Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 16. března 2017 23:50
Reakce na moora:

Ne že bych vás chtěla trumfnout, ale taky příhoda - dcera poctivě chodila na konzultace k diplomce, pořád dobrý, skvělý... a pak dostala 2 dny před obhajobou tak otřesný posudek, kde jí to vedoucí úplně strhala, že tam šla úplně vynervovaná a byla ráda, že obhájila. Přitom kdyby jí baba dala pár připomínek dřív, bylo dost času to upravit. Ta ženská si to evidentně přečetla až na poslední chvíli.

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 17. března 2017 06:46
Reakce na Kokoska:

Mne sa zas stalo,že keď sa vyberali témy na diplomovku,bolo mi odsúhlasené,že môžem pokračovať v téme,čo som mala na bakalárku.Len teda to viac rozpitvať,atď.Potom po nejakej dobe,keď už boli všetky dobré témy rozobraté a zostali len pre mňa nezaujímavé a hrozné,mi oznámili,že nemôžem mať tú pôvodnú.Takmer som skolabovala.Myslela som,že to odložím celé o rok.Naštastie sa nado mnou zľutovali a moja potom vedúca práce mi vymyslela úplne úžasnú tému.Napriek tomu,že ostatní už pomaly finišovali a ja som ešte len začínala,podarilo sa mi ju napísať a odovzdať.Síce v hodine H,ale dala som to.Prekvapivo aj napriek krátkemu času dopadol môj "výtvor" veľmi dobre.

Online žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 17. března 2017 09:19
Reakce na moora:

Příbuzná si odskočila udělat státnice z porodnice po porodu druhého dítěte. Chtěla je odložit na podzim, ale spolužačky ji přemluvily, že už je naučená a pak bude mít jiné starosti. Zvládla je bravurně :)

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 17. března 2017 09:40
Reakce na pecka:

Jo, to se stalo synovi neco podobneho. Tez si vybral tema, ktery bylo teda normalne v nabidce, mel vedouciho a uz na tom par tydnu delal, kdyz mu to neschvalil dekan, ze to neni prace hodna jeho studijniho oboru :-) v tu chvili byly samozrejme uz ostatni temata znacne prebrany, takze nakonec vybiral, co ho bude nejmene prudit.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 17. března 2017 09:47
Reakce na moora:

To on me muj skolitel videl - ja totiz delala chemii a tudiz se tam porad pohybovala po laborce a prubezne vysledky mereni videl na studentskych seminarich, ktere nam na ustavu poradali. (Obcas se zeptal, co delam, pripadne ja jsem neco shanela). Pak jsem tam zustala i na pgs, v podstate ovladla vsechny analyzy, pristroje vcetne servisu a vedla diplomanty (skolitel uz smeroval spis k vedeni ustavu a papirovani a tak) a kdyz jsem vyrazila na zahr.pobyt, tak mi volali uz druhy den, ze jim nefunguje pristroj, i kdyz delaji vse podle navodu, ktery jsem u vsech pristroju zanechala. Nemeli ho v zasuvce - to jsem nenapsala - moje chyba.

Ale vy s terminem statnic vedete.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 17. března 2017 09:49

Já obdivuji všechny, co vědí, jaké strasti měly děti s diplomkou. Ze strany mých rodičů nebylo absolutně žádné podpory ani pochopení, takže jsem pod tlakem pracovala jak ďas, fakt jedno z nejhorších období pro mě, hlavně abych si ty státnice nemusela nedejbože o 3-4 měsíce odložit. Taky jsem se proto nepřihlásila na promoce a to potom bylo teda haló najednou. A nezapomenu na tu památnou větu cca týden po státnicích, jestli jako není čas hledat si nějaké zaměstnaní (v té době jsem už téměř dva roky pracovala na půl úvazku v celkem velké instituci a ještě mi zbývalo pár týdnů k dodělání jednoho studijního kurzu navíc). Fakt někdy bych ty svoje rodiče přizabila, všechno berou tak automaticky.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 17. března 2017 10:06
Reakce na Candance:

No, bylo to ponekud hekticke obdobi... na zacatku posledniho rocniku jsem se s batoletem a kojencem odstehovala do baraku bez topeni a s jednim kohoutkem studene vody v kuchyni, do toho dodelavala ten posledni rocnik, psala diplomku, spoluzprovoznovala barak, ucila se na statnice a zadelala na dalsi dite. Si pamatuju, kdyz se pak chlapecek v lete narodil, babicka si vzala starsi deti na tyden na chalupu, tak jsem ho mela polozenyho v perince na stole, stala nad nim a rikala si, co ja budu celej den sakra delat :-)

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 17. března 2017 10:44
Reakce na moora:

Na mojí škole byla komise u obhajoby kompletně z jiné vš, holku co prezentovala přede mnou vyhodili s tím, že fajn, ale takové téma by na svém oboru vůbec neměla mít. Normální téma ze seznamu, žádná vlastní invence. Co pak dělat teda netuším

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 17. března 2017 12:53

To jsou teda historky! V kazdem pripade jsem rada, ze uz je vsechno, co se skol tyka,  za nami. Obcas se mi o tom zda a to jsem pak moc rada, kdyz se probudim.

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. března 2017 18:59

Taky jsem si s diplomkou pekne uzila. Studovala jsem 2 ruzne obory naraz, tak jsem si jeden z nich mezi prvakem a druhakem navazujiciho studia na rok prerusila. Behem toho roku byl vedouci me diplomky nejak narychlo odejit, pricemz mne nikdo nedal vedet a samotnou me nenapadlo zjistovat, jestli tam jeste porad pracuje. Ze je pryc, jsem zjistila az za rok, a me diplomky se nikdo jiny nechtel ujmout, protoze jsem mela dost specificke tema. Nakonec jsem si musela najit jine tema a novou vedouci. Diplomku jsem napsala komplet behem 6 tydnu, kdy jsem jeste prezencne studovala druhy obor, psala na nej bakalarku a ucila se na posledni zkousky a oboje statnice. Dodneska nevim, jak jsem to cele ustala.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 19. března 2017 17:20
Reakce na pecka:

Něco podobnýho se mi stalo dokonce dvakrát! Napřed u bakalářky - to jsem ještě vůbec nevěděla, jak to na akademické půdě chodí, takže jsem šla za sympatickým vyučujícím předmětu, co mě celkem bavil, dali jsme spolu dohromady téma... no a pak mi až v době, kdy se dávala námi podepsaná zadání schválit na děkanát, volala paní ze studijního, že si musím najít nový téma i vedoucího, protože ten co jsem s ním domluvená nemůže dělat vedoucího bakalářek, neb je sám na naší škole teprve doktorandem. 

No a napodruhé to tak bylo s disertačkou, tam jsme já i pan docent mylně předpokládali, že k tomu, aby mi mohl dělat školitele stačí to, že je docentem na ústavu, opět až za pět dvanáct nás vyvedla z omylu vedoucí ústavu informací, že pan docent ale není a nikdy nebyl navržen na školitele disertačních prací. A jedinej člověk, kterej by moje již vymyšlené téma mohl vést, měl OČR na měsíc a půl. No co si budem, už mě to tak vyčerpalo, že jsem na doktorský radši nakonec ani nenastoupila.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 19. března 2017 21:25

Diplomka říkáte? Nechala jsem si ji zadat někdy ve třeťáku (nebo kdy se to zadávalo) od mně velmi sympatického pedagoga externisty. Něco mi vymyslel, já to poslušně odkývala, času bylo moře. Pak jsem pod záminkou psaní diplomky dokonce získala zahraniční stipendium, to jsem si celkem užila, po návratu bylo času pořád moře...mně se chtělo studovat a hlavně něco spisovat čím dál míň. V jedné fázi už jsem byla rozhodnuta nechat to celé plavat, pak zasáhla rodičovská domluva... Takže jsem se jednoho krásného dne vydala na katedru. Dotyčný pedagog už tam dávno nepůsobil, i nezbylo než jít s prosíkem za vedoucí katedry, jestli by se mne ona neujala. Ujala. Ovšem kde byl tou dobou konec mému zadání diplomky? Začala prohledávat šuplíky, po chvíli z jednoho z nich vytáhla malou obálku a z té vysypala na stůl na malé kousky roztrhané zadání mé diplomky! Že prý jednou dělala čistku a podle data usoudila, že už to nemá cenu dále schovávat, tak to chtěla vyhodit. Pak se jí to nějak rozleželo a už roztrhané to přece jen schovala. Spojenými silami jsme puzzle složily, poslepovaly, ona si to zadání přečetla a užasle se mne zeptala "a tohle si fakt troufáte psát?" No, ehm, jaksi, tedy, kdyby to třeba šlo nějak upravit... 

Nakonec jsem cosi napsala, obhájila a po pouhých šesti a půl letech dostudovala.

Offline Kiore
Avatar
207 příspěvků moje polička 19. března 2017 21:31

Udělalo mi radost, že díky všem hrůzostrašným historkám ohledně diplomek a spol., jsem nad tou svojí teď strávila nonstop tři dny a výrazně s ní pohnula 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6132 příspěvků moje polička 19. března 2017 21:52

Nojo, pgs. Měla jsem končit letos, ale...ale snad za rok. Už abych to měla z krku. Teď už se prostě nevzdám!

Miluju tu scénu ze Simpsnových, kdy Marge říká Bartovi, aby neposmíval doktorandům, protože jen učinili děsivé životní rozhodnutí :D Tak si připadám většinu času. Ale u mě to je hlavně způsobeno přehmatem při výběru pracovistě, než samotným postgraduálem.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 19. března 2017 23:25

právě na mě vypadla z pračky flashka, co ji už týden hledám, její poslední zálohu mám k 30.12.2016 a je na ní celej můj život (a taky dost citlivejch dat). tak mám radost, že neleží v nějakejch cizích rukách a taky, že funguje! (a už mám zazálohováno)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2017 09:04
Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 20. března 2017 09:43
Reakce na Mutziputzi:

Proč teda nejde pan Jaroš do politiky a neudělá něco proti Babišovým praktikám? Dobře se kritizuje, když člověk není na ráně.

Babiše nehájím, jak nabyl majetek a co je za tím, jestli krátil daně nebo ne... myslím, že je to hodně chytrý člověk a nikdo mu nedokáže, že bylo něco proti zákonu. Ale docela by mě zajímalo, když už běží ten "hon na Babiše", jestli by byli ochotni zveřejnit komplet příjmy a majetek i pánové Sobotka a Kalousek. Podle mě by to bylo fér.

Kalousek byl v minulé vládě největším padouchem, mohl za všechno špatné, a teď obratem ruky je to hrdina, protože je proti Babišovi. Populismus, nic jiného.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2017 09:53
Reakce na Kokoska:

Stejně jako hudební kritik nemusí složit operu, ani kritik politiky do ní nemusí aktivně vstupovat, apeluje na pasivní volební právo, což je zcela v pořádku. Obávám se, že Kalousek pro nikoho hrdina není, jen je jako vždy argumentačně nejzdatnější, míra populismu už je asi oboustraně neměřitelná, volby jsou za humny. Kritika Babišova přístupu je ovšem samozřejmě na místě, ta jeho "charita" je na facku, byť chápu, že dolních 10 to rozjančí.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 20. března 2017 10:03
Reakce na Kokoska:

A proč by Martin Jaroš nemoh kritizovat jako nepolitik? Nicméně, on do "vysoké" politiky nakročeno má. Vloni založil hnutí NE a zdá se, že s ním bude kandidovat v příštích volbách. 

"Hon na Babiše" mě pobavil. Co už ten člověk musí udělat, aby, když to praskne, nepadaly tyhle a podobné relativizující hlášky.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. března 2017 10:12
Reakce na domenica:

Tak, i v tý zkorumpovaný době, kdy všichni tradiční politici kradnuli a Andrej proto musel založit hnutí, by ho vyšoupli z vlády během jednoho týdne, musím se smát jak málo stačilo Topolánkovi, upozorňuji, že ho nehájím, nebo Kocourkovi, co si pamatuju. Na Babišovi mě nejvíc štve to, že fakt nevím, co by musel udělat, aby se jeho slavný elektorát probudil, asi není nic dostatečně alarmujícího, teď si ještě přitáhne voliče komoušů a fertig. Chudák Bohuslav si nepomůže ničím, ani vyhazovem, ani tím, že to spolu do voleb doklepou.