Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. července 2017 10:08
Reakce na Miru:

když jsem byla na mateřské, jedna maminka z pískoviště si hrozně stěžovala na tchyni... nic jí nebylo dost dobrý. paní hlídala vnouče několikrát do týdne a vždycky si pro ně přišla v sobotu ráno a bylo u ní celý den, aby si maminka mohla uklidit... pak ho vodila do školky, ze školky, do kroužků... ale furt to nestačilo. například, považte, když si tam dítko po celým dnu vyzvedli, tak nebylo ještě po večeři! :D

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 02. července 2017 10:21

...jo nooo... 

Lidé jsou různí.

Podle mě - člověk by měl dêlat věci proto, protože se mu chce.

Jen tak Jen tak někomu udělat radost(a jedná se o cokoliv).

Na druhou stranu - nemůžu přece chtit něco po nekom(přestoze to dělá většina, očekává se to, atp. ..,), pokud to není jeho povinnost,

event. být dokonce naštvaná, že to nedělá.

Když něco chci, potřebuju, zeptam se, poprosim...

Jsem-li odmitnuta, no, může mě to mrzet, štvát, ale to je tak asi všechno.

Člověk má právo říkat 

ne.

A velmi záleží na tónu řeči, jak prosby,  tak i poděkování, či odmítnutí

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 02. července 2017 11:51
Reakce na Luna:

Tak jednou za rok se i ty úžasné produktivní rakety se svým báječným životem hecnout můžou, myslím, že se jim to vyplatí, jednou taky třeba budou potrebovat, aby jim někdo utřel zadek...

Proč hned tak nerudně? Úžasná produktivní raketa? Neměly by ty rakety (v mým věku ) zalízt do bačkor a sednout na zápraží? Protože už mají přece život za sebou?

No, skutečně mají život za sebou - a to ten, ve kterým vychovávaly ty děti. A tak je jen na nich, jestli jsou ochotný se zabejvat i dětma, který si samy nepořídily  Já teda patřím zrovna k babičkám, který jsou celkem vstřícný (a ani nepotřebuju žádný výhrůžky v podobě opuštěnýho stáří, dělám to ráda zadarmo), ale chápu i ty ostatní, to se prostě nedá vymáhat nebo považovat za povinnost... notabene při úplný funkční rodině, kdy se především mají dohodnout (prostřídat) oba rodiče. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:12
Reakce na barbucha:

Tebe nemyslím samo!!! Ty jsi inspirativní vkusna dáma. Já jsem se jen tak soukrome vytocila, pac tchýně teda furt vyhrožovala, co všechno bude dělat a nic a ještě má ale fakt příšerné kecy.  Jo a teda žádný koníčky nemá, jen čumět na Ulici a zalivat orchideje.  Končím hlášení a presunuju se do jiného vlákna. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:16
Reakce na Luna:

No jo, tchýně je prostě tchýně  Tak si užijte prázdniny hlavně ve zdraví, fyzickým i duševním 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:21

Mám ve svém okolí několik prarodičů, které jejich děti zredukovali na hlídače bez práva nesouhlasu. U jedněch dcerka jen přibrzdí auto, vysype haranty ať jdou za babičkou a spokojeně odfrčí.. A hlídači mají rázem po programu. Nezajímá ji ani, jestli někam nejedou, jestli mají co uvařit apod. Naši dobří známí najednou odejdou z narozeninové oslavy, protože jim zavolá synek, že jim vezou děti..

Není mi jich líto, vychovali si je tak sami. Ale jejich mladé pvažuji za pořádné vychc..ky. A tak občas poslouchám stížnosti a lítost, že si nemůžou nic naplánovat, protože neví, jestli jim nedají hlídání.

Upřímně nechápu. Prarodiče pasovali sami sebe na bezprávné posluhy, kteří musí zrušit vlastní život, aby mohli být stále k dispozici.

Naštěstí manželova dcera se vždycky domlouvá. Zavolá a ptá se, jestli by to nešlo.. Ale manžel taky umí odmítnout. Jinak hlídá pravidelně jeden den v týdnu a moc se na to těší. Každou změnu nebo výměnu ale dcera konzultuje, ptá se, domlouvá a když to nejde, zařídí se jinak.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:22
Reakce na Miru:

No, asi tak.

Moja svokra, kým žila, tak bol zase večný problém, že....deti tam byť nechceli, ona sa v podstate necítila dobre, ked tam boli...napriek tomu trvala na tom, že tam musia chodiť a robila neuveriteľné scény, ak sa tak nedialo, ak tam boli, tak zase boli scény a telefonáty, že robia to, alebo ono "nechce jesť, chce jesť ale pýta si cestoviny, a veď má príliš často cestoviny, povedz jej, nech vypne počítač" lebo nechcela byť "horšia" ako iné babičky. Tiež situácia na šľaktrafenie.

My si zas na dvore vzájomne "závidíme"...naše babičky sú všetky v meste, tudíž dokážu zaskočiť, keď je problém, kdežto všetci ostatní sú prisťahovalci zo všetkých kútov Slovenska a toto nemajú...a v lete zas všetci odošlú deti na dva mesiace po babičkách a moje deti sa tu ostanú nudiť bez kamarátov a ja dva mesiace riešim, ako ich zabaviť bez iných detí...lebo zo sídliska mesto duchov odrazu. Detto všetky ostatné voľná a prázdniny.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:28
Reakce na slniecko:

...joo noo.

Podle mě - nejlepší je se v klidu a co to jde, v největší pohodě/pohodovém tónu domluvit.

A to je vlastně taky dost důležité - vůbec mluvit, domlouvat se.!

(Dost často si totiž lidé myslí, že ten druhý přece VÍ/musí vědět.!, co chce ten první...)

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:34
Reakce na Miru:

Áno, to je pravda, ale niekedy to proste nie je možné.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:38
Reakce na slniecko:

To je taky pravda. Že někdy je jedna strana ke komunikaci - no jak to říci slušně.?..

"broučkem ke zdi".

(Brouček = značka jedné automobilky/geometrický tvar...)

A když to možné není, tak není. Pak bych se tím nestresovala a zařídila se podle toho...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:40
Reakce na Miru:

V tomto případě je vhodné použít zkratku.

PKZ 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:41
Reakce na Dadoo:

 děkuji.!

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 02. července 2017 12:54
Reakce na Dadoo:

čo je PKZ :-) ?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 02. července 2017 13:02
Reakce na slniecko:

(damsky pohlavni organ, vulgarne) ke zdi ;)

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 02. července 2017 13:31
Reakce na Solathis:

Ďakujem za vysvetlenie, to by ma fakt nenapadlo .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. července 2017 18:06
Reakce na Dadoo:

Mám ve svém okolí několik prarodičů, které jejich děti zredukovali na hlídače bez práva nesouhlasu. U jedněch dcerka jen přibrzdí auto, vysype haranty ať jdou za babičkou a spokojeně odfrčí.. A hlídači mají rázem po programu. Nezajímá ji ani, jestli někam nejedou, jestli mají co uvařit apod. Naši dobří známí najednou odejdou z narozeninové oslavy, protože jim zavolá synek, že jim vezou děti..

Není mi jich líto, vychovali si je tak sami. Ale jejich mladé pvažuji za pořádné vychc..ky. A tak občas poslouchám stížnosti a lítost, že si nemůžou nic naplánovat, protože neví, jestli jim nedají hlídání.

Upřímně nechápu. Prarodiče pasovali sami sebe na bezprávné posluhy, kteří musí zrušit vlastní život, aby mohli být stále k dispozici.

Naštěstí manželova dcera se vždycky domlouvá. Zavolá a ptá se, jestli by to nešlo.. Ale manžel taky umí odmítnout. Jinak hlídá pravidelně jeden den v týdnu a moc se na to těší. Každou změnu nebo výměnu ale dcera konzultuje, ptá se, domlouvá a když to nejde, zařídí se jinak.

jj mám v okolí taky takový případ, dokonce si "mladí" vybrali pro děti školu na druhém konci města s tím, že babička (která prosím pěkně normálně chodí do práce!!) je tam bude denně vodit/vyzvedávat:-OOO

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. července 2017 18:11

Ze to tak mnohde chodi verim, jenom by me zajimalo v kolika pripadech prarodice projevili nevoli, ze treba rodice vnoucat ani netusi, ze vykoristujou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. července 2017 18:17
Reakce na Mutziputzi:

jo tak to nevim, spíš bych řekla že si netroufne nic říct, protože je to tchyně... tzn jak se říká, že když se syn ožení, tak o něj rodiče vlastně přijdou, protože si ho "do rodiny" přitáhne snacha. no a ona dceru nemá a o vnoučata samozřejmě stojí, takže skoro bych řekla že jí nic jinýho nezbývá (nebo si to myslí)

já teda nabízím už teďka dceři, že si budu brát jakejkoliv počet dětí každej druhej víkend, páč jsem zjistila že to je geniální vynález, tak aby se kvůli tomu nemusela rozvádět

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 02. července 2017 22:59

slusne je to dirou ke zdi. teda ja mela i toto za nafavku dost nahrane

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 02. července 2017 23:02

jak to tady ctu tak diky vsemohoucimu za nase babicky. moje mati dnes byla otravena, ze predani bude az ve stredu (ja mam v utery hruzu z dopravy).