Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Aranel
Avatar
4506 příspěvků moje polička 12. února 2020 23:22

Setare Jo takhle!

To s tou zelenou vpravo vím!! Ale to snad je jasný, že když zahýbám doprava nebo doleva, že tam auta budou mít červenou a chodci zelenou?! (OK, řečnická otázka)

Online Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. února 2020 07:30

Aranel Já myslím že jde o situaci, kdy rovný směr má červenou ale pro směr doprava svítí zelená odbočovací šipka. To mi pár let zpátky vysvětloval v autoškole lektor, že Brno je v tomto speciální a tady vždy, když svítí odbočovací šipka doprava mají chodci červenou. Průser pak je když brňak přijede do jiného města, kde to tak nefunguje.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. února 2020 07:36

Sairon Ono je ale rozdiel šírka v semafore-nedavam prednosť, šípka vedľa semaforu, ked je červená na hlavnom semafore môžem ísť,  ale dávam prednosť chodcom i autám.

Online Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. února 2020 07:41

paktofonika já mluvím o té samostatné šipce vedle semaforu, že když svítí v Brně, tak by měla být ta křižovatka nastavená tak, že mi tam ani auto ani chodec nemůžou vjet/vejít. A přijde mi že to tak opravdu v Brně platí, jezdím ale pár tras, je možné že to tak není všude.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 13. února 2020 07:47

SaironJa myslim, ze rec byla o situaci, kdy na semaforu sviti zelena bez smerovky, auta tedy maji volno ve vsech smerech, ale pri odboceni doprava musi dat prednost chodcum, kteri prechazeji rovne a maji rovnez zelenou. 

Na vetsich krizovatkach tam je ted vetsinou i oranzove blikajici 'pozor chodci', ale tohle pravidlo plati univerzalne. 

Kdyz ma auto zelenou sipku, chodci budou mit cervenou. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 13. února 2020 07:49

Setare Ano, přesně tak. Platí to nejen v Brně.

Online Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. února 2020 07:50
Reakce na Setare:

SaironJa myslim, ze rec byla o situaci, kdy na semaforu sviti zelena bez smerovky, auta tedy maji volno ve vsech smerech, ale pri odboceni doprava musi dat prednost chodcum, kteri prechazeji rovne a maji rovnez zelenou. 

​Ajo, tak to se mě vůbec nenapadlo, že by to někdo mohl nevědět.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 13. února 2020 08:00

Sairon Dost znepokojivy, ze jo!

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 13. února 2020 08:26

Sairon nevi to hodne lidi Ja u takove krizovatky bydlim a davam si velky pozor. Vcera mi tam zase nekdo nedal prednost a ridic koukal dost vykulene. 

Offline Liesel
Avatar
1441 příspěvků moje polička 13. února 2020 08:30

Lamicka Já bez rozhlédnutí nevlezu ani na přechod na zelenou. Docela se, tedy apoň v Hradci, rozmáhá jízda na červenou a je jedno jestli jste v pozici chodce nebo řidiče. A přednost při odbočování vlevo... to je taky kapitola sama pro sebe.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 13. února 2020 08:34

Liesel tady je bohuzel stejna situace. Jizda na cervenou, kazdy druhy ridic telefon v ruce nebo nabo na uchu, odbocovani pres zakaz odboceni... Moji mamu srazilo auto v 30km rychlosti, pan se koukal do mobilu, dostavala se z toho rok, takze me to dost desi. 

Offline Allysa
Avatar
528 příspěvků moje polička 13. února 2020 08:37

Ja myslím, ze nešlo o to,ze by to az tak plosne řidiči nevěděli nebo ze by Brno mělo nejakou výjimku, ale ze na to kašlou, protoze se přece taky chtějí nekam dostat.  To mi prijde horsi nez ze to nekdo neví. 

Offline Liesel
Avatar
1441 příspěvků moje polička 13. února 2020 08:42

Allysa Přesně, kašle se na pravidla, ale jen do té doby než se někomu něco stane. Zrovna včera v TV pustili záznam, jak auto srazilo kluka na přechodu. Varování pro všechny.

Nevím jak tehle stav řešit, ale možná by neškodilo, jak to myslím někde v zahraničí dělají, pustit lidem, co nedodržují pravidla, záběry z kamer záchranářů...

Online dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 13. února 2020 10:57

Kamaráda nabourala paní, která mu nedala přednost zprava. Prej když jedu rovně, mám přednost já... Uvěřila až přivolaným policistům, tak o tom pravidle asi fakt nevěděla

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 13. února 2020 11:00

dynda Nene

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 13. února 2020 11:38

dynda Te by měli vzít kromě vodičáku rovnou i občanku. Až půjdou na křižovatce kolmo na sebe dvě auta rovne, tak přednost bude mít ten větší? Čím ti lidé přemýšlejí?

Online dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 13. února 2020 12:00

Potrefenáhusa continuity 

Nechtěla na protokol podesat, že je viník, volali policii, dostala pokutu... Paní byla dost stará, ale to ji neomlouvá, spíš tím hůř, jestli s touhle znalostí jezdila celý život. Možná toho pak už nechala. Doufám.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 13. února 2020 14:44

Docela mě potěšily fotky z vyhořelý australský buše. Vona ta příroda je fakt mocná...

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 13. února 2020 14:46

barbucha Některé rostliny ty požáry i potřebují. Jenže teď toho hořelo moc.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 13. února 2020 14:53

dynda continuity lidi mají různé argumenty.. mě nedávno fakt málem nabourala ženská v garážích, že prý jede "po hlavní" - platí tam samozřejmě přednost zprava