Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. června 2020 20:52
Reakce na MP Marge:

Jen rasismus za to urcite nemuze, ale pro nektere rasy v nekterych zemich je to pomerne dulezity faktor. Kdyz bila mensina cela desetileti, ba staleti, brani jine mensine v pristupu ke vzdelani a ke kvalifikovane praci, tak se to prece nekde projevit musi (negativne pro tu mensinu).

O tom, ze tady v padesatych letech musela branit cernosske deti armada pred rozzurenym davem pote, co jim novy zakon umoznil navstevovat do te doby bilou skolu, jsi predpokladam slysela. Vetsina tech "deti" je jeste nazivu. At jde nekdo jim rict, ze zadny rasismus neexistuje a ze prece mame vsichni stejne prilezitosti

Donedavna se tim lecktere prestizni univerzity verejne chlubily, ze zadne mensiny mezi sve studenty neprijimaji. Dneska uz se to nerika nahlas, ale opravdu veris tomu, ze mysleni vedeni takovych univerzit se zmenilo? 

​Samozřejmě že je to důležitej faktor. Ale padesátý léta... máme rok 2020, ne? Nikdo se přece neodváží nikomu bránit, říkám schválně neodváží, i kdyby ho to snad napadlo V dnešním společenským ovzduší? Dneska mi to připadá, že se řešej křivdy na dávno mrtvý babičce a dědečkovi, ne že by nebyly, ale už z toho titulu to žádný řešení nemá. Neříkej mi, že dnešní mládež (která nejvíc při těch protestech a demonstracích řádí) je na tom stejně jako její předkové, že nemá žádný možnosti... Tomu se mi fakt nechce věřit. 

Nevím jak se změnilo myšlení vedení univerzit. To víš líp sama. Jenom pochybuju, že ten tvůj profesor je jedinej v celý Americe (a asi se jím nestal včera)... takže to jde přece

Offline MP Marge
Avatar
5719 příspěvků moje polička 18. června 2020 21:01
Reakce na nolita:

barbucha Prosim te ctes vubec to, co MP Marge pise? Nebo premyslis nad tim? To prece nemuzes myslet vazne, ty sve reakce.... ja jsem ok s tim, ze toto je tema, na kterem se neshodneme, fajn, ale ty tvoje dedukce jsou az surrealne chvilema...

​Uz deset minut cumim do mobilu a snazim se vnitrne zpracovat argument, ze Americani prece nejsou zadni rasisti, kdyz zamestnavaji cernosky jako chuvy.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. června 2020 21:04

MP Marge je to blbé, ale až se mi chce říct, kéž by to byl jediný argument tohoto typu.... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. června 2020 21:06

MP Marge to máš marný, ser na to (aneb sytý hladovému nevěří)

Online dzizisketa
Avatar
7441 příspěvků moje polička 18. června 2020 21:21
Reakce na barbucha:

​Samozřejmě že je to důležitej faktor. Ale padesátý léta... máme rok 2020, ne? Nikdo se přece neodváží nikomu bránit, říkám schválně neodváží, i kdyby ho to snad napadlo V dnešním společenským ovzduší? Dneska mi to připadá, že se řešej křivdy na dávno mrtvý babičce a dědečkovi, ne že by nebyly, ale už z toho titulu to žádný řešení nemá. Neříkej mi, že dnešní mládež (která nejvíc při těch protestech a demonstracích řádí) je na tom stejně jako její předkové, že nemá žádný možnosti... Tomu se mi fakt nechce věřit. 

Nevím jak se změnilo myšlení vedení univerzit. To víš líp sama. Jenom pochybuju, že ten tvůj profesor je jedinej v celý Americe (a asi se jím nestal včera)... takže to jde přece

​Jaký padnejsi důkaz, než že se Marge rozhoduje kde bydlet podle toho, kde není aktivní KKK, bys ještě chtěla? Že ještě loni se jisté školy chlubily, že jsou výhradně pro bílé? A to jen z příspěvků, co sem ta poslední dny napsala Marge. O tom, co si při troše snahy můžeš dočíst sama jinde na internetech, nemluvě. Mně je jako upřímně trapné ti teď psát, protože mi to přijde jako urážka tvého i mého intelektu, říkat ti to jak pro blbý. Ale já už ani nechápu, co vlastně chceš těmi příspěvky říct. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. června 2020 21:49

dzizisketa 

A já už taky ani nevim, co tím vším chci říct

Celý to vzniklo tím, že mně zle hejbe žlučí to dnešní obrazo(spíš socho-)borectví, kdy se pod záminkou rovnosti a všeobjímající dokonalý společnosti (kéž někdy nastane) nejen rabuje a ničí, ale sprejujou se sochy Churchilla, kdy se dehonestuje Gándhí a další osobnosti to nepochybně ještě čeká. A my tomu ještě politicky korektně tleskáme, protože kdo by se odvážil protestovat? Jedině rasista!

Že jsme se dostaly nakonec jinam, to jest obvyklý úděl diskusí

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 18. června 2020 21:57

barbucha ale my tady nikdo netleskáme rabování

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. června 2020 22:17

barbucha přeháníš a překrucuješ....

Online continuity
Avatar
33615 příspěvků moje polička 18. června 2020 22:37

Já si myslím, že se to teda dost vystihl Čermák. Nesouhlasím se všemi formulacemi, aby bylo jasné, ale s hlavní myšlenkou jo.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jsme-jak-neuroticke-vecne-rozcilene-akvarijni-rybicky-s-kratkou-pameti-109832

Offline MP Marge
Avatar
5719 příspěvků moje polička 19. června 2020 05:42

MP Marge to máš marný, ser na to

​To je, myslim, jedna z nejlepsich rad, kterych se mi v posledni dobe dostalo

Offline MP Marge
Avatar
5719 příspěvků moje polička 19. června 2020 05:43
Reakce na Ounz:

barbucha ale my tady nikdo netleskáme rabování

​Pro uplnost dodavam, ze ani ja netleskam. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 19. června 2020 09:07

continuity Cermak je fajn, jako vzdy

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. června 2020 09:33

MP Marge tvoje příspěvky jsou super, moc ráda tě čtu, rozšiřuješ tu obzory a myslím, že nejenom mně. 

Online Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 19. června 2020 09:35

continuity viktorka_od splavu To je super, dost mi mluví z duše. Mě ta moje "středová umírněnost" někdy trochu štve, ale nedokážu na věci koukat černobíle. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 19. června 2020 09:46

Garfie Každé tvoje slovo tady je jako balzám na duši :-) nemá tě co štvát!

Online Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 19. června 2020 11:32

viktorka_od splavu Jé, děkuju  Jsi milá :-) Akorát se nedokážu do krve pohádat, pořád chápu i tu druhou stranu a když náhodou ne, svedu to na těžký dětství!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. června 2020 12:09

Já jsem si taky dlouho myslela, a možná je to i případ barbucha , že po těch desítkách let je rasismus v USA okrajová záležitost, a jak psala barb, nikdo si přinejmenším "nedovolí" řešit rasu. Ale ono je to v reálu  výrazně jinak -  příspěvky MP Marge mě v tom utvrzují (díky za ně!).  Rovnost v přístupu ke vzdělání a práci a tedy k celospolečenskému bohatství jsou pořád jen teorie. Proto, podle mého, padají sochy a rabují se drahé obchody. Menšina nemá pocit sounáležitosti s většinou. Většinovou společnost a to, co vybudovala nepřijímají za své. To, co vídáme v běžně ve filmech, např. smíšená manželství, není tak běžně a bez předsudků přijímáno. Přiznávám, že mě to hodně zklamalo, asi jsem naivní.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 19. června 2020 12:42

Garfie :-) ja jsem sice docela vztekloun, ale kdyz mam cas to promyslet tak taky vsecky a vsecho "chapu" ale pro dobro veci se misty prinutim a  trochu toho drsnaka zahraju

Online Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 19. června 2020 13:00

viktorka_od splavu Já bojuju jenom za ostatní!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 19. června 2020 13:33

Garfie ja si beru k srdci poucku ze kazdy ma zacit sam u sebe