Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 10. května 2019 13:26

notna Ja poprosila kamaradky sousedky, at se zeptaji svych pani na uklid. Kamaradka zase rozvesila inzerat v bytovych domech v sousedstvi. 

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 10. května 2019 16:08

Dcera se mela poprve vracet z krouzku sama domu (rsp. s kamaradkami, ktere uz sly samy minule), takze ve trech, bydlime kousek od sebe. Je to pres cele mesto, tramvaji a busem, nebo tramvaji a cca 20 minut pesky. Nejak se poskorpily a ony ji utekly! Volala mi uplakana, jestli bych pro ni mohla prijet. Normalne jsem vytocena, pominu ze slo o uplnou blbinu, to je nakonec mezi nimi, ale prijde mi, ze tohle se fakt nedela, dobre vedely, ze to sama nezvladne. A mela stesti, ze si vzala telefon a ja byla schopna hned sednout do auta, jinak by tam trcela hodinu. Jsem fakt nastvana a nechci to pred ni ventilovat, tak si upoustim paru tady.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. května 2019 16:31

Garfie naprosto chápu, že jsi vytočená, to je hrozně nepříjmené, ale myslíš, že fakt mohly vědět, že to sama nedá? nevím teda, jak jsou staré, zda stejně jako tvoje dcera... jen si myslím, že já jako dítě bych tak asi neuvažovala... ale určitě to dobře dopadne

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 10. května 2019 17:09

nolita Je jim deset, jako určitě to nedomyslely, tenhle záměr v tom nebyl, ale domluvily se, že půjde příště s nimi, jedna z nich se právě ještě cestou tam (to jezdí spolu samy už dlouho) tak nějak vytahovala (nemůžu najít teď rychle lepší výraz), že to cestování zpátky vymyslela (a natrénovala s ní) její maminka a že za ty ostatní dvě má teď kvůli tomu zodpovědnost...samy tak jely podruhé a určitě to ještě neberou jako rutinu. Myslím, že kdyby tam zůstala kterákoli sama, tak se sesype :-)

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 10. května 2019 17:12

Lamicka Bohužel takto přes známé se mi právě nedaří nikoho sehnat a na inzerát nemám odvahu. Asi nakonec budu muset přes agenturu a budu se snažit získat paní, se kterou spolupracují dlouhodobě. Ale mám z toho teda žaludeční neurozu, že to bude někdo úplně cizí. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 10. května 2019 17:16

Garfie Dítěti se stalo to stejné. Naštěstí ale už mělo cestu natrénovanou, takže jen s pláčem volalo, že zůstalo na zastávce samo. Tak podle instrukcí vyčkalo na bus a přijelo. Ale taky bylo pěkně rozhozené, protože měly všechny instrukce držet se spolu.

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 10. května 2019 17:20

notna No mrzí mě to, protože jsem do ní ještě před tím meldovala, aby zůstaly spolu a ani je nenapadlo se nějak rozdělit (mají dovoleno jít po kroužku na chvíli na vedlejší hřiště, tak aby se vždycky dohodly všechny, jestli půjdou nebo ne).  A hlavně je mi jí chudiny líto, byla z toho úplně rozhozená, přesně jak píšeš. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 10. května 2019 17:28

Garfie A znáš maminky těch dvou holčiček? Nešlo by s nimi promluvit? My se naštěstí známe a vídáme se, takže jsme to s dětma všechny znovu probraly a pak už se to naštěstí neopakovalo.

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 10. května 2019 17:56

notna Znám a včera jsem nebyla daleka toho, jim zavolat, ale pak jsem vychladla. Doufám, že si to holky vyříkají mezi sebou, jsou jinak dobré kamarádky. A obávám se, že by ty dvě měly doma problém-a nechci aby to měly za zlé dceři. My se nevídáme, ale tykáme si. Pokud bych na ně narazila náhodou, tak to proberu, ale nechci to řešit po telefonu. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. května 2019 17:59

Garfie jasne chapu....

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 10. května 2019 18:12

Garfie To chápu. Taky bych asi hned nevolala. Měla jsem výhodu, že se potkáváme a tehdy jsme to dojíždění dost řešily.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 10. května 2019 21:25

Garfie tak to je nemile. Clovek sa sice niekedy kvoli mobilom hneva ze su stale zapnute, ale v takej chvili je to fakt velka pomoc. Este ze to tak dopadlo. 

Offline Samantha
Avatar
1766 příspěvků moje polička 13. května 2019 10:14

Garfie 

Ber to jako trénink samostatnosti nejen dcery, ale i tebe. Ano, člověk by rád za ně všechno vyřešil, zajistil, ohlídal... ale časem to budou horší věci, ve kterých budeš bezmocná.

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 13. května 2019 10:42

notna ja bych se toho inzeratu zas az tak nebala. Jsou tam rizika, ale mne se tenkrat hlasily normalni pani...

Byla jsem tenkrat ale doma na materske, tak jsem si pani mohla chvili otukavat, nez jsem ji sverila klice. 

Ale zpocatku jsem se taky vyptavala znamych a jednou jsem malem oslovila takovou sympatickou pani, kterou jsem pravidelne vidala, jak vynasi v teplacich a zastere sousedum odpadky. Jeste ze jsem to neudelala, vyklubala se z ni sousedcina tchyne...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. května 2019 10:42

Garfie   tjo ja bych to s cizimi detmi natoz jejich rodici neresila, ony nejsou povinne se ti o malou starat. resila jsem to u deti tak, ze jsme si celou trasu prosli/projeli spolu a oni me vedli, pak kdyz jel syn poprve sam mhd do krouzku a z nej tak ho tatinek tajne sledoval:-)) jak uznas ze je dost velka aby jela sama, tak si musi taky umet sama poradit, ne misto na tebe spolihat na nejaky dalsi dite, to bych se bala mnohem vic teda

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 13. května 2019 10:43

Gatita  tchyne

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 13. května 2019 11:43

Gatita 

Máme víkendový dům, sousední dům koupili nějací lufťáci.  Když můj muž sekal zahradu, přišel k němu soused a jestli by pravidelně nesekal i u nich. že mu pochopitelně bude platit.

Muž se tvářil nevěřícně a já jsem sse mu hodně nasmála. 

Online Sweet Potato
Avatar
34839 příspěvků moje polička 13. května 2019 11:44

Tak Betty A co tě na tom nas...míchlo? 

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 13. května 2019 12:05

Sweet Potato nic, reagovala jsem na Gatitu, píšu, že jsem se zasmála. Ne?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. května 2019 12:11

Tak Bettyu nás nastala opačná situace, která mě teda trochu i namíchla, když nám soused nutil, že nám bude sekat i náš trávník (zadarmo)...aby jako chápete, byl pořád taky 5mm jako ten jejich, zatímco my tam máme louku (vesnice, sad, považte), a z té louky jim prý lezou slimáci a tak, no prostě jim leze příroda na jejich zahradu