Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 09:49

Taky nevim, co vlastne Mutzi komentovala, ale snorchlovani u koralu je opravdu perfektni. Snorchlovala jsem na/u (?) Great Barrier Reef a bylo to neuveritelny, pod nami zraloci (ta mensi sorta, nejsou tam nijak nebezpecni) a bezpocet dalsich ryb a ty barvy 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 10:12
Reakce na Unnamed:

tak tam se asi nikdy nepodívám, aaaach ale i to rudé moře je opravdu krásné a vůbec to nesnese srovnání třeba s řeckem apod.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 10:16

Tam jsem nebyla, ale verim, ze to taky musi byt uzasne.

A pozorovat delfiny z katamaranu v Monterey Bay... Ale kdyz vedle nas proplouvaly kosatky, to je teda strhujici podivana. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 10:16

asi puknu od samýho štěstí

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 10:28
Reakce na Unnamed:

Ze je delfin mrcha, ktery neverim

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 10:40
Reakce na Mutziputzi:

Jj, zadny domaci mazlicek (jak si lidi casto predstavujou). Tak aspon je ta neduvera vyrovnana.

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 10:53

    Áách...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 11:01
Reakce na evik77:

tak je bazarový... (od sousedů) a v tom černém flakonu není poznat kolik/jestli něco chybí, ale pokud není plný tak je skoro plný a voní správně:-) akorát teď mám na sobě eau de shalimar od rána pořád suprově drží plus vzoreček s térem který opět táhne chodbou a jak malý děcko se nemůžu dočka až to všecko smyju a budu se moct pořádně polít a porochnit a vyválet v tomhle :D

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 11:13

Jak jsme si letos léto kvůli samým povinnostem moc neužili, tak posledních 14 dní jsme si udělali "srpnové večery s oblíbenými víny" a zjistila jsem, jak málo stačí ke štěstí. 

Třeba moselský Riesling - lehké a svěží víno se zřetelnými citrusy a tropickým ovocem, do tropických letních večerů není nic lepšího. 

Egri Czillag od Tibora Gála z Egeru - velmi povedené cuvée se svěží kyselinkou, citrusy, broskve, zralý banán a máta. Za tohle víno se mladý Tibor nemusí stydět, svému tátovi tím ostudu rozhodně nedělá.

Cuvée Blanc Tramín a Pálava z Němčiček - jak samotnou Pálavu moc nemusím (na mě moc aromatická), tohle se povedlo. Jiskřivé, svěží, lehce aromatické, lehce květinové.

Pinot Gris od pana Iliase (můj nejoblíbenější moravský vinař) - zlaté, syté až plnotučné víno, med a grepy, tohle víno se musí zažít.

Sauvignon ze znojemského Lahoferu - plné, husté víno se zřetelným zralým ovocem, černým rybízem, angreštem a sladkými broskvemi, moc pěkné víno.

A moje oblíbená pálavská vína - Vlašský ryzlink od pana Drmoly (jemné víno se svěží kyselinkou, květy lípy a hluchavky, sušené ovoce = dokonalost), Irsai Oliver od pana Šilinka (květy černého bezu v tom víně snad musely ležet, jak je tam výrazný, k tomu med a žlutý meloun), Tramín z Pavlova (plné, čisté víno s intenzivní kořenitou chutí i vůní, výrazná čajové růže).

A jako třešnička na dortu pro letní horkou noc - Merlot od pana Iliase, výrazné, ruínově tmavé víno s plnou chutí, švestky a višně v hořké čokoládě. Neznám lepší Merlot z Moravy.

A k tomu vyzrálé sýry, černé olivy, sušená rajčata, prosciutto, grissiny,...

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 12:15

To je úplně jedno, že je bazarový. Jen při té představě mých chtivých pracek na něm mi vynechává srdce... Gratuluju.    Napiš pak recenzi. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 12:19
Reakce na evik77:

na me pusobi jako šanta na naseho prvniho kocoura - mam chut nabirat si plnou hubou a slintat az na zem:-))

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 17:25
Reakce na Alena_In:

Já jsem obecně spíš autentista, ale vina od pana Iliase .

Online Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 17:32
Reakce na Alena_In:

Já na vína (alkohol obecně) moc nejsem, ale jednou za čas si nějaký dobrý dám a víno z Mosely je jedno z nejlepších, který sem kdy měla.

Online domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 17:38
Reakce na Alena_In:

To zní úžasně, úplně jsem se zasnila a přemýšlím, jaké vyberu pro dnešní poslední srpnový večer. 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 09:03
Reakce na domenica:

A jaké sis vybrala? 

U nás na Moravě bylo včera v pozdním odpoledni stále přes 30 stupňů, tak to vyhrál vlašák od pana Iliase a k tomu vyzrálá Gouda v karamelu, francouzská kančí klobáska a čerstvý bílý chléb (pro mě s máslem se zrnky mořské soli). Seděli jsme na terase skoro do půlnoci a povídali si a popíjeli. Krásný poslední letní večer to byl.

Online domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 10:52
Reakce na Alena_In:

Tak ještě s takovýma delikatesama začínáš! 

Já, ačkoli miluji červené, ideálně temné, plné, intenzivní, tak v poslední době jsem si oblíbila Chardonnay. Včera jsem zvolila Lombardské Chardonnay Oltrepo pavese a bylo fajn. 

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 11:46

Forda ti závidím! Chci si ho taky pořídit, ale bohužel stojí v radě až za x nikovkama

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 11:50
Reakce na domenica:

Tak já si dnes večer užiju právě to hustě červené, ale místo sýru teda budu "ochutnavat" vzorky z vavavoom. Jinak mi to tady připomnělo, ze je na čase se připomenout příbuzným od Mikulova.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 11:58
Reakce na domenica:

Tak byl poslední krásný letní večer, to mě omlouvá.

Na léto je Chardonnay skvělé a Italové ho taky umějí.

Zdenek
Avatar
01. zaří 2017 19:00

Ze jsem nasel iPhone, ktery nebyl na svem miste.  :-)