Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline dzizisketa
Avatar
7376 příspěvků moje polička 25. března 2020 11:51

Pro tohle existuje termín "šoková doktrína". Nedávno jsem tu dávala odkaz na rozhovor s Naomi Klein, která se jimi odborně, ale i aktivisticky, zabývá. 

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 25. března 2020 11:54

dzizisketa  To bylo zajímavé. 

Offline mitford sister
Avatar
1373 příspěvků moje polička 25. března 2020 12:04

Garfie Solathis tak asi hoax, omlouvam se, tkay ocividne nejsem imunni. Ke mne to doputovalo sdilenim jine osoby, tu pani neznam. 

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 25. března 2020 12:08

mitford sister No smutné, je, že už to člověka ani nepřekvapí, co? :-)

A četla jsem, že koronavirus má princ Charles, normálně mi to přišlo hrozně líto, kvůli královně. 

Offline mitford sister
Avatar
1373 příspěvků moje polička 25. března 2020 12:15

Garfie no právě. hoax s delfínama v benátkách jsem odkryla hned. ale tohle je tak "v jejich stylu", že mě to ani nenapadlo fact-checkovat :)

a samozřejmě, chudák queenie, moc by mě mrzelo, kdyby se jí něco stalo. :/ i prince philipovi, ten je na tom zdravotně hůř. to je můj oblíbenec.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. března 2020 12:33

711990 Pokiaľ si nie ste isty, tak možno by bolo fajn zájsť na otvorenú stredu do PrusaLab prípadne rovno na workshop. 

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 25. března 2020 12:43

ziginka Zajímavé....

Offline 711990
Avatar
17036 příspěvků moje polička 25. března 2020 12:51

paktofonika to prave chtel....a pak karantenaale diky moc za tipy:)

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:01

Našla jsem tohle, ne že by mě to "namíchlo", ale zaujalo a nevím kam jinak to dát...

CENA ZDRAVÍ ?

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:07
Reakce na continuity:

Karoleena

Mně dnes pobavili kluci z ČVUT, kteří začli vyrábět plicní ventilátory. Mají už nějaké prototypy. 

Jen kdo je bude obsluhovat a o ty lidi na nich pečovat?

Mně už hrozně leze na nervy to počítání zemřelých zde v republice....v médiích každý důkladně okomentován

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:09

ziginka To ale neni zruseni mimoradnemimoradneho stavu, jen uprava o tom, jak se resi dduvody pro uzavreni obchodu/provozoven. Ten predchozi clanek vyznel tak, ze byl zrusen vyjimecny stav a nahradila ho jen vyhlaska MZCR. Coz by byl treba pri pozadovani usleho zisku problem (v prvnim pripade muzeme nahradu po state pozadovat, ve druhem ne - jak by se to dokazovalo ted nneresim)

Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:11

Mne teď na ČR1 dost šokoval rozhovor z lékařkou primářkou plicního. Lékaři na plicním jednak nejsou počítáni do první linie, jednak nesmějí posílat na testy (musí "podezřelého" pacienta směrovat k praktickému nebo přes hygienu.

Offline ziginka
Avatar
673 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:14
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 25. března 2020 13:17

ziginka Vyborne. Takze pracovat nesmime a chtit cokoliv po vlade taky ne. Super. Achjo.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:04
Reakce na Garfie:

Trochu se smráká nad demokracií v Maďarsku...:-/

​Bohužel, tahle situace je ideální pro přebírání moci

Fiction 

Hlavně Prymula by tu neomezenou moc mít neměl, od toho je rkizový štáb, aby se ta opatření řešila tak nějak systémově.....

Jinak v mé fyzioterapii v Sasku zůstává většina fyzioterapeutů doma, protože nemají dost práce, jsou na tzv. Kurzarbeit, kdy můžou teoreticky do 15 hodin týdně pracovat (kdyby bylo třeba) ale jinak jim 60 nebo 67% platu (podle toho zda mají nebo nemají děti) platí pracák.... přijde mi to jako dobré opatření (kor protože v německu byly na pracáku velké přebytky), které ulevuje právě zaměstnavatelům, že nemusí platit zaměstnance za práci, kterou nevykonávají.....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:08
Reakce na Renusatko:

continuity Myslím, že přesně tihle šikovní kluci nás zachrání. Štíty, respirátory, roušky z nanovlákna a teď i dýchací přístroje. Ostatní zase vyrábí desinfekce a šijí roušky. Já jsem strašně pyšná, že takové lidi máme a že tak přemýšlí a makají. Asi jim zůstalo něco z té předchozí generace kutilů, kteří si doma na koleni vyráběli věci, které se tady nedaly sehnat nebo byly drahé. 

​Já souhlasím, jsem na ty lidi taky hrdá. Ale pořád nějak mám ten pocit, že tohle je akorát zachraňování něčeho, do čeho by se měl ve velkém vložit právě stát (a krizový štáb). jako ne formou jako v Maďarsku, ale prostě snažit se začít přeorganizovávat výrobu minimálně tím,ž e by to těm firmám zjednodušili (a ne komplikovali jako v případě Žufánka)..... včera jsem viděla pořad o té nánovlákenné textilii z technické univerzty v Liberci, už z toho nešijí komplet roušky ale filtry do těch bavlněných, dokáží vyrobit 20 tisíc denně... kdyby se do toho zapojili velcí hráči na poli netkaných textílií, mohli by toho zvládat mnohem víc (účinnost filtrů je 70-90% bráno na samotné viry, když vezmeme v úvahu, že obvykle se šíří na větších kapénkách, bude účinnost nejspíše ještě lepší...)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:15

A666 no tady právě vidím jako průšvih, že místo ministra vnitra, který je politik a měl by být odpovědný za práci toho krizového štábu, je jeho šéfem Prymula. doktor a voják ("bývalý voják" neexistuje, je to stav mysli a ne zaměstnání;-) Připadá mi, že si jede svoje bez ohledu na celkový kontext fungování státu a všichni ho poslouchají... páč je ten odborník přes nemoce. no, doufám že se pletu

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:23

A666 no tady právě vidím jako průšvih, že místo ministra vnitra, který je politik a měl by být odpovědný za práci toho krizového štábu, je jeho šéfem Prymula. doktor a voják ("bývalý voják" neexistuje, je to stav mysli a ne zaměstnání;-) Připadá mi, že si jede svoje bez ohledu na celkový kontext fungování státu a všichni ho poslouchají... páč je ten odborník přes nemoce. no, doufám že se pletu

​Mám podobný pocit. A dle mého to, že šéfuje krizovému štábu Prymula, jde za Babišem, který nechtěl, aby Hamáček získával ještě větší podporu.....

Ty představy o zavření hranic na dva roky byly taková ukázka, jakým směrem se ty představy ubírají.....

jinak pro zajímavost, Německo si včera přivezlo nějaké vážné případy z itálie jakožto humanitární pomoc, k nám do Saska to bylo šest, ale 10 dovezli třeba do Severního Porýní-Westfálska, které je jednou ze spolkových zemí, co je na tom nejhůř. Doufám, že to ukazuje, že Německý zdravotní systém je od přetížení stále ještě hodně daleko (přivezli fakt vážné případy, předpokládám že na připojení na ventilátor...)