Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 01. července 2017 18:46
Reakce na continuity:

Já se pridávám. Taky závidím. Je to vlastně jediná věc, kterou OPRAVDU závidím takovým tím zlým způsobem. Ne peníze, krásu, úspěch, ale HLÍDÁNÍ.  Obě děti po mně skakaly i když jsem stála jako svědek na svatbě a bylo to pro mě důležité. Teď jsme jako jediní z našich kamarádů nešli na festival, protože naše babičky na děti se.. teda jako nechtějí je. Snažím se s tím vyrovnat, ale ono to tak strašně mrzí.   

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 01. července 2017 19:06
Reakce na Luna:

a je uplně nezbytný aby ty děti hlídala babička?

a jestli ti to až tak leží v žaludku, rozveď se. pak se jich spolehlivě aspoň občas zbavíš:P

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 01. července 2017 19:15

Není to nezbytný, dám je komukoliv. To víš, dva měsíce teď bez školky...tak mám trochu krizi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 01. července 2017 19:23
Reakce na Luna:

no, kolegyně tři týdny obíhala školky v půlce brna, zaplatila za to, a tak má to štěstí že může každej týden vozit děcka jinam... načež jí tchyně oznámila, že by v srpnu mohla hlídat. poslala ji do... (samozřejmě předtím zkoušela prosit)

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 01. července 2017 19:52
Reakce na Luna:

Děti nemaj tatínka, aby je na svatbě tu chvilku zabavil, než odsvědčíte?

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 01. července 2017 19:56
Reakce na Kokoska:

Mají, ale závislé jsou na mně.  

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 01. července 2017 19:59
Reakce na Luna:

Pokud to nebyla svatba s velkou mší, tak fakt nechápu. Vlastně ani pokud byla. 

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 01. července 2017 20:14

Postavila jsem kamaráda k hlavní kase v Thermalu a protože mě měl rád, tak tam stál asi dvě hodiny, zatímco já jsem šla na film, a ..... ulovil lístky  na zítřejší natáčení " Na plovárně " s Umou.

Už mě teda rád nemá.... , kupoval už  ve čtvrtek passy a byl vzteklej, že by šel radši na pivo. Barbar

Bohužel musím oželet letní kino, Uma to sice stihne, ale já budu už asi vyřízená.

Nebyla jsem ve Varech, teda na fesťáku, asi 10 let  a musím říct, že ač nesnáším kina, v Praze bych do něj nevlezla, tady je to holt stále jiný, a navíc za tu dobu to tady pokročilo, všude se něco děje, plno lidí, potkala jsem spoustu známých, které v Praze nepotkám a tady najednou jsou všichni.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 01. července 2017 20:27
Reakce na Luna:

aha, takže není problém v tom, že by je neměl kdo hlídat. v tom případě nechápu co teda závidíš.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 01. července 2017 20:40

No nic, vy jste moc ostrý. Prostě je mi líto, že třeba nemám funkční babičky, tím to končím. Rozchod.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 01. července 2017 20:50
Reakce na Luna:

když mě ta představa, lépe řečeno požadavek, na funkční babičky vždycky kapku děsila. a to se sama těším, až si budu moct nějaký to vnouče rozmazlit:D

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 01. července 2017 21:02
Reakce na Luna:

Na závislost ti ani funkční babičky nepomůžou....znám taky pár, kde babička přijela hlídat a po půl hodině na zhroucení volala rodičům usazujícím se v restauraci, že to prostě nedává, protože děti stále pláčou za maminkou...děti byly na babičku normálně zvyklé, nebylo to, že přijela po půl roce "cizí paní". 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 01. července 2017 21:08
Reakce na Garfie:

to holt chce hlídače silných nervů... já mám teda spíš zkušenost od kamarádek, že je dost problematický udat k babičce víc malých dětí naráz. jedno pohlídá (skoro) každej, ale dvě a víc... (já měla věkově hodně od sebe, takže nemůžu soudit)

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 01. července 2017 22:11

tak moje deti jsou ve stavu, ze jedno je spis za trest (to byl taky muj problem poslednich 14 dni - mela jsrm je doma na stridacku). 3x tolik prace. jeste nejak to jde s tou starsi, ta se zabavi i sama, ale taky to neni takova pohoda jako s obema. ale jsou to holky, dost u sebe.

jinak jsem je dnes cely den tahala po vyletech, celkem me to stalo asi 15 stovek a highlight dne je kempingova disco.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 01. července 2017 22:14
Reakce na Luna:

Ale já to závidění celkem chápu, měla jsem dvě děti bez babiček a taky mi bylo líto, že těžko nacházíme možnost jít s manželem někam spolu. Jen nevím, proč by tatínek, zřejmě na svatbě přítomný, nemohl na nejnutnější dobu zabavit děti, aby svatba proběhla v klidu. To opravdu babička nevyřeší.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 01. července 2017 22:29

když mě ta představa, lépe řečeno požadavek, na funkční babičky vždycky kapku děsila. a to se sama těším, až si budu moct nějaký to vnouče rozmazlit:D

Hlavně dnešní babičky nejsou jako ta od Boženy Němcový  To jest jsou to ženy v produktivním věku, pracující, se svým vlastním životem a zájmy... takže celkem chápu, že na vlastní dovolený nebo o víkendech si chtějí hlavně odpočinout, a zrovna utírání malejch zadků a stoj u plotny tak nějak do představy kvalitního odpočinku nepasuje 

Offline Candance
Avatar
5350 příspěvků moje polička 01. července 2017 23:15

Moji dceru (3r) si dnes jedna z babicek vzala na nejake posezeni. Dcera si dost odpila z nejakeho pripitku a mi bylo divne, ze ji po obede usnula. 

Edit:radost mi to neudelalo, jen se to hodi k tematu.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 02. července 2017 07:47
Reakce na barbucha:

Tak jednou za rok se i ty úžasné produktivní rakety se svým báječným životem hecnout můžou, myslím, že se jim to vyplatí, jednou taky třeba budou potrebovat, aby jim někdo utřel zadek...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 02. července 2017 08:01

ad babičky

...jsou babičky, pro které jsou vnoučata náplní života,

se vším všudy, co k tomu patří, co s tím souvisí. Prostě je to baví, naplňuje, je to pro ně radost.

Pak je to v pořádku.

Ale jsou i babičky ve skupině, něco jak píše barbucha...

...resp. v dnešní době, kdy je plno možností(jak karierního růstu, tak využití volného času, atp. ...),

tak hodně žen je rádo, že se "zbavily"(v tom nejlepším smyslu slova) svých dětí, a mohou si užívat, vychutnávat vše, na co mají chuť za ještě velmi dobré svojí kondice,

a ne se hned zase starat o další mrňata.

 Jasné, pokud je to nezbytné, tak považuji pomoc/pohlídat vnouče téměř za samozřejmé(vážný úraz, jeeednou za čas chvilka pro samotné manžele/partnery, atp. ).

Ale není to povinnost - aby matky svým dcerám, synům hlídaly děti.

Ano, může to mrzet, ale to je tak všechno.

Osobně mnohem raději budu mít mamku, tchyni, která mi narovinu řekne, že se jí nechce, nebo se jí to nehodí, než být v situaci, že moje vděčnost je pořád málo a mé úklony až k zemi nejsou dostatečně hluboké...

(No, je fakt, že moje mamka je zlatá, úžasná celkově. Ale sama nějak vnitřně cítím, poprosím o hlídání, jen když mám opravdu důležitý důvod.)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 02. července 2017 10:01
Reakce na barbucha:

vzhledem k tomu, že moje maminka šla do důchodu, až když starší dítě mělo po maturitě...:-))

a ano pomáhali mi oba rodiče, třeba tatínek hlídal nemocný dítě když míval směny obden - jeden den v práci, druhej péče o školkový nemocný děcko. ale rozhodně jsem nečekala že si budu u nich děti odkládat, abych měla volno.

btw pokud peníze nejsou problém, pak už vůbec nerozumim.

Luna pokud prarodiče nemají zájem vybudovat si nějaký vztah s vnoučaty, je to velká škoda jak pro ně, tak pro děti. já na babičky a dědečky moc ráda vzpomínám, a oni.. taky nebudou furt aktivní, a možná taky budou jednou osamělí. ovšem nenaděláš nic.