Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. června 2020 19:59

stes tak reseni je jenom systemove, o cemz je cela tato diskuse, nejak nevim, cos cekala... je to takova populistickorecnicka otazka, uplne ji slysim z ust politiku tohoto razeni....

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 19. června 2020 20:19

nolita prosim te, ta tvoje reakce je jako co? Odpoved na nic.. Ptala jsem se nekoho, kdo tomu rozumi, zije v tom a ten, tedy ta, mi odpověděla. Pro mě stačí. 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 19. června 2020 20:35

Rozmoh se nám tady takovej nešvar, to utírání 'prosimtě ptam se někoho, kdo v tom žije a kdo tomu rozumi'

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 19. června 2020 20:46
Reakce na stes:

Když zamestnam cernosku jako uklizecku, protože treba nic jineho neumi, tak je to spatne. Kdyz ji nezaměstnám, protože se budu bát, aby mi aktivisti nevymlatili firmu, protoze u mě uklizi cernoska, je to taky špatně. Takže, a ptam se zcela vážně, s touhle modelovou situace co? Jake je reseni?

​No, řešení je, jako vždycky, pokud bys fakt zamýšlela zaměstnat černošku, zachovat se podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, s tím, že občas se nezavděčíš všem.  

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:00

stes Jj mp marge me predbehla, co se da delat, ja s tim zit umim... ber to jako potvrzeni, ze je to opravdu tak  a aniz by to bylo cokoliv proti @mp marge, jeji inside pohled a detaily, ktere k tomu vi, jsou velice zajimave, tak zrovna k tomu odpovedet na tvoji otazku fakt staci se troch zajimat a mit prehled... 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:00

Ounz To neres, vzdyt je to vtipne... 

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:01

Isca jo to je jasny, nic takovyho tady v Praze nechystam. Mě to proste jen napadlo, jako jedna ze situaci co se urcite deje. 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:01

nolita No, to jo :)

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:04
Reakce na nolita:

stes Jj mp marge me predbehla, co se da delat, ja s tim zit umim... ber to jako potvrzeni, ze je to opravdu tak  a aniz by to bylo cokoliv proti @mp marge, jeji inside pohled a detaily, ktere k tomu vi, jsou velice zajimave, tak zrovna k tomu odpovedet na tvoji otazku fakt staci se troch zajimat a mit prehled... 

​No ja se právě zajimam a ocenuju normalni odpověď, ne slohovy cviceni o nicem

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:11

stes vsak jo, změna systém, máš to tam :-)

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:21

Ounz hele, nekdy proste potřebuješ chytrou nebo smysluplnou odpověď a tu ti zjevne neda kazdej.

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:25

nolita zmena systému pochopitelně. Ale co delat v jedne konkr situaci, kdyz změna systému bude beh na extra dlouhou trat. Na to jsem se ptala. No nechme toho. My ho zrejme nezmenime. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. června 2020 22:05

stes v jedné konkrétní situaci uděláš přece to, co ty považuješ za nejlepší, aniž by ses zpronevěřila tomu, co si myslíš, což zní trochu klišoidně, ale je to tak...  fakt nevím, cos čekala, zda nějakou jednoduchou jednoznačnou odpověď... ta neexistuje, naopak takto položená otázka prostě zavání populismem...  změna systému je běh na dlouhou trať, ale taky jediné, co  dané situace zbývá a o čem celá tato diskuse je... odpovědi se ti dostalo, pokud ji vezmeš raději od MP Marge než  ode mě,  klidně, mně vlastně stačí, když ta info dopadne na aspoň trochu úrodnou půdu.... 

a narozdíl od tebe si myslím, že ke změně systému můžu svou trochou přispět...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. června 2020 11:27
Reakce na MP Marge:

​Jo jo, Jih je takova kapitola sama pro sebe. Proto tam nechci - krome toho, ze je tam moc horko

Mne cela leta vrtalo hlavou, kdyz je ten Jih tak problematickej, proc tam tolik Afro-Americanu zustava, nebo se tam dokonce i zpatky stehuje. Nakonec jsem to nevydrzela a zacala se na to ptat. V kostce, afro-americti pratele mi vysvetlili, ze Jih je sice Jih, ale clovek pry vi, co tam ma cekat. Horsi pry je "pokrytecky" rasismus na severu, kde se komunity navenek prezentuji jako velmi liberalni, ale v realu to vypada jinak.

Ten pan profesor, co jsem ho tu zminovala, nam ve tride vypravel, ze vyrostl a vystudoval na Jihu (konkretne v Georgii) a s primym rasistickym utokem se nikdy nesetkal. "N-word" mu vmetl do tvare az soused pote, co se prestehoval do (udajne) multikulturniho New Yorku.

Pak se v tom vyznej! 

​Hele ty mi soustavně a usilovně boříš bábovičky

Ohledně toho Jihu jsem si vždycky pokládala úplně stejnou otázku... navíc eště v souvislosti s historií - kdy otroci utíkali (pokud se zadařilo) když ne rovnou do Kanady, tak stačilo i do severních států... a občanská válka k tomu - přece obě strany do ní šly s určitým heslem a záměrem! A severní státy určitě ne s úmyslem podpořit rasismus, přece

Zas mi to nedá a musím vzpomenout můj oblíbenej film (jako ale fakt nežiju jen v představě že všecko ve filmech je pravda ) - V žáru noci... kdy se jižanskej šerif bodře ptá Sidneyho Poirtiera: "Jak ti, Virgile, říkaj tam u vás na severu?" - "Říkaj mi tam pane Tibbsi!"

Což mi vždycky přišlo jako dobrej příklad rozdílu v obou oblastech...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 20. června 2020 11:40
Reakce na MP Marge:

​Reseni neni na tobe, ale na spolecnosti. Na tom zamestnat cernosku jako uklizecku, pokud nic jineho neumi a treba ani umet nechce, neni spatneho vubec nic. Pokud ale cernoska o takove misto zazada jen proto, ze sice ma navic, ale zije ve spolecnosti, ktera ji v pristupu ke vzdelani a k lepsim pracovnim prilezitostem hazi klacky pod nohy, tak je to spatne. To ty ovsem jako jednotlivec vyresis tezko

​Tak ale i ten jednotlivec by se mohl zasnažit... neříkej mi, že kdyby černošku nevzali na školu, ačkoliv její dosavadní školní výsledky svědčí o jejích studijních předpokladech, že by se nemohla ozvat - když se dneska amíci souděj vo každičkou pitomost.

A navíc, ty uklízečky/číšnice apod. přece nenosej na krku číslo svýho IQ, jak to má pak chudák potenciální zaměstnavatel (o náhodným klientovi ani nemluvě) poznat... jestli se jedná o diskriminaci nebo ne...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. června 2020 12:02
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 20. června 2020 12:31

jinx jak uz tady některé posty preskakuju, tak jsem si ten tvuj dala do souvislosti jen s tou kauzou zneuzivani a fakt jsem chvíli přemýšlela, jestli ti nekdo nehacknul účet

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. června 2020 12:36

Krehutka no pokud te napadlo, ze ho nekdo hacknul, tedy, vyloucilas, ze bych to psala ja, tak to je vlasnte dobry  

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 20. června 2020 12:40
Reakce na jinx:

https://denikn.cz/349629/znasilnil-pres-tri-sta-zen-vcetne-olympijskych-medailistek-proc-to-prochazelo/?cst=44fa92e1a17b41c3166a5c8fc3485c17c56d91e3

se soudej vo kazdou pitomost a ty husy mlci a mlci a vubec se nesnazi 

​Tohle sem četla, to je peklo strašný!