Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:25

viktorka_od splavu  Ano je to tak. Tak on se nijak netají s názorem, že demokracie je v případě pandemie na obtíž. A ne že by v čistě teoretické rovině neměl pravdu, ale přece jen, život je poněkud složitější a musí brát ohled i na ostatní aspekty života a fungování společnosti...

ziginka Já to tedy taky úplně nepochopila jako náhradu, spíš mi přijde, že trvá mimořádný stav a mimo to platí tohle opatření ministerstva zdravotnictví. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:33

A666 fakt? to mi připadá docela zvláštní, nebylo by lepší poslat ty ventilátory do itálie, než vozit těžce nemocný přes půl světa + si vozit dom infekci?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:39

A666 fakt? to mi připadá docela zvláštní, nebylo by lepší poslat ty ventilátory do itálie, než vozit těžce nemocný přes půl světa + si vozit dom infekci?

​Oni argumentují i tím, že si na těhle pacientech tu péči němečtí doktoři natrénují... na druhou stranu dkyby poslali ventilátory, tak dkyž je budou potřebovat sami, těžko je dostanou zpět. jako jo, já taky nejsem nadšená nad možností přivlečení jiného kmene, na druhou stranu ty bezpečnostní opatření kolem toho byla dost velká......

Jinak jen v Sasku, které má cca půlku obyvtael než ČR, by mělo být během pár dnů k dispozici víc jak 2500 lůžek intenzivní péče...

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:40
Reakce na Garfie:

A četla jsem, že koronavirus má princ Charles, normálně mi to přišlo hrozně líto, kvůli královně. 

​Královna je dávno uklizená na Windsoru, a se synkem se naposled viděla 12. března, to už by měla příznaky... ale tak neni divu že to někdo z nich čapnul, když potkávaj takovejch lidí.

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:44

viktorka_od splavu Chybí personál. Představa, kterou nám media podsouvají, že to vlastní "napojení" na ventilátor je definitivní řešení, je mylná. Ten ventilátor je jen podpůrná metoda, odpověď pacientova organismu na tu ventilační podporu není neměnná v čase, vyžaduje komplexní péči doktora, sester, sanitářů, laboratoře, rentgenu,... 

Ale správně poukazuješ, že transport je někdy pro pacienta velkou zátěží. Ale mohou to být ti pacienti v odvykací fázi od ventilátoru, ....představ si lidi s tracheostomií, co si trochu dýchají, ale k stále ještě potřebují, aby ventilátor ten dech dokončil k dobrému okysličení a vydechování CO2, co potřebují občas odsát, potřebují rehabilitační cvičení, správnou výživu, apod.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:46

viktorka_od splavu A666 Tak je jasné, že přístup krizového štábu by měl být úplně jiný všeobecně  a v jiném složení. A že tohle všechno co se vyrábí by mělo být mnohem víc podpořeno a financováno. 

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:47
Reakce na A666:

​Oni argumentují i tím, že si na těhle pacientech tu péči němečtí doktoři natrénují..

​Péči o takový typ postižení jistě neměčtí doktoři ovládají, na této pandemii je šílený to množství těch postižených najednou.

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:50

viktorka_od splavu A666 Renusatko 

Já teda doufám, že ta Babišova selhání /roušky, testování , odsunutí Hamáčka, .../  mu někdo časem spočítá. Já to podpořím, jak jen budu moci.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 25. března 2020 15:00

Fiction To je pravda, pořád se to srovnávalo a srovná s chřipkou a s tím kolik lidí na chřipku zemře. Jen žádná chřipka nikdy nezaplnila tak náhle nemocnice lidmi v kritickém a těžkém stavu. Pořád trochu doufám, že alespoň díky těm celkem rychlým opatřením se to opravdu zpomalilo a bude víc času na přípravu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 25. března 2020 15:04

Fiction děkuju za vysvětlení. jo a ještě k té obezitě.. že to někoho překvapuje (nevím jestlis to psala tady, nebo v jiném vlákně, už to nedohledám), že je obezita přitěžující faktor při koronaviru, řekla bych že to fakt běžně lidi nenapadne. stejně tak to, jako že plíce je dobré trénovat a že výhodu má ten, kdo se hýbe. a to bych řekla že jsem ještě celkem nadprůměrně informovaná.. pro mě, byť mi teda připadalo že paní doktorka na koronavir "žárlí", že je to protežovaná infekce proti jejím oblíbeným to je dost zajímavý a užitečný pohled

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. března 2020 15:11
Reakce na Fiction:

​Péči o takový typ postižení jistě neměčtí doktoři ovládají, na této pandemii je šílený to množství těch postižených najednou.

​Já myslím, že bylo myšleno možná spíše nacvičení té rutiny, protože tohle je komplikované ještě tou infekčností a vyžaduje to nadstandardní bezpečnostní opatření.

jinak podle novin jsou pacienti ve špatném stavu a podle videa jak je transportovali/ z dálky) měli evidentně připojený nějaký dýchací přístroj... Jo, dovedu si představit, že tn transport je náročný, na druhou stranu jsou z bergama, takže asi větší šance při transportu a následné péči v Německu než kdyby zůstali tam, kde byli......

Každopádně moc informací tu není, tady se obecně o lidech moc nereportuje, o mrtvých víme jen to, odkud jsou.....

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 25. března 2020 15:25

A666 Tak to jo, to oblékání a svlékání OOPP a samotný pobyt/pohyb v tom je něco šíleného, tam je nácvik určitě užitečný.. ... Ty záběry z itaských nemocnic jsou děs, jen hluk těch alarmů monitorů a ventilátorů je k zbláznění...

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 25. března 2020 16:30

Garfie Z pohledu nahrady skody zpusobene uzavrenim provozoven atd. existuje jakysi pravni narok dle krizoveho zakona za dobu do 24.3. Od 25.3. uz ten narok dle krizoveho zakona nevznika, protoze se jede v jinem rezimu (mimoradna opatreni MZCR). Tak to chapu ja.

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 25. března 2020 16:38

ziginka Z pohledu škody s tebou absolutně souhlasím, ale nevím, jestli ten nouzový stav nemá ještě další právní aspekty a v těch stále platí? Je to teda asi dost komplikované, já nejsem právník, ale čekala bych, že pokud je vyhlášen do....tak platí do toho data, pokud není výslovně zrušen.  Ale jaký to může mít dostah, těžko říct. Fakt je, že Hamáček reagoval na dorazy dost rozpačitě...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 25. března 2020 16:54

ziginka taky nejsem právník a studovat to nebudu, ale podobně mi vysvětlovala dcera, proč u nich (GB) vláda nepřikázala zavřít restaurace a obchody - měli by pak nárok na náhradu škody a zaměstnanci na nějaké odškodné/náhrady. takhle jen "doporučili" aby tam lidi nechodili, majitelé zavřeli sami, protože měli prázdno, personál propustili a šlus.. můžou se jít pást

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 25. března 2020 17:39

Garfie Pravnik taky nejsem, ale smrdi to ...

viktorka_od splavu To je taky dobry :-(

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 25. března 2020 20:18

barbucha  Ano, to posílala ziginka už ráno (z jiného zdroje teda), je to mazec, už se pomalu blížíme k Maďarsku. :-/ Ale pořád se nějak nemůžeme shodnout, jestli tím pádem skončil nouzový stav? Nebo platí dál pro jiné věci? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 25. března 2020 20:38

Garfie 

To, co se jmenovalo nouzový stav už asi skončilo, ale pro změnu platí to samý pod názvem ochrana veřejnýho zdraví A už za to nemůže Babiš, ale jen ministr zdravotnictví. Chytrý, po všech stránkách! 

Že se nestyděj. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:39

Moje babička léží v Krči na oddělení následné péče. Už dříve jsem se ptali, zda ty nakaženés estry jsou od nich ale nikdo nic nemůže říct... Teď už je v Krči 13 nakažených seniorů a my stále netušíme, jestli je to na jejich oddělení nebo na některém z těch jiných....... nevím, jestli mě to víc naštvalo anebo se mi víc chce brečet......

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koroanvirus-seniori-thomayerova-nemocnice-12-nakazenych-nemoc-smrt-pacient.A200325_195355_domaci_brzy