Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 10:37
Reakce na Lilly_Ku:

Ale jo, já vím. Jen ta věta, že většina podporuje Erdogana - někteří možná jen mlčí, aby měli klid, jako to bývalo tady. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 10:56
Reakce na Kokoska:

tak to jo, takova ta vetsina, co chce mit klid, je v podstate vsude, to je fakt.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 11:01

Na Kubě jsem byla před lety jako baťůžkář, po vlastní ose a špatně je mi z toho ještě teď. :-( Byla to úplně jiná země, než jsem čekala. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 11:04
Reakce na Garfie:

me hlavne uplne ohromilo to zjisteni, ze nekomu to pripada zabavne. su stara..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 11:07

a jeste neco. nevim jestli to patri do radosti, ale jeste kapku OT pridam, tesi me v tom smyslu ze souhlasim souznim a doufam ze v zaveru ma pravdu:-) (a ne bez souvislosti-je starej:)

http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-promenlivost-nejzavaznejsich-temat-dne-fz7-/p_zahranici.aspx?c=A170820_173711_p_zahranici_wag

Amun
Avatar
22. srpna 2017 11:16
Reakce na Garfie:

Ja tam byla pred lety a tu zemi jsem si zamilovala. Zaroven jsme cestovali s pruvodcem (kubanec, co studoval v praze cestinu), takze jsme asi nevideli vsechno. Hrozne se tam chci vratit, ale priznam se, ze ten rezim me take trapi a dost premyslim, zda by nebylo lepsi tam nejet. Co se tyce istanbulu, maroka, keni... vsechny tri jsem straslive chtela videt, do keni uz jsem temer kupovala letenky pred lety a najednou vypukly nejake nepokoje. Ted uz bych se bala, zejmena do toho Maroka, kde me doted mrzi, ze jsem ho nestihla, kdyz byl trochu vetsi klid. Celkove dost najizdim na turistiku "vyhni se davum"

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 11:23
Reakce na Amun:

Tak zrovna do Maroka bych se nebála vůbec. Rodiče Francouzů u kterých jsme byli loni na homeexchange si na zimu půjčili karavan a vyrazili na tři měsíce do Maroka-sami, s karavanem, důchodci....tomu říkám hardcore!

Mě takhle mrzí Egypt, nikdy jsem tam nebyla a vždycky po něm toužila. Můj sen by dojet vlakem na hranice Súdánu, už bohužel také řadím k nesplnitelným :-( 

Amun
Avatar
22. srpna 2017 11:30
Reakce na Garfie:

Egypt je prekrasny, hlavne na potapeni maji opravdu lokace srovnatelne s karibikem, navic ta historie. Te zeme je hrozna skoda, vazne doufam, ze se situace uklidni a ja se tam budu moct vratit. Na druhou stranu, opravdu byl videt ten priklon k horsimu i pristupem mistnich. Kdyz jsem tam byla naposledy, prodavaci uz byli vylozene agresivni a my se navstevam obchodu temer vyhybali.

:D tomu rikam spravny duchod. Ja prave chtela do marakese a mam pocit, ze tam pomerne nedavno nekdo neco odpalil, ne? Plus ted po te barcelone, kdy vychazi najevo, jak je maroko silne ovlivnene. Jakoze nemyslim si, ze tam turistu roztrhaji na ulici, ale uz to mam v kategorii zemi, kam radeji ne, kdyz je tisice prekrasnych mist, kde nehrozi vubec nic. Ale jednou snad. Strasne se mi libi ty typicke riady s bazenkem uprostred nadvori

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 11:52
Reakce na Amun:

Pokud vím, tak v Marakeši byl jakýsi ojedinělý atentát před cca šesti lety, já bych se nebála. Rozhodně míň než v Londýně :-D Já byla v Marekeši na prodloužený víkend a je to zážitek, riády jsou opravdu nádherné i bez bazénků!!! Kdyby u nás bylo tepleji, tak si postavím takový dům i tady!

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 14:43
Reakce na Garfie:

Na Kubě jsem byla před lety jako baťůžkář, po vlastní ose a špatně je mi z toho ještě teď. :-( Byla to úplně jiná země, než jsem čekala. 

Byla jsem na Kubě před 8 lety, procestovali jsme za 3 týdny celý západ. Vnímala jsem to podobně. Mě teda Kuba jako země nadchla. Lidé ve vesnicích byli milí, nikdy nic nechtěli za radu, pomoc. Spíš se báli. Hodně pomáhalo, že muž mluvil Španělsky. Nejela jsem tam jako naivni cestovatel, který o politické situaci nic neví. Vlastně jsem si tam jela potvrdit svoje názory. A i tak myslím, že nám hodně věcí došlo až později, když jsme vysvětlení některých věcí našli doma na internetu. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 14:49
Reakce na Lamicka:

Ano, to je přesné. Vesnice byly fajn, ve městě jsem často cítila až nějakou nevraživost nebo jak to říct...možná něco jako závist. Taky pocit, že se na nás každý snaží vydělat, ale pochopitelně jsme potkali spoustu fajn lidí a měli spoustu zážitků, jen ten celkový pocit byl dost rozpačitý. 

Offline Katrin_kouří_cigarety
Avatar
156 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 15:18
Reakce na Kokoska:

Chápu, že nechcete podporovat režim tím, že tam přijedete. Mám to stejně. Myslela jsem, že máte strach o svou bezpečnost, proto jsem tak reagovala.

S Turky pracuji už několik let. Režimem nejvíc drcená je inteligence a kosmopolitní lidé (nepřekvapivě). Mlčící většina tam je, jistě. No a pak jsou tam silní podporovatelé režimu - někteří ze strachu, jiní z přesvědčení.

Atmosféra je tam teď podobná, jako u nás byla za totality - někteří se tématu vyhýbají, protože mají strach mluvit. Lidé udávají jeden druhého, protože jsou za to plusové body. K zatčení nebo zákazu činnosti udání stačí. Takže se to využívá i v konkurečním boji v byznysu. Když někoho zatknou nebo zavřou školu, podnik, NNO, jejich celý majetek propadá státu.

Když tam jedu, beru to, že podporuji své přátele a kolegy, ne režim.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:00
Reakce na Kokoska:

Tady je můj důkaz, že 1000,- za make-up je fakt pár šupů, s Emanuelem jsme skoro stejně staří, ale on utratí trochu víc 

http://www.lidovky.cz/macron-utratil-za-tri-mesice-za-mejkap-680-tisic-hollande-vsak-daval-jeste-vic-1bo-/zpravy-svet.aspx?c=A170824_220514_ln_zahranici_gib

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:09
Reakce na Mutziputzi:

A ten Hollanduv kaderník bral za co konkrétne 10000 mesačne ? To by som mu aj ja zvládla začesať vlasy dozadu a hotovo. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:13
Reakce na paktofonika:

Kolik asi Miloš dá, co? :-D

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 11:57
Reakce na Mutziputzi:

To mě taky hned napadlo  Ale vzhledem k tomu, jak vypadá, ho líčí snad Ovčáček, a zadarmo!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 12:07
Reakce na barbucha:

....nasliní ruku a uhladí vlas

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 17:24

Svištím do Prahy Flixbusem a je nás tady v celým autobusu snad osm. Takovej klídek, neuvěřitelný! 

A to jsem po všech těch statusech na fb s děsivýma zážitkama byla připravená na všechno, včetně toho, že ten bus vůbec nepřijede nebo hned u Domašova začne hořet...

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 22:47
Reakce na Mutziputzi:

Tak pokud berete tolik jako Macron... když jste stejně staří...