Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. června 2020 13:00

Ounz ano, desive. Zaver clanku vyborny. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 20. června 2020 13:01

Ounzna hbogo je o tomto tematu dokument. Strasne nejenom to jeho chovani, ale i celeho to prostredi, ktere selhani jedince jeste podporuje. https://www.csfd.cz/film/717121-cena-zlata-odhaleni-skandalu-americke-gymnastiky/komentare/

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 20. června 2020 13:03

jinx No ani sem pak nekoukala, jestli jsou pod článke nějaký reakce, ale to že tam píše, že není v pořádku šmatat na cizí děti bez dovolení a nutit 'dát pusu strýčkovi' určitě vzbudí emoce. Já s tim ale souhlasim..

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 20. června 2020 13:04

Krehutka Tyjo to sou takový ty věcí u kterejch člověk trpí, jen to vidí určitě..achjo, je to děs

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 20. června 2020 13:36
Reakce na jinx:

https://denikn.cz/349629/znasilnil-pres-tri-sta-zen-vcetne-olympijskych-medailistek-proc-to-prochazelo/?cst=44fa92e1a17b41c3166a5c8fc3485c17c56d91e3

se soudej vo kazdou pitomost a ty husy mlci a mlci a vubec se nesnazi 

​To není argument, resp. nemůžeš srovnávat zneužívání nadřízenou osobou, navíc vo těch intimnostech se obětem obecně blbě mluví. 

Zažalovat (nebo si stěžovat aspoň) školu, která tě nepřijala, je kapku schůdnější, aspoň v tom smyslu, že nic horšího než to, že tě (už stejně) nepřijali, ti udělat nemůžou... A jak jinak se o tom má společnost dozvědět, ne-li z jednotlivýho případu, kdy se dotyčnej ozve? Šmahem označit veškerý školství za rasistický je stejnej nesmysl, jako tvrdit, že vůbec žádnej rasismus neexistuje, bych řekla.

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 20. června 2020 15:24

barbucha jen ten soud asi neni uplne zadarmo, na to kazdy mit nemusi, pokud chce slusnyho advokata. A kdyz se skola rozhodne, ze nekoho neprijme, co je jednodussiho, nez ho verejne nechat prezkouset pred komisi takovym zpusobem, ze z nej jeste udela blbce? To by dotycny musel byt extra talent velice si jisty v kramflecich.

Cimz nechci rict, ze by se to nemohlo zkusit, ale jednoduchy to jiste nebude. 

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 20. června 2020 15:39

barbucha já myslím, ze tam taky bude to, ze spousta z těch studentů se na tu školu ani nebude hlásit, protože si myslí, ze na to nemaji/by je stejně nevzali atd. Že je to tam zakořeněné. Ve své knížce Michelle Obama psala, ze ona taky nepřemýšlela nad školou v Chicagu, protože tam prostě černí z její strany města nechodili. Pak v té škole pracovala a její náplní práce bylo mimo jiné tu školu "zpřístupnit " tě druhé straně města. 

Offline RoSa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 20. června 2020 17:48
Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 20. června 2020 18:59
Reakce na Kokoska:

barbucha jen ten soud asi neni uplne zadarmo, na to kazdy mit nemusi, pokud chce slusnyho advokata. A kdyz se skola rozhodne, ze nekoho neprijme, co je jednodussiho, nez ho verejne nechat prezkouset pred komisi takovym zpusobem, ze z nej jeste udela blbce? To by dotycny musel byt extra talent velice si jisty v kramflecich.

Cimz nechci rict, ze by se to nemohlo zkusit, ale jednoduchy to jiste nebude. 

​Ty výlohy se soudem mě napadly, ale na druhou stranu přece existujou nějaký spolky a hnutí, který by advokáta zaplatily, nebo seženou někoho slušnýho pro bono... Když my tady máme Kláru Samkovou (a jistě i další, o kterejch nevím) a organizaci jako například Romea, tak v USA jistě podobnejch funguje víc. Nebo snad ne? To už by teda bylo s Amerikou hodně špatný... Já bych řekla, že by se nějaký takový zjevný diskriminace určitě někdo chytil.

Zkoušky před komisí určitě nejsou žádná pohodička, ale zas na druhou stranu už právě ta veřejnost a komise a publicita a já nevim co ještě přece zaručí aspoň určitou nestrannost. 

Ale přece jen, jádro pudla je v tom, že se musí dotyčnej ozvat, protože jinak se o tom ostatní těžko dozvědí.

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 20. června 2020 19:05

barbucha myslim, ze my o te situaci a moznostech vime hodne malo a navic to vidime z pohledu bilyho evropana. Z bulvarniho clanku, ze nekdo vyhral soud kvuli kocce ususeny v mikrovlnce, bych neusuzovala, ze je jednoduche zalovat a spravedlive vyhrat cokoli.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 20. června 2020 19:06

MaeGandal 

Jo, to souhlasím, že někoho to odradí předem.

Ale Michelle Obama? Která se bála hlásit na školu v Chicagu, a tak radši vystudovala Princeton a Harvard?

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 20. června 2020 19:15

Kokoska 

Dyť jo, z jakýho jinýho pohledu o tom máme mluvit? A taky proč ne, už to není jen lokální záležitost, ale celý to současný hnutí přišlo i k nám do Evropy, tak se s dovolením k tomu můžeme taky vyjádřit, ne? Nebo když už nemlčíme, musíme jen bez námitek souhlasit? 

Ale o to nejde. USA se prezentujou jako země neomezenejch možností (pročež imigranti prouděj stále tam, nikoliv opačně), tak i když lze o tý neomezenosti trochu pochybovat, přece jen tam občan ohledně svejch práv nějaký šance má. To bych řekla, že možná i větší než ve starý zkostnatělý Evropě... (a nejen u soudu kvůli mikrovlnce ) Nebo už mam bábovičky teda totálně na maděru

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 20. června 2020 20:11

barbucha Tak vyjadrit se samozrejme muze kazdy ke vsemu, ale pokud se vyjadruju ve stylu "jsem bila Evropanka, ale z nejakeho duvodu vim lip nez Afro-Americani, jestli v USA celi rasismu, a jestli tudiz maji pravo na to byt nastvani a demonstrovat", tak to spis vypovida neco o mne. 

Ale jak myslis. 

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 20. června 2020 21:34

barbucha ona se nějaká hlásit na tu školu, ji to ani nenapadlo, protože černoši z druhé strany města na tu školu prostě nechodili, protože se vědělo, ze je pro bílí.

A ona na školu šla, přestože jestli si to dobře pamatuju, tak učitele ji  v tom extra nepodpořili, ale starší bratr se tam dostal na sportovní stipendium. Na Princetonu očividně černochy brali. V Chicagu ne, nebo to byl alespoň její pocit. Takže by její spolužáci mohli na školu v Chicagu, kdyby je škola brala. I když na Princeton z nějakého důvodu treba neměli 

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. června 2020 00:24

barbucha vykasli se na sve babovicky a konecne si o tom neco zjisti....

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 21. června 2020 00:25

MP Marge 

Kde něco takovýho tvrdím? (jo já vím, "ve stylu" ) Celou dobu se ptám, a pravda, i divím. O nějakým právu jsem nemluvila už vůbec.

Ale tak je klidně možný, lépe řečeno pravděpodobný, že naše informace jsou špatný, obraz USA tady předkládanej je lživej a občanská společnost a spravedlnost tam vůbec nefunguje. Smutný zjištění, a zrovna dneska

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 21. června 2020 00:31

MaeGandal 

Hele ten Princeton... prakticky nejprestižnější z prestižních (o Harvardu nemluvě)... tak já nevim, asi bych si nestěžovala, že mě nevzali jinam, a v tomhle případě určitě ani na rasismus

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 21. června 2020 00:44
Reakce na nolita:

barbucha vykasli se na sve babovicky a konecne si o tom neco zjisti....

​Když já mám svoje bábovičky ráda 

"Něco si zjisti"... hele ten příklad s Michelle Obama je zrovna fakt zvláštní. Stěžovat si na diskriminaci černejch uchazečů o vzdělání, a pak si zjistíš, že Princeton a Harvard... A nemůžu si pomoct, i některý jiný argumenty mi připadaj stejný. To jest, že ano, nám - bělošský většině v Evropě - někdy ty problémy se můžou jevit jako přehnaný případně i vycucaný z prstu... a zároveň je taky možný, že insider nota bene odlišný barvy může stejnej problém vnímat možná daleko citlivějc (než bychom ho vnímali my), a možná někdy i doslova přecitlivěle. To se přece může stát, ne?

(řečnická otázka, už toho asi bylo dost )

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 21. června 2020 03:33
Reakce na barbucha:

​Když já mám svoje bábovičky ráda 

​Tim se vysvetluje, proc se tvrdosijne drzis sveho i presto, ze mistni uzivatelky, ktere zjevne o situaci v USA vedi pomerne vic nez ty (a tim nemyslim zdaleka jen sebe), ti tady uz na nekolika strankach vysvetluji, ze tvoje predstavy o rasove rovnosti a socialni spravedlnosti v USA jsou ponekud zkreslene. 

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 21. června 2020 05:45

Jinak ten argument s Michelle Obama mi pripomina moji znamou ze sboru, ktera v padesatych letech vystudovala Yale a stala se fyzickou, a cely zivot pracovala ve vyzkumu, vcetne svycarskeho CERNu. Pokazde, kdyz nekdo v jeji pritomnosti vyjadri myslenku, ze ona je zivouci dukaz, ze feminismus uz neni ve spolecnosti treba, kdyz uz v padesatych letech vystudovala Ivy League skolu a prorazila v tradicne muzskem oboru, tak se hrozne nastve. Rika, ze lide si musi uvedomit, ze to, ze ona neco takoveho dokazala, je vyjimka potvrzujici pravidlo, a ne dukaz, ze spolecnost nediskriminuje zeny ve vedeckych oborech. A taky rika, ze vsichni vidi jen ten uspech, ale uz ne to, se k tomu, aby se nekam dostala, musela drit desetkrat vic nez jeji muzsti kolegove, a jeste se pak za celou karieru vyrovnavat s tim, ze ji hazeji klacky pod nohy.

To je, myslim, podobny ukaz. Ano, samozrejme, ze doba se meni, a ze dnes neni nemozne pro Afro-Americana dostat se i na skolu, ktera byla donedavna vyhrazena jen pro bile. Ale to porad neznamena, ze je to fair game. Na to jsou i studie - kvantitativni a kvalitativni, ktere ukazuji, jak nepomerne vyssi usili musi mensiny vynalozit, aby dosahly stejneho vysledku jako bila vetsina; jak Afro-Americani, Asiati i Americti Indiani maji mnohem vyssi drop-out rate nez Whites, coz ale neni dano tim, ze by na studium intelektualne nemeli, ale tim, ze se casto potykaji se socialnim vyloucenim a sikanou se strany spoluzaku i skoly (ted, kdyz se o tom konecne mluvi a pise, neni ani tyden, aby nekde nepropukl nejaky skandal); a jak mnohe skoly zustavaji prevazne bile proste proto, ze se tam mensinovi studenti boji hlasit, protoze skola ma reputaci, ze je nechrani pred sikanou, ale naopak k ni casto i sama prispiva.

Nerovnost v americkem skolstvi je nesmirne slozitej, komplikovanej problem, kterej fakt nejde odmavnout tim, ze Michelle Obama se dostala na Princeton, takze prece zadna diskriminace nemuze existovat