nas online vyuka jede. Na jare meli 1 hodinu denne, ted maji 3 hodiny denne a co jsem zaslechla, tak to docela odsejpa. Dcera ma 3 ucitelky a zadna s Teamsy nebojuje, maji pripravene prezentace. Ucitelky mely nejake velke skoleni na konci srpna, nevim jestli to tak bylo vsude, ale myslim, ze uz byl docela prostor se na to pripravit. 

Co povazuju za hruzu jsou Bakalari. Tam nam posilaji ukoly, nez to najdu, jestli je to v komentech nebo ukolech... bud to zprav hlasi moc, vcetne tech prectenych nebo naopak nehlasi nic a pritom nove zpravy tam jsou. Nejakou aktualizaci to proslo, ale nic moc teda. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 26. října 2020 13:12

continuity za tech 7 mesicu by to bylo fajn treba z nuly na 50 %

​Já si troufám tipovat, že v globálu to bude i o víc. Ale chápu, že pokud máte Černého Petra, je vám globál na houby.

Co se vybavení týče - leckde nafasovali, jenže prázdné železo a na tom se to zaseklo.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. října 2020 13:15

continuity píšu, že nedostatek prostředků na nákup vybavení dokážu ještě pochopit (s vyhradami, ale ok). 

Že se nekdo omylem zamutuje nebo vypne behem konference se da pochopit stejně jako se dá pochopit, že si někdo splete čas nebo místo setkání v reálu, chyby se stávají. Ale není to systémové selhání. 

Distanční vyuka se dle mého dá zvládnout, ale musí se chtít a upravit tomu jak způsob vedení výuky, tak obsah. Jestli si učitelé teprve teď zjišťují, jak na to, nechápu, co dělali na jaře a jak se připravovali na podzim. Asi jako vláda, no... 

Ale taky teda věřím, že to tak není všude. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. října 2020 13:57

Krehutka jojo, presne toto

Jestli si učitelé teprve teď zjišťují, jak na to, nechápu, co dělali na jaře a jak se připravovali na podzim. 

Sweet Potato no jedna skola ktera byla na jare uplne mimo ted celkem funguje, takze asi to resili. a kdyz uz bylo jasne ze se zavrou tak meli i nejaky nacvik se studenty. krom par vyjimek jim to jede pres meets.

druha na jare jela pres skolni infosystem co je dobre funkcni v zadavani a odevzdavani ukolu, tudiz myslim neresili nic a online snad neocekavali nebo co.. takze jsou na tom porad stejne, plus asi pulka ucitelu zvlada ty teamsy

to jsou ale prumky/lycea, zakladky co mam v okoli fakt hrozny, dikybohu to nemam doma jinak bych silela

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 26. října 2020 14:06
Reakce na continuity:

aby půlka času nepadla na zjišťování toho, kdo tam je.

​A to nemusí být jen případ, kdy se s technikou někdo nově učí - na jaře jsme videoporady vedení zvládali skoro bez problémů. A najednou minulý týden jsem si (při stejné sestavě osob) připadala jak na spiritistické seanci ("pane doktore, jste tu?", "pane doktore, odpovězte, pokud nás slyšíte"). Stejné osoby, stejné technické vybavení, vcelku praxe v používání...a porada se protáhla min. o třetinu.