Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 11. února 2020 19:47

Kokoska ja mam zase v automatu zatim jeste furt chut radit

Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 11. února 2020 19:52

Zarinya jo, po tydnu s manualem mi taky ruka cukala. A pri uplne prvni testovaci jizde s automatem jsem klasicky pouzila spojka-brzda... akorat ze to byly uplne jiny pedaly

Offline Aranel
Avatar
4527 příspěvků moje polička 12. února 2020 08:15

Setare crazydaisy Isca Jo, já si myslím, že u nás ty automaty nejsou ještě až tak rozšířený, lepší umět řadit.

Včera jsem jela ještě v tý autoškole - jsou to kondiční jízdy - a oznámila, že už to je poslední, načež jsem nedala přednost při odbočování vlevo jako jasně, kdyby všichni jezdili na 100 % a dodržovali předpisy a nikdy nic nepřehlídli, tak by se nikdy nebouralo. Ale tohle mě na sebe samou naštvalo. (Nic se nestalo, instruktorka to zadupla, ale měla jsem na sebe vztek.)

Jo a ještě jsem nevěděla, že když odbočuju vpravo přes cyklopruh, má cyklista - jedoucí rovně - přednost!

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 12. února 2020 09:24

Aranel Ale aspon ses to ted naucila! Podobne je to s tramvaji jedouci soubezne vlevo, to taky hodne lidi nevi. 

Ale minulej tejden me nastval ten buran, co jel za mnou...jsem presne musela dat prednost cyklistovi v cyklopruhu, celou dobu jsem samozrejme blikala a ten za mnou mi tam normalne najel a nepustil me tam, takze jsem musela prejet krizovatku a dat si klickovanou asi deseti jednosmerkama

Tak at ti to dobre jezdi!

Offline Aranel
Avatar
4527 příspěvků moje polička 12. února 2020 10:50

SetareS tou tramvají tomu nerozumím. Šlo by to víc dopodrobna?

Ono ale tramvaj jak váží 30 tun, tak jí člověk rád dá přednost jen tak nějak při porovnání sil

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 12. února 2020 11:00

Aranel Ze má přednost, když přes tebe zahyba doprava? Většinou na to upozorňuje i značka 

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 12. února 2020 14:28

Aranel jedes rovne, vlevo vedle tebe tramvaj, ktera odbocuje pres tvuj pruh do prava. Ty ji musis pustit, tuny netuny:D

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 12. února 2020 14:51

Aranel JJ, jak se pise nade mnou. Tam, kde celkem casto jezdim prave zahyba doprava z hlavni na vedlejsi, znacka tam neni a tam je dobre videt, ze ne vsichni to znaji, tramvaj tam cinka jako o zivot dost casto

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 12. února 2020 15:01

Setare V tom místě, který znám já, cinka jak o život, i když tam značka je

Offline Catherinne
Avatar
9869 příspěvků moje polička 12. února 2020 15:38

rasaNori Setare Potrefenáhusa 

No nechtějte vidět fotky těch aut, co cinkání  a značky nevnímali....

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 12. února 2020 15:41

Catherinne Tak já bydlela v Praze v místě, kde byla kolize auta s tramvaji minimalne 1x za měsíc. Odbočování doleva přes tramvajovy koleje, který byly v travnatým pasu, takže ta tramvaj skoro není slyšet, parkrat mě překvapila i jako chodce na přechodu 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 12. února 2020 15:43

Catherinne No to verim, jako tramvaj vyhraje, ale pocitam, ze tramvajak s tim ma dost opruz to resit, navic veze lidi a celkove asi nikdo nechce mit dopravni nehodu naschval, tak zvoni preventivne. 

Tam kudy jezdim vlastne asi taky zvoni vzdycky, ale nekdy fakt vehementne, asi kdyz vidi, ze auto vedle nejevi znamky zpomaleni. 

Ja uz jsem to asi jednou nekde psala, ale ja jsem musela v ramci pokuty za rychlost na takovej jako osvezovaci kurz pro ridice a tam jsem teda zirala, co lidi vsechno nevi...od ty doby se bojim na silnici dost!

Offline Karja
Avatar
35947 příspěvků moje polička 12. února 2020 16:22

Setare Jezis s tou tramvaji to nevim, navic ja bych nepochopila ani to cinkani asi...no takze po Praze ne....

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. února 2020 19:31

Setare Fakt to veľa ľudí nevie? Podľa mňa jedna zo základnejších vecí.

Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 12. února 2020 19:39

paktofonika taky se divim, meli jsme to v autoskole pri vyuce a asi i v testech, i kdyz nejblizsi tramvaje se vyskytovaly asi 60 km od naseho mesta.

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 12. února 2020 19:48

paktofonika To mne taky celkem děsí. Stejně jako se tu psalo, že lidé neví o přechodech se zelenou, když odbočují vpravo.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 12. února 2020 19:51

Sweet Potato Já to tuhle zažila u práce, a ještě ten řidič na ty chodce troubil!!! 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. února 2020 19:53
Reakce na Sweet Potato:

paktofonika To mne taky celkem děsí. Stejně jako se tu psalo, že lidé neví o přechodech se zelenou, když odbočují vpravo.

​jo to je dost sila se dozvedet.

Online Myrtila
Avatar
3025 příspěvků moje polička 12. února 2020 20:03

Me teda az vydesilo, jak se tu pred nejakou dobou psalo, kolik cyklistu vubec nezna pravidla, nevi nic o prednosti v jizde a podobnych uplne zakladnich vecech. Jsem za to moc rada, ze tu ta diskuze byla, od te doby na ne jako ridic koukam dost jinak, predpokladam, ze muzou udelat opravdu uplne cokoli. 
Edit: My se totiz pravidla ucili uz na prvnim stupni, i znacky, chodili jsme na dopravni hriste, kazdy rok jsme meli souteze na dopravnim hristi, tak me nenapadlo, ze nekdo fakt ta pravidla nezna. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 12. února 2020 20:34

Zarinya Já samozřejmě nepochybuju, že je milión věcí z pravidel, co zas nevím já. Ale zrovna tyhle mi přijdou dost zásadní pro přežití ve městě.