Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:57

A666 Taky jsem z toho špatná. Táta ležel na tom oddělení následné péče v Krči přesně před rokem, byl po CMP, než jsme sehnali rehabilitační pobyt jinde. A bylo to tam strašný. Taky byl zákaz návštěv, kvůli chřipkám, ale nějak jsem se tam vždycky s rouškou dostala. Nebejt toho, nevím, jestli by to přežil. Nedokázal se sám najíst, přesto mu jídlo postavili metr od postele a pak netknuté odnesli, to samé pití, hygiena otřesná, večeře ve čtyři a zhasnout v pět, pacienti nadopovaní, mimo realitu. Večerní inzulín dostal ve čtyři a ten noční pak v těch pět. Chodila jsem ho tam krmit, mýt, převlíkat, cestou domů s taškama špinavého prádla jsem brečela. Ráno jsem tam nosila čisté oblečení. Personál jen pomocné síly, cizinky, snad jen dvě sestry na oddělení, lékařku bylo těžké zastihnout.

Teď, než se nějak dám dohromady, mám tátu v odlehčovací péči. Tam to, aspoň než jsem šla do nemocnice, vypadalo mnohem lépe, taky je to teda placený, ale stejně trnu, aby se tam taky něco nezavlíklo a ty bezbranní senioři to neodskákali. Bohužel se ta moje rekonvalescence nějak vleče, ještě tam chvilku musí zůstat. Klidná tedy nejsem.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 25. března 2020 22:07

barbucha doteď se nestyděli, tak proč by s tím měli začínat?

Offline continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 25. března 2020 22:08

A666 držím palce ať je to dobré.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. března 2020 22:08

Jennyfor 

babička tam byla asi 3 měsíce na přelomu 2015 a 2016 a tehdy jí tam docela dali do kupy, upravili jí dávkování léků a typy léků (aby mezis ebou neinteragovali) a ona se vrátila jak vyměněná....

my bychom ji bývali taky rádi dostali jinam, jenže je hluchá, polodementní a fyzicky je na tom fakt blbě, těžkos e hledá nějaké rehabilitační centrum, kam by mohla jít..... Ona má zlomený krček a je po částečné endoprotéze (takže se 6 týdnů nemůže na tu nohu psotavit) - dodnes nevíme, proč nebyla totálka, po které se rehabilituje hned. Už mohla být doma.....

S tatínkem držím palce!

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 25. března 2020 22:26

A666 No tehdy to ještě nebylo tak hrozný, táta tehdy ležel s něčím jiným taky v Krči, na interně a na péči a odbornost doktorů si nemůžu stěžovat.

Ale na těhle seniorských odděleních je to čím dál tim horší. Těžká práce, mizernej plat, všichni přetížený, většinou žádny happyend, který by mohl pozitivně motivovat, kvalifikovaný sestry utíkají jinam, vloni už opravdu všechno jenom ukrajinky, ale ne sestry, ale tzv. pomocný personál. Byl někdy problém i s domluvou o jednoduchých úkonech.

Ale to je problém systému celkově, jak je to nastavený, takovouhle práci bude dělat jen ten, kdo to má jako poslání a nebo ten, kdo nemá jinou možnost a pak se to odrazí na jeho vztahu k pacientům. Prostě nějaká reforma je už potřeba jako sůl, stárne nás moc a stát na to není připravenej.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 25. března 2020 22:26
Reakce na bram:

barbucha doteď se nestyděli, tak proč by s tím měli začínat?

​Mně to přijde úplně příšerný. Takový šméčko!

Doufám, že se pár voličům Babiše konečně rozsvítí - určitě je mezi nima i nějakej ten drobnej živnostník, kterej musel zavřít krám/odložit verpánek...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 25. března 2020 22:47

Jako teda nejsem živnostník a mohlo by mi to bejt jedno, ale doprdele za tohle by zasloužili roztrhnout hubu hákem. Nebo rovnou pověsit na kandelábr.

Von jim teda nikdo nenařídil zavřít provozovny, nevykonávat činnost?!

Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), která se odvolává na právníky ministerstva vnitra, je ale výklad v případě obou zákonů stejný. „Ten výklad je takový, že přímá, jasná náhrada škody je v případě, když zabíráte někomu majetek nebo mu přikazujete nějakou činnost. Nic takového nenastalo,“ řekla pro Českou televizi.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 25. března 2020 22:57

barbucha z toho nakonec vychází to maďarsko nejlíp

Online Sweet Potato
Avatar
34800 příspěvků moje polička 25. března 2020 23:01

barbucha Hnus.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. března 2020 23:03

hele a není to trochu vytržené z kontextu? ona jen říká, že přímá a jasná náhrada je tam, kde se zabral majetek nebo přikázala činnost - což možná není úplně nejpřesnější vyjádření, ale z velké míry pravdivé - je to jasné, stát ví, co komu nařídil nebo zabral a není třeba to dokazovat... všichni, kteří museli zavřít, to budou stavět na jiném paragrafu, kde se bude dokazovat mj. i přičinná souvislost, což se ve výše uvedeném případě nemusí... a o těch dalších případech nemluví - aspoň v tom, co je vidět, nečetla jsem to ani neslyšela v tv, ale zase bych jen z toho nedělala asi předčasné závěry, pokud teda neřekla rovnou, že nikdo nedostane nic, ale to se mi nějak nezdá...  

ještě edit: tedy to, o čem mluví ona je něco úplně jiného, než zavření provozoven...

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 25. března 2020 23:08

barbucha hele to je fakt hrozný. A dopadne to tak, že se zas budeme muset zachránit mezi sebou, jako s těma rouškama. A ten pi*us se zas bude chválit, jak jsme to zvládli.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:48

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:08

Trump. Uz zase tvrdi, ze Covid-19 je jen "chripka",  a ze neni duvod dodrzovat karantenu Pry v dubnu budeme vsechna ochranna opatreni rusit, abychom zachranili ekonomiku! 

Nasledne se vyznamenal guverner Texasu, ktery vylezl do televize s prohlasenim, ze stari lide by meli radeji umrit a "zachranit" tak zemi (rozumej byznys) pro deti a vnoucata.

Ja bych snad radsi byla v Cechach a snasela toho Babise, nez tohle

Tady to fakt nedopadne dobre...

Offline Kokoska
Avatar
28239 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:17

MP Marge to je teda drsny, ten Texas.

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 26. března 2020 15:41

Kokoska Jih, no

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 26. března 2020 16:33

MP Marge To nás ten humanismus rychle opouští

Offline Kokoska
Avatar
28239 příspěvků moje polička 26. března 2020 16:43

MP Marge pak jsou na rade Mexicani?

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 26. března 2020 16:53
Reakce na Mirka:

MP Marge To nás ten humanismus rychle opouští

​Hele, ja o humanismu v krizovych situacich nemam naprosto zadne iluze

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 26. března 2020 16:54
Reakce na Kokoska:

MP Marge pak jsou na rade Mexicani?

​Urcite!